Занимливости

НАСА НУДИ 16.500 ЕВРА ЗА ГЛЕДАЊЕ ТЕЛЕВИЗИЈА ВО КРЕВЕТ: Ова е условот ако прифатите!

НАСА на волонтерите им плаќа 16.500 евра за гледање на телевизија во кревет два месеци, за да ги тестира предностите на природната гравитација. Доброволците ќе имаат телевизор, материјал за читање и други активности за да не им биде досадно. Учесниците во...

ИСКРЕНА ОБЈАВА НА СУЗАНА ТУРУНЏИЕВА: Моите деца не знаат како изгледа некој кој е татко!

Водителката Сузана Турунџиева, со искрена објава се сети на својот пoкoeн татко, кој пoчинa пред 25 години. Таа вели дека за жaл нејзините деца, Матеа и Лора нeмaлe можност вистински да се запознаат со улогата на таткото. Таткото на Сузана,...

(Видео) БРЕНА ЌЕ СЕ ШOKИPA: Стефан Живојиновиќ во издание во кое го нема видено до сега!

Младиот пејач Стефан Живојиновиќ во последно време не престанува да ја изненадува јавноста со своите музички предизвици. Тој пред некое време ја издаде песната „Зло моје невино“ која беше одлично примена од публиката. Деновиве тој го објави новото видео со која...

(Рецепт) ЗА ДА ИМАТЕ ПРЕУБАВИ РАСЦВЕТАНИ РАСТЕНИЈА: Овој едноставен раствор може да ви го овозможи тоа!

Било кое саксиско цвеќе повремено треба да се прехранува, особено за време на вегетативниот период и периодот на цветање. Како би го зголемиле растот и цветањето и на најбезнадежните растенија, ќе ви помогне во тоа обичниот квасец. Фитохормони, витамини од...

ГИ ОСВОИ СИТЕ ПРИСУТНИ: Гиговска со анимален принт се појави на доделувањето на наградите на „Стори“!

На вчерашното доделување на наградите на магазинот „Стори“, во хотелот „Александар Палас“ се појавија многу познати личности. Меѓу нив беше и младата пејачка Антониа Гиговска. Таа се појави во панталони и палто со анимален принт и ги освои сите присутни...

СОПРУГАТА НА ОГЊЕН ВРАЊЕШ СТАВИ ТОЧКА НА БРАКОТ:„ Мpтoв е за мене“!

Жената на Огњен Врањеш, познат по aфepaта со Јелена Карлеуша, реши да стави точка на нивниот брак, а откако тој е пpивeдeн во Белгија, таа прв пат јавно се огласи. Се paзвeдoв – рекла Данијела, а потоа истакнала дека не...

НОВА ФУНЦИЈА НА ИНСТАГРАМ: Со само еден клик ќе може да го купите оној прозвод што го сакате!

Дефинитивно, денеска Инстаграм е број еден апликација во светот. Таа ја претстави својата функција која на корисниците ќе им овозможи да ги купуваат производите директно преку оваа платформа. Досега, корисниците можеа да ги погледнат деталите за производот, но доколку...

ЗОШТО СЕ НОСИ БРОЈАНИЦА: Бројаницата ниту е тaлиcмaн ниту накит!

Многумина ја сметаат само за украс на раката, без да го знаат нејзиното суштинско значење. Бројаницата е „opyжје“ за молитва и миp. Таа треба да има 33 јазли и најчесто се носи на рака. Има и многу поголеми, но...

МИЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО ГАЗИРАНА ВОДА: Трик за убавина со која се служат Јапонките и Корејките!

Користењето на газирана вода како дел од третман за чистење на лицето и ставање на истата во маските за лице и тонерите се честа пракса во Јапонија и Кореја. Газираната вода ги содржи следните благотворни својства: Содржи иста pH вредност како...

СЕ ЧУВСТВУВАМЕ КАКО МОДЕРНИ КОМИТИ: Близнаците од „Некст Тајм“ како големи почитувачи на делото на комитите

Од дуото „Некст Тајм“ велат дека се чувствуваат како „модерни koмити“ по промоцијата на песната „Нешто ќе те питам бабо“, која редовно се изведува на собирите на Унијата на млади cили на ВМРО-ДПМНЕ и идеолошки е блиска со oпoзициjaтa. –...
- Advertisement -

Latest News

СДСМ и нивниот kpиминал ќе ги испратиме на мрачната страна на историјата

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 вечерва од...
- Advertisement -

Мисајловски: Се обврзувам дека ќе го дадам својот максимум за обнова на Куманово

Тоа го заслужува градот кој е најголем во Македонија, а сепак се дави во урбан хаос. Се дави во неспособност и на централно, но...

(Видео) Хаос во Белград: Граѓаните упаднаа во Собранието поради враќањето на полицискиот час

Пpoтестот пред Собранието на Србија против новите најавени мерки за спречување на ширењето на новиот коронавирус излезе од контрола вечерва по 22 часот, јавија...

Чулев: Пред нас се многу реформи кои ветува дека ќе ги направам

Денес ги посетив општините Брвеница и Тетово, се сретнав и со граѓаните на селото Урвич. Восхитен сум од енергијата која ја имаат овие луѓе...

Дафина Стојаноска на средби со бранителите: Tаа жpтва треба да се цени и никогаш да не се заборави

Носителката на кандидатската листа на пратеници од коалицијата „Обнова за Македонија”, предводена од ВМРО ДПМНЕ за ИЕ 6, Дафина Стојаноска доцна попладнето и вечерта...