Category: Занимливости

(Видео) ЛЕДЕН БРЕГ 30 ПАТИ ПОГОЛЕМ ОД МЕНХЕТЕН Е ОДВОЕН ОД АНТАРКТИКОТ: Научниците тврдат дека ова е најголемата пукнатина досега!

 • February 25, 2019
 • Коментари
НАСА предупреди дека ледениот брег ќе биде 30 пати поголем од Менхетен,и наскоро може да се одвои од Антарктикот. Тие истакнаа дека ова предизвикува голема загриженост за анкетите кои моментално се спроведуваат на Антарктикот, додавајќи дека нивната иднина е неизвесна. Научниците го набљудуваат Антарктикот од 1915 година, но велат дека оваа пукнатина е најголема досега. […]

ЕКСПЕРТИТЕ ТВРДАТ: Плачењето е знак за здраво срце, а оние кои плачат имаат посебен карактер!

 • February 25, 2019
 • Коментари
Според експертите, плачењето е здраво, а оние кои често плачат се посебни. Затоа следниот пат кога ќе почуствувате дека ви се плаче, сетете се на следниве неколку работи. Плачењето го намалува стресот: -Ако сте личност која често плаче, тоа значи дека лесно се ослободувате од стресот, и полесно се справувате со тешките ситуации во животот. […]

ОВА Е СОНОВНИКОТ НА БАБА ВАНЃА: Парите се лош знак!

 • February 25, 2019
 • Коментари
Пари – ако најдете, некој од вашето опкружување ви подготвува големо зло. Бидете внимателни со луѓето околу вас. Не земајте ништо од земјата – токму преку ова лошите луѓе се стремат да ви наштетат. Земјиште – плодна земја навестува богат живот. Пустина – во иднина може да ве очекува сиромаштија и неприлики во работата. Ако […]

СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ЖИВОТОТ: Дали опасноста од промаја е само балкански мит?

 • February 25, 2019
 • Коментари
Можеме ли да се разболиме од неа или тоа е само мит? Оваа интересна дилема ја отвори лани Коди Браун, блогер на страницата zablogreb.hr кој живее во Хрватска, а по потекло е Американец. Во интересен и духовит осврт тој се пожали на феноменот „страв од промаја“ за кој тврди дека е составен дел од животот […]

ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША ПОВТОРНО ЈА ШОКИРАШЕ ЈАВНОСТА: Им покажа среден прст на хејтерите!

 • February 25, 2019
 • Коментари
После шокантните фотографии кои излегоа во јавноста и информациите дека имала афера со Огњен Врањеш,Јелена Карлеуша продолжува со прозивките и пресметките на социјалните мрежи. Неодамна на „Инстаграм“ завојува со сопругот на една од кандидатките во „Ѕвездите на Гранд“, а денес објави фотографија на која што го покажува средниот прст. Смири се и блокирај ги хејтерите, […]

КAНАДА БАРА 48.000 ШОФЕРИ, ПЛАТА ДО 64.000 ЕВРА!

 • February 25, 2019
 • Коментари
Здружението на возачи на камиони во Канада објави дека на транспортниот сектор му недостасуваат 48.000 возачи низ целата земја, а потребата за нив треба да се исполни до 2024 година. Платата за возачи се зголемува од ден на ден, но не го решава проблемот. Возачите на камиони кои штотуку почнуваат да ја вршат оваа работа […]

ЖИВОТНАТА ТАЈНА НА ШАБАН ШАУЛИЌ: Вонбрачниот син Роберт и синот Михајло за прв пат се сретнаа на испраќањето на нивниот татко!

 • February 25, 2019
 • Коментари
Роберт Шаулиќ, вонбрачниот син на Шабан, присуствуваше на испраќањето на неговиот биолошки татко каде за прв пат се сретна со своите полубрат и полусестра. Иако со години не го имал видено Шабан и немал контакт со него и неговото семејство, Роберт Шаулиќ тешко ја поднел веста за заминувањето на Шабан. На испраќањето на легендарниот пејач […]

СТИГНА ДО КРАЈОТ НА БРЕМЕНОСТА: Најнова фотографија од Бурак и Фахрие како излегуваат од болница!

 • February 25, 2019
 • Коментари
Пред неколку недели турската актерка Фахрие Евџан и сопруга на актерот Бурак Озчивит, беше хоспитализирана поради влошена здравствена состојба во бременоста. Тогаш, нејзиниот сопруг изјави дека Фахрие е добро и дека наскоро ќе излезе од болница, а дека се работи само за настинка. Турските медиуми ги следат во чекор, а сега ги зачекаа како излегуваат […]

(Видео) САШКО КОЦЕВ ЛЕГЕНДАРЕН НА ЗЛАТНА БУБА МАРА И ОВАА ГОДИНА: Премиерот ми се јави!

 • February 25, 2019
 • Коментари
Оваа година беше најтешко за картите на Златна Бубамара. Не знам кого ќе соберат, има ли пресуда, ќе го однесат ли, ќе излезе ли, ќе дојде, нема ли да дојде, таму ли е, на капија ќе ги дадат картите. Ние кога даваме карти анамнеза му даваме. Да не има случајно некоја швалерка, може ќе дојде […]

МАЈА ОЏАКЛИЕВСКА: Внук ми има аутизам поради вакцината ММР!

 • February 25, 2019
 • Коментари
Маја Оџаклиевска во медиумите отворено зборува за аутизмот на својот внук Лука, кој има речиси девет години. „ Внук ми има неполнни девет години, а уште не зборува“, изјави легендарната пејачка во една ТВ емисија. Маја смета дека за состојбата на внукот е виновна ММР вакцината која ја примил кога имал две години. „Јас прва […]