Category: Занимливости

(Видео)Попот се задеваше со момчињата, некои паднаа во вода пред време

 • January 19, 2017
 • Коментари
И ова видео е многу старо но вреди да се погледне бидејќи ќе ви го направи денот повесел. Попот ги задеваше младите момчиња кои скокаа по крстот, некои паднаа предвреме, некои за малку се спасија.

Скокна по крстот, остана и без крстот и без гаќи

 • January 19, 2017
 • Коментари
Големиот православен празник Богојавление се празнува и во Србија. Таму се скокаше по крстот вчера, а ќе се скока и денеска. Влерашниот ден го одбележа комичниот настан што се случи кај Кулата Небојша во Белград. Еден од учесниците излегол од студената вода жив, без крстот, но и без гаќите. Кога останал без гаќите не се […]

Се роди бебе од тројца родители

 • January 19, 2017
 • Коментари
Лекарите од клиниката Надија во Киев за првпат применија метода наречена пронуклеарски трансвер, кој подразбира вонтелесно оплодување на тројца родители. Лекарите ја оплоиле јајце клетката од мајката со сперма од нејзиниот сопруг, а потоа тој збир на гени го додале во јајце клетката на жената донатор. Иако ова бебе ке има тројца родители гените кои […]

Хаос на венчавка: Кумата ги тепаше гостите и за малку ќе го прегазеше младоженецот

 • January 19, 2017
 • Коментари
Невестата Џенифер Батлер секогаш ќе го памети 6 јануари, денот кога се скара со својата кума Аманда. Нејзината кума, чим стингала на веселбата прво испила шише виски на рецепцијата, а потоа почнала на гостите да им ги бара клучевите од колите. Ги украла клучевите и на младоженецот Брајан Батлер. Кога сфатил, тргнал кон колата, но […]

„Попе, немој во длабокото“ – урнебес на Водици во прилепско

 • January 19, 2017
 • Коментари
Православните христијани го празнуваат големиот празник Богојавление – Водици. Во исчекување на оние кои ќе бидат најсреќни и ќе го фатат светиот крст кој ќе им донесе бериќет, се потсетуваме на една комична ситуација од минатата година.

(ВИДЕО) ВРВ НА ПИЈАНСТВО – МРТОВ ПИЈАН САКАШЕ ДА СЕ РАЗМИНЕ САМ СО СЕБЕ

Познато е дека Русите сакаат да попивнуваат и дека понекогаш претеруваат со тоа. Сега на социјалните мрежи се појави видео, во кое еден Рус е толку пијан што не може да си го види својот одраз во огледало. Веројатно по големо влијание на алкохолот мисли дека некој го напаѓа, па во еден момент почнва да […]

ГО ПРАТИЛА СОПРУГОТ НА ПАЗАР, А СПИСОКОТ КОЈ МУ ГО СОСТАВИЛА ГО НАСМЕА ЦЕЛ БАЛКАН!

 • January 18, 2017
 • Коментари
Имено, една жена го пратила својот сопруг на пазар, па му составила список во кој детално му објаснила што да купи, и како изгледа зеленчукот. Погледнете го овој урнебесен список како изгледа…

АКО ГИ ИМАТЕ ОВИЕ 10 ДИНАРИ, ВЕДНАШ МОЖЕ ДА ГИ ЗАМЕНИТЕ ЗА 8.000 ЕВРА!

 • January 18, 2017
 • Коментари
Се работи за банкнота од 1885 година, за која колекционерите велат дека може да добиете од 3.000 до 8.000 евра. Банкнотата е вредна затоа што е многу ретка. Голем дел од овие банкноти биле повлечени од употреба, а дел од нив се изгубени. Затоа десетдинарката е вистинско мало богатство. 

ЛИЛА СЕ СТАПИСА, ПУБЛИКАТА ВО ШОК: Погледнете што се случи во „Се или нешто”

 • January 18, 2017
 • Коментари
Уште една возбудлива епизода на мега-популарниот квиз „Се или нешто”, имаа можност да погледнат вчера гледачите на Сител ТВ. Александар е првиот учесник што имаше храброст да отиде до самиот крај и да ја одигра последната рунда од која му останаа две црвени суми, 250 илјади и 35 илјади. Тој одби 100.000 денари, но за жал […]