Category: Занимливости

НA ОВИЕ МЕСТА БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ СО ДЕБИТНИТЕ КАРТИЧКИ!

 • February 12, 2019
 • Коментари
Со појавата на оваа пластична картичка многу работи се олеснија, но и се дојде до нови проблеми. Иако е многу полесно секаде да плаќате со дебитна картичка и да не се пребројувате со кусурот, сепак треба да бидете доста внимателни кога и каде ја користите. Банкомати поставени на небезбедни места Се што ви делува како […]

Еве како да добиете нов станбен објект за само 6.000 евра

 • February 12, 2019
 • Коментари
Доколку некој ви каже дека можете да имате нова куќа за само 6.000 евра, сигурно нема да му верувате. Со оваа архитектура сега тоа е можно, конечно ќе го решите вашето стамбено прашање. На саемот кој се одржа минатата година во Белград, најголемо внимание привлече монтажата на куќи која е за 30% поевтина од традиционалната […]

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА: Секоја година пингвин препливува 8.000 километри за да го посети човекот кој го спасил!

 • February 11, 2019
 • Коментари
Жоао Переира (71), Бразилец од остров во близина на Рио де Жанеиро во 2011 година спасил еден пингвинот од сигурна смрт. Тој го нашол заглавен меѓу карпите, прегладнет и покриен со нафта додека бил уште млал. Откако пингвинот го негувал во својот дом и го вратил во живот , Переира го пуштил во дивината, а […]

(ВИДЕО) ШИМПАНЗА СО ДОБРО СМИСЛЕН ПЛАН ПОБЕГНАА ОД ЗООЛОШКАТА ОД БЕЛФАСТ!

 • February 11, 2019
 • Коментари
Шимпанза искористија гранка за да побегнат од своето живеалиште во зоолошката градина во Белфаст, северна Ирска, во саботата. Чуварот на зоолошката градина, наместо да ја признае вината, за немилиот настан ја обвинил бурата. Имено, тој посочил дека силниот ветер предизвикал кршење гранки од дрвјата, кои им овозможиле на шимпанзата да остварат билска средба со посетителите, […]

ГРИЦКАЊЕТО НОКТИ Е НАЈШТЕТНА НАВИКА: Ќе се згрозите кога ќе чуете што се може да се случи!

 • February 11, 2019
 • Коментари
Грицкањето нокти е навистина штетна навика, а секој пат кога го правиме тоа ризикуваме да навлечеме секакви вируси и бактерии на себе кои можат да бидат опасни. Така сите вируси и бактерии го напаѓаат телото, имунитетот слабее, а така влијанието на бактериите станува се поразлично. Нема граница за нив кога ги ставаме прстите и ноктите […]

ОБРАЗОВАН И „СТУДИРАН“ БАРА ДЕВОЈКА: Овој љубовен оглас го насмеа Балканот!

 • February 11, 2019
 • Коментари
Во денешно време е многу тешко да се пронајде љубов, па не е чудо што многумина посегнуваат и по огласи за да пронајдат партнер. Еден љубовен оглас кој се појави на друштвените мрежи, ќе ви измами насмевка на лицето. Ерген одлучил да се претстави како „хецеговински Швабо“ и да заигра на картата за живот во […]

ЛЕПА БРЕНА ПРОЗБОРЕ ЗА АФЕРАТА КАРЛЕУША: „Од нејзина страна сум, нема yбиeнo некого“!

 • February 11, 2019
 • Коментари
Лепа Брена која во моментов се одмара на Бора Бора конечно се огласи во јавноста и ја прокоментира порно аферата на Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш притоа потенцирајќи дека Карлеуша секогаш ќе ја има нејзината поддршка. На Јелена секогаш ќе и бидам поддршка, без разлика што и да се случува.Не само на Јепена, туку на […]

НА „КЕМАЛ“ И БРЕМЕНАТА СОПРУГА ИМ ЗАВРШИ ЗИМУВАЊЕТО: Мораа да се вратaт поради нејзиното здравје !

 • February 11, 2019
 • Коментари
Овие денови се појави веста дека турската актерка Фахрие Еваџан, која е во седмиот месец од бременоста, се разболела и завршила во болница. Новинарите го пречекаа Бурак и неговата мајка пред излезот на болницата, а еве што кажаа за тоа на турските новинари: -Поради настинка сме тука. Не е ништо страшно. Ќе излезе од болница, […]

РАЈ ЗА ЖЕНСКИТЕ ОЧИ: Големиот заводник го покажа совршеното тело!

 • February 11, 2019
 • Коментари
Австралискиот актер Крис Хемсворт привлече големо внимание на плажата Бајрон Бич во Сиднеј, Австралија додека сурфаше, а тоа секако го документираа и папараците. Згодниот Крис на себе имал само црн шорц, а фотографиран е како носи даска во едната рака и како сурфа. Хемсворт ги покажа своите сурферски вештини, но и мускулестото тело. Тој се […]

(ВИДЕО) ПЕТ ДЕЦА ОД МОРЕТО ВО ХРВАТСКА ИЗВАДИЛЕ АНАКОНДА ДОЛГА 2,5 МЕТРИ!

 • February 11, 2019
 • Коментари
Необичен улов, иако мpтoв, уловиле во саботата петмина ученици од местото Водици во близина на Шибеник. Тринаесетгодишниот Нико Витиќ видел на дното од морето огромна змија, а потоа со другарите десетина минути ја ваделе од водата, пишува Инфо Водице. Ветеринарот Здравко Зорица тврди дека станува збор за зелена анаконда. Станува збор за нeoтpoвнa речна змија. […]