Category: Занимливости

МЕЛИТА УЖИВА НА ОДМОР ВО ДУБАИ: Дали сака на љубовта да и даде втора шанса!

 • March 12, 2019
 • Коментари
Мелита Ракичевиќ периодов ужива на заслужен одмор во Дубаи. На фотографиите кои што ги објавува на социјалните мрежи поранешната водителка позира сама, но пред повеќе од еден месец во интервју за „Бекстејџ“ откри дека поранешниот дечко Виктор живее во Дубаи, па од тука се наметнува прашањето дали зад објективот стои токму тој или Мелита е […]

ГИ СПАКУВА КУФЕРИТЕ И ЗАМИНА: Маја Вукичевиќ се исели од Македонија!

 • March 12, 2019
 • Коментари
Маја Вукичевиќ се пресели во Австралија, дознава „Женски магазин“ од блиски пријатели и соработници на пејачката. Причината за нејзиното иселување е наводна љубовна врска со нашинец кој долги години живее во Сиднеј, тврди естрадниот магазин „Ексклузив“. Вукичевиќ пред неколку години комплетно се повлече од музичката сцена. Во меѓувреме се посвети на нејзината прва љубов – […]

ВОВЕДОА ПОСЕБНИ МЕРКИ ЗА БЕЗБЕДНОСТА НА НОВОРОДЕНИОТ СИН: Сакаат да биде максимално заштитен!

 • March 12, 2019
 • Коментари
Александра и Филип Живојиновиќ, кои на 6-ти март станаа родители на синот Александар, ангажирале агенција за обезбедување за нивниот наследник да биде максимално заштитен. Имено, Филип пред неколку дена ангажирал обезбедување кој ден и ноќ ќе спои пред куќата и води сметка за нивната безбедност. -Тој едноставно сака да биде сигурен дека Александар и Александра […]

(Видео) ЈАПОНСКА СОНДА СЛЕТАЛА НА АСТЕРОИДОТ РУГ: Хајабус 2 ќе ни открие како водата дошла на Земјата!

 • March 12, 2019
 • Коментари
Јапонскиот вселенски брод успешно слета на астероидот со намера да собира примерок од неговата површина. Хајабус 2 ќе се собере примероци од внимателно планираното место на астероидот РуГ. Авионот пристигнал до астероидот во јуни 2018 година по 3 ипол години патување од Земјата. Тие ќе се вратат на нашата планета со собраните примероци во 2020 […]

НАРАЧАЛ ЗА ЖЕНА МУ КОСИМ ЗА КАПЕЊЕ ОД ИНТЕРНЕТ: Кога видел што всушност добил останал без текст!

 • March 12, 2019
 • Коментари
Пакетот бил доставен до 27-годишниот Жилиен Шан, кој живее во градот Бретон Ван. Тој не бил изненаден од пратката, бидејќи очекувал костим за капење што го нарачал за неговата сопруга. Сепак, бил изненаден од тежината на пакетот во однос на малиот волумен. Кога го отворил пакетот, тој пронашол злато: француски златници, монети кои датираат од […]

ЈАСЕМИН ОД „ВЉУБЕНИОТ ЕРГЕН“СТАНА МАЈКА: Го покажа моментот на раѓањето на близнаците!

 • March 12, 2019
 • Коментари
Турската актерка Синем Мустафа, која ја знаете по улогата на Јасемин од серијата „Вљубениот ерген“, вчеравечер на свет донесе две момчиња и за првпат се оствари во улогата на мајка. 34 годишната турска актерка на изненадување на своите обожаватели објави емотивни моменти од породилната сала каде бил присутен и нејзиниот сопруг. Бебињата се родени три […]

СУЕВЕРИЕТО ЗА ЦРНИТЕ МАЧКИ: Зошто црните мачки носат нереќа и од каде потекнува ова верување

 • March 12, 2019
 • Коментари
Дури и денес многу луѓе веруваат дека ако црна мачка им го пресече патот, набргу ќе ги снајде некоја несреќа. Ова суеверие потекнува од пред повеќе илјади години. Старите Еѓипќани ја обожувале мачката и ја сметале за свето животно, а една своја божица по име Пашт, ја претставувале како жена со глава на мачка. Еѓипќаните […]

СЕ ОГЛАСИ ДАРА ПОСЛЕ ПOPHO АФЕРАТА: Откри како вpeлите слики и видеото завршиле на интернет!

 • March 12, 2019
 • Коментари
Ми се испушти… Пејачката Дара Бубамара се најде во средината на пopнo-cкaндaл кога се појавиле гoлитe фотографија на кои е наводно она. Но, сега пејачката одлучи да се оглеси на нејзиниот Инстаграм профил. – Ми се испушти, j * g го стиснав погрешното копче! Вежбав малку, да сме живи и здрави “, напиша Бубамара, обидувајќи […]

ПРЕКРАСНО ВИДЕО: Вака пеат 3.000 битолчанки во еден глас

 • March 12, 2019
 • Коментари
Пејачот Влатко Лозаноски на својата Фејсбук фан страна објави видео од негов настап во Битола, каде заедно со 3.000 битолчанки пеат во еден глас. Овој настап на Лозано е загревање пред големиот концерт кој ќе се одржи на 23.03.2019 во спортската сала “Борис Трајковски” во Скопје. https://www.facebook.com/LozanoMacedonia/videos/718953358506233/?t=14   https://www.facebook.com/LozanoMacedonia/videos/1987936078182049/?t=1

(Видео) ШЕИКОТ ОД ДУБАИ ОСТАНАЛ БЕЗ ТЕКСТ! Сакал да ги изненади вработените, но…

 • March 12, 2019
 • Коментари
Владетелот на арапскиот емират Дубаи ненајавено се прошетал во канцелариите на јавните служби и во луксузно опремените простории на шефовите затекнал празни работни маси. Ненадејната инспекција на шеикот Мухамед бин Рашид се одвивала во неделата рано наутро (по локално време), но недела е вообичаен работен ден во Дубаи и шеикот очекувал дека во канцелариите на […]