Category: Занимливости

НАСТАН НА ГОДИНАТА: Ова се сите добитници на „Златна бубамара на популарноста“!

 • February 22, 2019
 • Коментари
Најголемото шоу што ги сумира, низ смеа, сатира и музика, врвните достигнувања на минатата – 2018 година, се одржа вчера во ВИП Арена Борис Трајковски во Скопје. Награда за детска престава 2018 – Земја во која не се стигнува (Театар за деца и младинци) Награда за животно дело 2018 – Григор Копров Музичко откритие на […]

ПOВЕЌЕ НЕ Е РУСОКОСА: Хурем направи голема промена, позираше со розева коса!

 • February 22, 2019
 • Коментари
Актерката Мејрем Узерли која сите ја паметиме по улогата на Хурем султан од турската серија „Сулејман велисествениот“ е препознатлива по својата руса коса. Но, сега одлучи да направи промена, па позираше со розова коса.

ДАРА БУБАМАРА ОТКРИ:Еве како успела својата линија да ја доведе до совршенство!

 • February 22, 2019
 • Коментари
Дара Бубамара важи за една од најпровактивните пејачки, а неодамна се пофали со својата нова витка линија. Пејачката во разговор со „Блиц“ откри како успеала да се ослободи од вишокот на килограми. „Пиев некои шејкови и јадев се по малку. А кога ќе нарачам некое јадење само ќе пробам од истото“ вели Бубамара. Таа откри […]

СРБИНКАТА ГО ЗАВЕЛА СЛАВНИОТ ХОЛИВУДСКИ АКТЕР: Пејачката Каја на вечера со Џони Деп!

 • February 22, 2019
 • Коментари
Херој од моето детство, првите тинејџерски солзи поради филм. Толку топол и искрен човек. Баш како што го замислував. Легенда која никогаш не бледее, напишала покрај фотографијата од неа и Џони. Српската пејачка Катарина Остојиќ, позната како Каја, на социјалните мрежи се пофалила со фотографија со холивудската ѕвезда Џони Деп, кој моментално снима филм во […]

ГУСТО ВО ЖИРИТО: Милан Станковиќ и Гоца Тржан се скараа во „Пинк ѕвездички !

 • February 22, 2019
 • Коментари
Во втората емсија на шестиот круг од регионалното детско музичко шоу „Ѕвездичките на Пинк –all stars“ , позитивна атмосфера направија ѕвездичките, не тоа не се чувствуваше на црвените столици. Имено, за време на коментирањето, имаше конфликт на размислување помеѓу Гоце Тржан и Милан Станковиќ. -Не претерувај, и кажа Милан на Гоца за време на нејзиниот […]

КАКО ДА ПРЕПОЗНАЕТЕ НЕВЕРЕН МАЖ:Еве кои абтомобили ги возат мажите што изневеруваат!

 • February 22, 2019
 • Коментари
Британскиот сајт “IllicitEncounters.com” спровел истражување во кое ги довел во врска неверството и марката на автомобили кои мажите ја поседуваат. Во истражувањето учествувале 900.000 мажи, а било утврдено дека најневерни се оние кои возат германски автомобили. Оделе и понатаму во истражувањето, па констатирале дека сопствениците на Мерцедес се број еден во неверства, поневерни дури и […]

ЛЕКЦИЈА ЗА СИТЕ: Поради максимално осветлен екран од мобилниот и биле пронајдени 500 дупчиња на рожницата!

 • February 22, 2019
 • Коментари
Приказната за девојката Чен (25) од Тајван би можела да биде добра лекција за сите кои повеќе време минуваат покрај екраните на мобилнтие телефони. Поради проблеми со видот таа отишла кај очен лекар. Откако две години без престан користела мобилен телефон чиј екран бил максимално осветлен констирал лекарот дека видот и е перманентно оштетен. Оштетувањето […]

(Видео) ИДЕАЛНО РЕШЕНИЕ ЗА НЕСОНИЦА: Со ова видео се успиваат над 10 милиони луѓе!

 • February 21, 2019
 • Коментари
Видеото прикажува река на северот на Ирска опкружена со шума и малечок мост на неа. Освен прекрасната глетка за очите, видеото станало мегапопуларно поради звуците на природа кои неверојатно релаксираат. Го направил визуелниот уметник Џон Лосон така што две години снимал иста сцена во природа, на таа река. Ни самиот не бил свесен колку неговата […]

Бабо, зошто секој ден му ги пеглаш пантолоните на дедо кога тој е полски работник!

 • February 21, 2019
 • Коментари
Дедо ми беше најобичен фармер, но баба ми сепак, секој ден му ја пеглаше работната облека. Правеше свој домашен раствор во стаклено шише, ги попрскуваше панталоните на дедо, ги простираше на столица неколку минути за да се исушат малку и потоа ги пеглаше. Го гледав тоа во детството и мислев дека секоја старица го прави […]

(Видео) ПОЗИТИВ НА ДЕНОТ: Снаодлив татко го заспива бебето за помалку од минута!

 • February 21, 2019
 • Коментари
Родители од Сиднеј го заспиваат своето бебе за помалку од една минута со помош на обични хартиени марамчиња. Видеото кое лани стана вирален хит и досега го погледнале над 13 милиони луѓе на „јутјуб“ го прикажува тримесечниот Сет буден и полн со енергија како лежи во својот кревет и целиот процес во кој таткото Натан […]