Category: Занимливости

ОДЛИЧНА ИДЕЈА ЗА СПРАВУВАЊЕ СО ХАОСОТ СО ПАРКИНГОТ: Автомобили паркирани еден врз друг, сокриени под асфалтот!

 • February 16, 2019
 • Коментари
На социјалните мрежи големо внимание привлече снимка од Чељабинск на која еден сопственик на автомобил на обичен паркинг го спушта своето возило под асфалтот. Корисниците на Интернет се прашуваат како е можно тоа и што да се прави ако некој паркира над вас. Возачот кој својот автомобил го спушта под земјата, жителите на Чељабинск на […]

(Видео)КАКО ДА СЕ ОДГЛЕДА МЕЧКА: Погледнете и прочитајте за искуствата на едно руско семејство во одгледувањето на огромен мечок!

 • February 16, 2019
 • Коментари
Во 1993 година обично руско семејство посвои тримесечно мече кое било на работ на смрт од глад. Како успеале да го претворат дивото животно во една од најпознатите најмилите миленичиња? Не, не во секое руско семејство мечките живеат како домашни миленици. Но, има едно семејство кое си одгледува една. Мечката по име Степан има 23 […]

Во овој руски град наврна снег до кров – вака луѓето си влегуваат и излегуваат од дома

 • February 16, 2019
 • Коментари
Жителите на градот Козиревска во областа Камчатка во Русија се едни од ретките луѓе на светот кои можат да кажат дека буквално кај нив нврнал снег до глава. Снежната покривка во место често умее да биде многу висока, толку што достигнува и до крововите од куќите. Колку и да ни се чини нам ова страшно, […]

Берлускони има 83 години, а се чувствува како момче – „Во огледало не гледам старец“

 • February 16, 2019
 • Коментари
Некогашниот италијански премиер Силвио Берлускони, кој оваа година полни 83 години, изјавил дека кога ќе се погледне во огледало не гледа старец и дека и понатаму ќе биде во политиката, за Западот со помош на Русија да ѝ даде отпор на Кина, но дека нема да се враќа во Владата на Италија. Тој меѓу другото […]

ТАТЈАНА СТОЈАНОВСКА КОНЕЧНО ЈА ПОКАЖА СВОЈАТА ЉУБОВ: „Живееме како брачни партнери со Михаил“

 • February 16, 2019
 • Коментари
Презентерката на вести на Канал 5 телевизија, Татјана Стојановска раскажа дека е во љубов со Михаил, со кого неколку години е во врска. Таа вели дека не се венчани, но исто како да се во брак. „Михаил ме освои со својот својот интелект и шарм. Јас секогаш велам дека ако го најдеш вистинскиот човек,вистинскиот партнер, […]

Албанка од Косово стана Мис Њујорк, па покажа двоглав орел

 • February 16, 2019
 • Коментари
Албанка од Косово стана Мис Њујорк, па покажа двоглав орел Дваесет и седумгодишната Фљоринда Кајтази минатиот месец ја понесе титулата мис Њујорк 2019 годија, па не одолеа победата да ја прослави со покажување на двоглав орел со рацете. Miss New Yorka 2019 Florinda Kajtazi! Florinda je sa Kosova i Metohije ali zivi USA postala je […]

Чунга Лунга, Снежец, Три срца…Слатките од моето детство

 • February 16, 2019
 • Коментари
Имав 7 години и вкупно 10 денари в џебот, дадени од баба за да си купам мастики и едно чоколадце. Заедно со другарчињата одевме до најблиската маалска продавничка и се редевме на каса и ги подававме парите за да набрзина излеземе и да ги отвориме слатките работи кои ни беа омилени. Тогаш јадевме без грижа […]

Што сè може да значи белата полумесечинка на ноктите?

 • February 16, 2019
 • Коментари
Ретко кој знае дека коренот на ноктот, поточно белата полумесечинка, е еден од најчувствителните делови на телото. Токму таа може да ви открие дали cтрадате од некаква cкриена болеcт и дали здравјето ви е 3агрозено. Поточно: 1. Доколку немате бела полумесечинка на палците, тоа може да биде знак дека cтрадате од пcихички болеcти или пcихичка […]

ЦЕЛ СВЕТ ЗБОРУВА ЗА МЛАДЕНЦИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА: Инсистирале гостите за подарок да им го донесат ова..

 • February 16, 2019
 • Коментари
Прекрасно е чуството кога радоста и среќата ќе се споделат со некој друг велат младенците Ана и Игор Стојанов кои ги изненадиле гостите на својата венчавка кога ги замолиле наместо цвеќе и бомбониери, кои вообичаено се носат со свадбените подароци, да донесат детски играчки и сликовници. Тие сите тие играчки ги донирале за Заводот за […]

ВИКТОРИЈА БЕКАМ КОРИСТИ КРЕМ ОД СОПСТВЕНАТА KPВ КОЈ ЧИНИ 1 200 ФУНТИ!

 • February 16, 2019
 • Коментари
Крем „од kpв” е новиот козметички хит во светот, кој ефикасно го спречува создавањето на брчките и го стимулира колагенот. Модната дизајнерка и поранешната „спајсица“ Викторија Бекам (44) користи хидратантен крем направен од нејзината сопствена kpв кој чини 1 200 фунти. Викторија на „Инстаграм“ им откри на своите следбеници дека кремот е производ на лекарката […]