Category: Занимливости

РОДИТЕЛИ, БИДЕТЕ ПРЕТПАЗЛИВИ: :Дете за малку ќе се yгyшeлo откако пуканка му влегла во белите дробови!

 • March 11, 2019
 • Коментари
Пуканките се една од најпопуларните грицкалки и скоро е невозможно да се замисли гледање фил без таа посластица. Иако таквото сценарио звучи како забавна, семејна вечер, важно е да се знае дека таквите ситни грицкалки се oпacни за малечките деца. Токму на тоа предупредила Никол Годард, мајка чиј син скоро се yгyшил со пуканки. Како […]

ПОСЛЕ РАСКИНУВАЊЕТО СО ЕМИНА:Турскиот милијардер во нова љубовна романса!

 • March 11, 2019
 • Коментари
Бизнисменот Садетин Саран неодамна ја раскина врската со пејачката Емина Јаховиќ, а турските медиуми на големо го поврзуваат со атрактивната Метиша Шефер, со која неодамна започна романса. Емина Јаховиќ во два наврата ја прекинуваше врската со Садетин Саран, а сега се чини дека тој веќе ја заборавил Емина, па среќата ја пронашол крај убавата Метиша. […]

ЛОРA ТУРУНЏИЕВА ЈА ОБЈАВИ ПРВАТА СЕМЕЈНА ФОТОГРАФИЈА ПО ПОРОДУВАЊЕТО!

 • March 11, 2019
 • Коментари
Ќерката на водителката Сузана Турунџиева се породи пред неколку дена, а гордата баба тоа го сподели со своите фанови на социјалните мрежи. Лора Турунџиева веќе излезе од болница, а објави и прва фотографија од бебето. Лора Турунџиева и нејзиниот сопруг Филип Наунов станаа родители на нивното прво дете, синчето кое одлучија да се вика Јаков. […]

ЕДНО ОД НАЈМИСТЕРИОЗНИТЕ ОТКРИТИЈА СТАРО 2000 ГОДИНИ: Металните книги од Јордан можат да ги откријат тајните на христијанството!

 • March 11, 2019
 • Коментари
Експертите тврдат дека книгите направени од кожа и бакар, порзани со прстени можат да бидат поважни од откривањето на свитоците од Мртвото Море од 1947 година. Секоја од 70-те книги има помеѓу 5 и 15 “листови” со големина на кредитна картичка. Записите во книгите се во форма на “архаичен” хебрејски јазик, а со симболите и […]

(Видео) УШТЕ ЕДЕН МАКЕДОНЕЦ ГО ПОКОРИ ЖИРИТО ВО „ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“: Дарко го остави подзинато жирито!

 • March 11, 2019
 • Коментари
Во последната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ имаме прилика да ги гледаме прекрасните настапи на македонските кандидати меѓу кои Огнен Здравкоски, Мартинијан Кириловски, Адам Лабунски, Елена Миленковска… Благодарение на своите ментори и нивната поддршка, македонските претставници успеа да го покорат жирито и да освојат гласови. Во последната емисија, настапуваше Дарко Коцевски од Скопје, а негов […]

АКО САКАТЕ ПАРИЧНИКОТ ДА ВИ ВИДЕ СЕКОГАШ ПОЛН СО ПАРИ: Направете го ова и ќе стане „магнет„ за пари!

 • March 11, 2019
 • Коментари
Ако сакате вашиот паричник да стане “магнет” за пари, тој мора да биде направен од природни материјали и во него се препорачува да ставите желад, за секогаш да биде полн со пари. Исто така можете полесно да се ослободите од долговите ако за време на полна месечина, ставите неискоритен клуч на раскрсница и трипати се […]

НОВА ТЕОРИЈА НА ТВИТЕРЏИИТЕ: Дали Меланија повторно користи двојничка!

 • March 11, 2019
 • Коментари
Меланија Трамп повторно ја „разгоре“ теоријата за користење на двојничка со најновата фотка на настан на кој се појави со претседателот на САД. Првата дама на САД еднаш веќе се соочи со критики за користење на двојничка, а овојпат повторно ги предизвика твитерџиите. Заедно со претседателот на САД, Доналд Трамп, Меланија беше во Алабама, а […]

ОД СРЦЕТО НА ЕДНА ТЕТКА: За сите внуци што љубов значат!

 • March 11, 2019
 • Коментари
Ете го седи крај мене и не прави ништо посебно, но само кога ќе ме погледне со тие кафени бадемасти очиња и ќе се насмее со таа ѕвонлива, искрена насмевка срцето ми го топи. Не е мој, но е моја крв и за првпат во животот ми покажа како можам некого безрезервно да сакам. Јас, […]

ПРИЈОВИЌ СО НАСМЕВКА ЈА НАПУШТИ БОЛНИЦАТА: Свекорот дојде со луксузен автомобол!

 • March 11, 2019
 • Коментари
Александра Пријовиќ денеска излезе од приватната болница во Белград, во која во средата на свет го донесе синот Александар. Мајката и бебето се чувствуваат одлично, а дека е се во најдобар ред се гледа и на фотографиите по напуштањето на породувалиштето. Пејачката не ја криеше широката насмевка, а по неа дојде свекорот Боба Живојиновиќ, со […]

(Видео)ЛЕТАА ЗАЕДНО СО ЈАТОТО, УСПЕА ДА ЈА ПОГАЛИ ПТИЦАТА: Неверојатно видео кое за кратко време стана вистински хит

 • March 10, 2019
 • Коментари
На социјалните мрежи се појави видео кое за кратко време стана вистински хит, станува збор за еден сосема посебен момент кога параглајдеристи наидуваат на јато гуски. Неверојатно видео на кое од близу е снимен овој неверојатен момент. Впрочем, во коментарите се тврди дека ова е прво видео од ваков тип, а чуството да допрете птица […]