Category: Занимливости

Во епицентарот на скијачките терени во Маврово, се враќа Ски Школа, старото и препознатливо име со нова енергија

 • November 23, 2018
 • Коментари
Добро познатата екипа на Кино Карпош и клубот Минус Еден, својата енергија ја пренесува во Маврово и го отвора локалот кој се наоѓа во епицентарот на скијачките терени. Ски Школа е старото име на овој добро познат локал за скијачите и сите кои ги посетуваат скијачките терени во Маврово. Овој пат, Ски Школа се враќа […]

Новогодишното украсување на Скопје започнува од вечeрва, за кое се предвидени 13 милиони денари

 • November 23, 2018
 • Коментари
Новогодишното украсување на Град Скопје започнува од вечeрва. Градоначланикот на Град Скопје, Петре Шилегов, во изјава за новинарите рече дека согласно буџетската ставка за украсување на градот биле предвидени 16 милиони денари, но по завршувањето на тендерската постапка тоа ќе чини 13 милиони денари, што е вели, иста сума споредено со претходните години. Новина е, […]

Што НИКАКО не треба да ставате во машината за садови

 • November 23, 2018
 • Коментари
Машината за садови е ‘рбетот на секоја кујна. Поради тоа, треба да внимавате што ставате во неа за да не дојде до посериозни оштетувања. Лусинда Отуш, ексерт за машини за садови во Whirlpool, вели дека постојат одредени предмети кои би било подобро доколку ги миете рачно. Кристал Некои кристали стануваат заматени доколку често ги миете […]

Ромео беше и остана мојот најмил: Калиопи искрена пред концертот во Белград

 • November 23, 2018
 • Коментари
Калиопи е актуелна во српските медиуми пред вечерашниот концерт кој ќе се одржи во Белград, во Сава центарот. Во интервјуто за српскиот весник и портал „Новости“ таа открива интересни информации. На прашањето, кој беше и сѐ уште е вашиот најмил, таа одговори: „Ромео. Сигурно. Беше и остана мојот најмил“, одговори Калииопи за нејзиниот “Rođeni”, оригиналното […]

Ќе ве остави без зборови: Лила во проѕирна тоалета го покажа згодното тело (ФОТО)

 • November 23, 2018
 • Коментари
Синоќа Прилеп беше збирно место за македонската естрада која беше дел од фестивалот „Мел Фест“ кој се врати на сцената. Домаќина на фестивалот беше преубавата Лила Филиповска која уште еднаш докажа дека е една од најдобрите, но и најзгодните водителки во Македонија. Водителката се појави во транспарентна тоалета со колор детали која ја истакна нејзината […]

Александра Пријовиќ блесна со трудничкиот стомак во прв план на сцената заедно со Ацо Пејовиќ (фото)

 • November 23, 2018
 • Коментари
Ацо Пејовиќ имаше концерт во „Штарк арена“ каде пред преполната сала ги пееше своите хитови. Сепак, најголемо внимание привлече дуетот со Александра Пријовиќ која како кума му пружа поддршка на кратко иако е во блажена состојба. Тие ја пееја „Литар крви“, а потоа Александра испеа уште две свои песни. Пејачката која е во шестиот месец […]

Северина на Инстаграм објави невидена снимка од нејзината „српска свадба“ (видео)

 • November 23, 2018
 • Коментари
Северина и Игор Којиќ денес ја слават третата годишнина од бракот. На денешен ден во 2015 година сите очи на Балканот беа упатени кон Северина и „српската свадба“ која ја обележаа српски обичаи, храна, трубачи. Севе и Игор свадбата ја режираа како претстава, а носеше име „Мојата српска свадба“. Пејачката денес на својот Инстаграм објави […]

Ќе плачам додека не се видиме на оној свет: Тамара неутешна по загубата на Влатко

 • November 23, 2018
 • Коментари
Тамара Тодевска не може да ја прежали загубата на својот другар и колега, Влатко Илиевски. Тамара и Влатко заедно учеа во средното музичко училиште, и беа партнери на матурската забава. Го снимија дуетот „Гушни ме“, песна која Игор Џамбазов ја напиша за нивното пријателство и им ја посвети.

ЦРН ПЕТОК ВО МАКЕДОНИЈА: Одлична можност за трговците да ги измамат потрошувачите!

 • November 23, 2018
 • Коментари
Додека во целиот нормален свет, „црниот петок“ значи намалување на цените на производите до 90-95%, во Македонија тоа значи одлична можност за измама на потрошувачите.  

Сергеј Варошлија удри по стајлингот на фолк пејачката: „Што е со Елена Велевска, колку рибарски мрежи има настегано на себе“?

 • November 23, 2018
 • Коментари
Македонскиот моден критичар Сергеј Варошлија во својата емисија „Мода“ често знае да ги критикува или да ги пофали модните комбинации на личностите од јавната сцена. По Елена Стефановска, Тамара Тодевска, Елена Ристеска и ред други јавни личности сега на ред се најдоа Сузана Гавазова и Елена Велевска. Имено, во последнaта емисија на ова модно издание, […]