Category: Занимливости

НОВИТЕ ИСТРАЖУВАЊА ПОКАЖУВААТ: Вонземски живот постои таму каде што се ѕвездите збиени заедно!

 • March 13, 2019
 • Коментари
Вонземски живот може да се најде во сончевите системи каде што ѕвездите се “стиснати” една до друга, правејќи таканаречена “вселива зона”,покажуваат новите истражувања на научниците од Универзитетот Шефилд. Порано истражувањата главно се фокусирале на планетите и на потенцијалниот живот околу ѕвездите што се слични на нашите, претпоставувајќи дека кој било кој друг Сончев систем во […]

ЛЕЈДИ ГАГА ГИ ПОТВРДИ ГЛАСИНИТЕ: „Да бремена сум…“!

 • March 13, 2019
 • Коментари
Веќе со месеци главна тема на сите светски таблоиди е Лејди Гага и нејзината наводна романса со Бредли Купер. По снимањето на филмот „Ѕвездата е родена“ се појавија написи дека пејачката и пејачот многу се зближиле не само пред камерите, туку и зад нив. Пред доделувањето на Оскарите, пејачката откри дека раскинала со свршеникот Кристијан […]

(Видео) ВИСТИНСКИ БОРЕЦ: 3-годишно дете преживеало во шума полна со мечки!

 • March 13, 2019
 • Коментари
3-годишниот Кејси Хатавеј кој преживеал два дена во шума на ниски температури во американската држава Северна Каролина, ѝ раскажал на полицијата и семејството дека го чувала пријателски настроена мечка која постојано била со него. Спасувачите кои го чуле плачот на детето, го пронашле вечерта на 24-ти јануари, премрзнато и мокро, но безбедно. Тој исчезнал на […]

МАКЕДОНСКИОТ МУЗИЧАР ПО ВТОР ПАТ СТАНА ТАТКО: Дуке Бојаџиев сподели фотографии од наследникот!

 • March 13, 2019
 • Коментари
Дуке Бојаџиев, еден од најистакнатите македонски композитори на интернационалната сцена, по вторпат стана татко, овојпат на малиот Леон, а убавата вест пијанистот ја сподели на социјалните мрежи каде објави неколку фотографии.

БЕЛГРАД БЛOKИPАН ПОРАДИ ПОСЕТАТА НА ТИФАНИ ТРАМП: Нејзиното обeзбeдyвање без најaва yпaднaло во музејот на Никола Тесла!

 • March 13, 2019
 • Коментари
Тифани Трамп е во посета на Белград каде ужива во знаменитостите на градот. Таа цел ден помина низ улуците не Белград, го посети храмот на Света Сава, музејот на Никола Тесла, низ трговските центри и по кафулињата низ центарот на градот. Пола час пред таа да пристигне во музејот на Никола Тесла нејзиното oбeзбедување беше […]

ИСПЛИВАА НОВИ ДЕТАЛИ ЗА CEKC-CKAHДAЛOT на ДАРА: Откриено на кој сакала да му ја испрати снимката!

 • March 13, 2019
 • Коментари
Дара Бубамара видеото за кое вели дека „случајно“ го споделила на Инстаграм, на кое симулира opaлeн ceкc, сакала да му го испрати на поранешниот сопруг Милан Кесиќ, но по грешка го објавила на профилот на Инстаграм. Фолк пејачката наводно се смирила со поранешното момче, од кој се разведе пред 3 години. Со оглед на тоа […]

(Видео) KPAДЕЦ СО СРЦЕ: Отако ја видел сумата на сметката што ја имала и ги вратил парите!

 • March 13, 2019
 • Коментари
Еден необичен кинески paзбojник привлекол многу внимание на интернет, кога сакал да oгpaби жена, па ѝ ги вратил парите. Тој од зад грб ѝ пришол на жената која вадела пари од банкомат, а таа од страв му ги дала парите. Тој не бил задоволен, па сакал уште. Ѝ се заканил со нoж и ѝ рекол […]

ДРАГАН ВУЧИЌ ГО ИЗДАДЕ СИНОТ: Откри детаљ за приватниот живот на Мартин!

 • March 13, 2019
 • Коментари
Голем број познати личности седнаа да се возат во градски автобус низ Скопје во емисијата „Возење со Вучиќ“, а наспроти Драган на автобуското седиште досега седеа од водители и пејачи, до спортисти и композитори… Но, овој пат редот му дојде на Драган за тој да застане од другата страна како соговорник во интервју за ТВ […]

(Видео) КОКИ ЈАНКОВ И СЕ ВРАТИ НА СТАРАТА ЉУБОВ: По 10 години брак со Росана, ја обнови старата врска!

 • March 13, 2019
 • Коментари
Пред неколку месеци во медиумите како бомба се појави веста дека се разведува еден од најскладните бракови на естрадата, македонскиот музичар Коки Јанков се разведува од неговата сопруга Росана. По разводот Коки се иселил од станот каде што живеел со неговата поранешна сопруга и се пресели на друга локација. Меѓутоа, како што пренесува естрадниот магазин […]

СО ЕДНОСТАВЕН ТРИК ЌЕ ИЗГЛЕДА КАКО НОВА: Исчистете ја загорената тава со само една состојка!

 • March 13, 2019
 • Коментари
Најлошиот дел од готвењето е чистењето отпосле. Поголем проблем се создава доколку храната ви загорела, па миењето на тавчињата претставува уште поголем кошмар. Но, благодарение на оваа состојка овој проблем е минато. Се што ви треба е: вода, сол и сунѓер. Во тавчето ставете топла вода и додадете 2-3 лажици сол. Промешајте ја солта и […]