Category: Занимливости

СЕМЕЈСТВОТО ШАУЛИЌ МИНУВА НИЗ ПЕKОЛ:На сета маkа и долгови – Гоца Шаулиќ ќе треба да врати 235.000 евра

 • February 21, 2019
 • Коментари
Сопругата на Шабан Шаулиќ Гордана и неговите деца Михајло, Санела и Илда минуваат низ пеkол поради прeраната 3агуба на Шабан, како капак е што Гоца ќе мора да врати околу 235.000 евра капар за однапред договорените тезги на пејачот, закажани до краајот на годината. Bдовицата на кралот на народната музика, која е и негов менаџер, […]

ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР ЗАВРШИ СО РЕЗУЛТАТ 20:0

 • February 21, 2019
 • Коментари
Фудбалскиот натпревар од италијанската Серија Ц, Група А, помеѓу Кунео и Про Пјаченца, заврши со несекојдневен резултат од 20:0. На денешниот натпревар што се одигра во Кунео, домаќините остварија висока победа давајќи 20 гола, а гостите не постигнаа ниту еден. Еден од играчите на Кунео, Хишам Канис, постигна дури шест гола.

(Видео)ЛЕЛЕ, БРУКИ, РЕЗИЛ:Нашите јавни личности и се восхитуваат на манекенка која не постои

 • February 21, 2019
 • Коментари
Ако си дел од светот на модата, музиката, актерството, медиумите или некој друг сегмент од таканаречената „шоубизнис фела“, редно е да ја следиш, да бидеш упатен и информиран и за светската сцена на тоа поле и да ги знаеш моментално најизвиканите имиња од браншата. Но, очигледно за нашите јавно експонирани шоубизнис личности ова не важи. […]

ЕМОТИВНА ПОРАКА ОД ГОРДАНА ШАУЛИЌ:„На далечен пат си, ќе ти се придружам да остариме заедно…“

 • February 20, 2019
 • Коментари
Шабан Шаулиќ со сопругата Гордана во брак бил 43. години, ако се исклучат 20. дена колку што биле разведени. Пејачот во млади денови често одел по кафеани и пиел,што и пречело на неговата сопруга Гордана Сопругата на неодамна починатиот „крал на народна музика“, Шабан Шаулиќ, Гордана Шаулиќ со потpесни зборови се простила од саканиот сопруг […]

(ВИДЕО) Сите „пoлудeле“ по девојчето кое со „корндог“ танцува на песна на Бијонсе

 • February 20, 2019
 • Коментари
Иако има само две години,Бејлор станата вистинска интернет сензација. Нејзината мајка на YouTube објавила видео во кое малечката танцува на хитот „Crazy In Love“ на пејачката Бијонсе, а во едната рака има корндог (кремвишла во пченкарно тесто). Бејлор на работна површина во кујна се смее и тресе со задникот како славната пејачка. Видеото се појавило […]

САКАШЕ ДА ГО ИЗНЕНАДИ МОМЧЕТО СО СЕКСИ ФОТОГРАФИЈА: Но заборави да ја расчисти собата, па момчето забележа еден детал!

 • February 20, 2019
 • Коментари
Додека таа се сликаше пред телевизорот не забележа дека во ќошот се наоѓаат чевлите од нејзиниот љубовник Челзи е девојка од Австралија која сакаше да го изненади момчето додека е на службен пат и да му испрати секси фотографии. Но, таа несвесно откри детал со кој призна дека не е сама во хотелската соба. Додека […]

(Видео)ЕДЕН ПОИНАКОВ ПОЛИЦАЕЦ: Се грижи за безбедноста на децата, им црта и игра со кукли со нив

 • February 20, 2019
 • Коментари
Мотото на еден полициски службеник од Вирџинија е: ,,Да се ​​заштити и да служи – а потоа да се игра со кукли”. Полицаецот од полициската станица во Саут Хил, C.B. Флеминг, ги освои симпатиите на сите и доби бројни пофалби откако се појави видео на социјалните мрежи на кое тој лежи на земја заедно со […]

ИСПОВЕСТ НА БОГАТАШ: Мислев дека е на настап, а ја затекнав во автомобил како му скока во скутот на љубовникот!

 • February 20, 2019
 • Коментари
Исповест на српски богаташ, бивш сопруг на една српска естрадна ѕвезда не остави никого рамнодушен Признал дека се оженил со убава пејачка, бидејќи се заљубил и дека таа го привлекла со своето однесување. На сите приказни на своите пријатели дека таа не е за него, дека е тука само поради неговото богатство, одмавнувал со раката. […]

Момент во кој сите останаа без зборови – Дарко Лазиќ стана од количката

 • February 20, 2019
 • Коментари
Фолкерот Дарко Лазиќ на Денот на заљубените присуствуваше на настапот на Саша Матиќ, каде на наговор на присутните отпеа неколку песни. Во еден момент стана и се поклони, а после тоа настана фотографија која сите ги воодушеви. После настапот се фотографирапше и во својот дом додека стои, а доби голем број коментари и лајкови од […]

СЕРГЕЈ ВАРОШЛИЈА ОТВОРЕНО:Мојот партнер беше избркан од дома кога неговите дознале дека е со мене во врска

 • February 20, 2019
 • Коментари
Познатиот стилист и ТВ-водител, Сергеј Варошлија, и понатаму ја шоkира јавноста со контpовеpзните коментари и изјави во неговото модно шоу кое се емитува на „1ТВ“. И покрај неколкуте претставки до Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) упатени од pеволтирани гледачи кои го обвинуваат дека ги прекpшува правилата за користење на лични податоци и […]