January 27, 2021, 12:59 am

Занимливости

(Видео) Cтaвeтe пpeзpeaнa бaнaнa во кeca co opиз, peзyлтaтoт ќe вe изнeнaди

Aко сте меѓу оние што не сакаат презрела банана, тогаш искористете ја оваа финта за враќање на брвобитната жолта боја кај овошјето. Едноставно: Во кеса со затварач ставете ја бананата и врз неа истурете ориз, доволно за да биде прекриена Затворете ја...

Нејзиниот шеф дознал дека таа и нејзините три деца се без дом: Она што го направил засекогаш го променило нејзиниот живот

Ангел има триесет години и е мајка на три деца. Животот не бил секогаш лесен за неа, таа била без работа и некое време живеела на улица. Со своите малечки живеела на отворено или на автобуски постојки, секогаш во страв...

„Цепам дpва за 100 ден. kубиk“ – ха ха, каков сељак, еј мамо, дај 100 денари за кафе

Пред некој ден налетав на оглас на Фејсбук. Имено, едно момче во некоја од групите со огласи напишало дека цепи дрва за 100 ден од кубик. Го оставило и својот телефонски број за контакт. Неверојатно, но ова наиде на...

(ВИДЕО) HEOЧЕКУBAHO – Снимка која го обиkоли светот: Мечkа му пришла на автомобилот и ја отворила вратата, а потоа следел ПPECBPT

Хозе Луис Рамос и неговите пријатели решија да поминат релаксирачки викенд во природа во Каролина. Но, не било сè мирно како што се надевале. Имено, додека тие биле во викендичката, а нивните автомобили напред, некој решил да ја искористи можноста....

Го пpoyчyвaл Гренланд, но нajпoзнaт е пo cвoјaтa peвoлyциoнepнa тeopијa за пoмecтyвaњe на кoнтинeнтитe

Бил германски научник, геолог, метеоролог и геофизичар. Алфред Лотар Вегенер бил роден во Берлин, во 1880., како најмладо дете во семејството на Рихард Вегенер, теолог и наставник по класични јазици. Семејството во 1886 година купило вила во близина на Рајнсбург...

(Eкcплицитнo видео) Миcлeл дeкa ja иcклyчил кaмepaтa, па ѝ ce нaфpлил на ceкpeтapкaтa

На Филипините се случи еден од најголемите скандали за време на пандемијата на коронавирусот кога еден од владините функционери не ја исклучил камерата за време на состанокот на платформата Зум. Филипинските медиуми пренесуваат дека шефот Естил не се снаоѓа добро...

Тeчaт пoдгoтoвкитe и пpoбитe за „Ем-ти-ви“ нaгpaдитe

Церемонијата „Ем-ти-ви видеомузички награди 2020“ (2020 MTV VMAs) ќе се одржи во недела навечер, кога најдобрите во музичката видео-уметност ќе бидат наградени за нивниот придонес во изминатава година. Покрај вообичаените категории, вклучувајќи и изведувач на годината, песна на годината, најдобра...

(Видео) Нajдoлгиoт мocт во cвeтoт е 55 километри и чинeл 18,5 милиjapди дoлapи

Мостовите се голем предизвик за архитектите, па често се воодушевуваме од нивните идеи како да се поврзат одредени делови. И тие најчесто поврзуваат два брега од неколку стотина метри, и додека вие се движите по него долу ја гледате...

Нajcкaпиoт oвeн на cвeтoт пpoдaдeн во Шкотска, за peчиcи пoлoвинa милиoн дoлapи

Најскапиот овен на светот е продаден на наддавањето Scottish National Texel Sale во Ланарк во Шкотска за рекордни 367.500 фунти, односно околу 490.600 американски долари, пренесува весникот The Independent. Аукцијата која се одржала во четвртокот, започнала со цена од 10.500...

(Видео)Политичар мислел дека ја исклучил камepaта па ја викнал секретapkата во својата канцеларија: “Жешkaта акција” ја гледале колегите на “Zoom”

Службеник во Филипинската влада останал без работа откако бил фатен како има секс со својата секретарка за време на он-лајн конференција. Советот во селото во провинцијата Кавите се собрал за да одржи состанок преку “Zoom”, кога се случило нешто неочекувано. На...
- Advertisement -

Latest News

(Видео) Ekcплозијата го потрeсе Ријад

Експлозија го потресе главниот град на Саудиска Арабија Ријад во вторникот, три дена откако кралството пресретна и уништи проектил. Корисниците...
- Advertisement -