Category: Занимливости

ПРОНАЈДЕТЕ ГО БРОЈОТ 9:Што повеќе гледате во бројките се потешко е !

 • February 11, 2018
 • Коментари
Зошто е толку тешко да е пронајде бројот 9! Што повеќе гледате во бројките се потешко е ! Во сите овие осмици се наоѓа само една деветка! Доколку успеете за 8 секунди да го пронајдете бројот девет вие ќе докажете дека навистина имате совршено чувство за простор, моќ на перцепција и вид како на формула […]

ОВА Е ПРЕКРАСНА ОПУШТЕНА ОАЗА ДОСТАПНА САМО ЗА ЖЕНИ

 • February 11, 2018
 • Коментари
На сите оние жени на кои им е потребен одмор од мажите, тогаш островот SuperShe е вистинското место за нив. Тој важи за вистинска островска оаза на крајбрежјето на Финска, а интересно е тоа што на мажите им е забранет пристап. Населбата ја основала Кристина Рот, која ветува дека ова ќе биде опуштена оаза само […]

(ВИДЕО) КАКОВ МАЛЕР ПРЕД КАМЕРИ: Еве зошто сите се смеат на сметка на презентерката на временска!

 • February 10, 2018
 • Коментари
Оваа снимка насмеа илјадници луѓе ширум светот за многу кратко време. Имено, во емисиите што одат во живо често се случуваат некои непредвидливи ситуации, па таков беше случајот и со водителката на временската прогноза. Додека ја водеше емисијата, во еден момент се лизна на подот и падна со сите четири нагоре. Снимката за кратко време […]

ТОТАЛНА ПЕРВЕРЗИЈА: Погледнете како изгледа фустан од чисто 22-каратно злато!

 • February 9, 2018
 • Коментари
Златен фустан направен од 78.000 парчиња злато, тежок три килограми, и покрај цената од 300.000 турски лири или повеќе од 150.000 евра, го купиле осум лица јавува „Анадолија. Фустанот го направил златар во турскиот град Кахраманмарс Сопственикот на компнијата која го дизајнирала фустанот Ахмет Атакан за „Анадолија“ вели дека го напрвиле дизајност за кој никој […]

ДОКАЖАНО:Со гледање во убави женски гради секој ден, се продолжува животниот век на мажите најмалку пет години

 • February 9, 2018
 • Коментари
Сега имате и научно докажана причина за без проблем да уживате во погледот кон убави женски гради! Со гледање во убаво женско деколте со сигурност се продолжува животниот век на мажите и придонесува за нивна општа подобра здравствена состојба. Ова го тврдат токму германски научници и со тоа им препорачуваат на сите припадници на посилниот […]

Три начини како Никола Тесла го „тренирал“ својот мозок

 • February 9, 2018
 • Коментари
Тесла бил еден од најголемите генијалци, а што придонело за тоа? Постојат ли трикови кои овој иноватор ги применувал и можеме ли и ние да ги применуваме за да бидеме поуспешни? Тој е познат затоа што го измислил електричниот состав на наизменична струја, а неговото име стои на 300 изуми. Тесла цел живот работел на […]

(Видео)БОРДЕЛ ЗА БОГАТАШИ: На интернет се појави снимка од таен бордел во кој членството изнесува 1.6 милиони евра годишно!

 • February 9, 2018
 • Коментари
Скриено на неколку метри под она што изгледа како паркинг, во Германија се наоѓа едно посебно место за богати гопода. Овде никако нема да можете да видите обични луѓе а локацијата на овој клуб во Минхен е добро сочувана тајна. Само мал број на луѓе успале да влезат во новотворениот „Континенс клуб“. Она што е […]

АСТЕРОИД СЕ ПРИБЛИЖУВА КОН ЗЕМЈАТА: НАСА потврди дека новооткриен астериод ќе помине близу до Земјата во петок

 • February 8, 2018
 • Коментари
Астероид кој се проценува дека ќе биде поголем од метеорот кој експлодираше над Рускиот град Челјабинск во 2013 ќе помине покрај Земјата – неколку дена откако беше забележан дека се движи во наш правец Неодамна откриениот астероид именуван како 2018 ЦБ ќе се приближи на само 64.000 километри до Земјата – помалку од една-петина од […]

ПОГЛЕДНЕТЕ: Што значат најчесто сонуваните соништа

 • February 8, 2018
 • Коментари
Психологот Иан Валас открива што значат најчесто сонуваните соништа. Тој анализирал повеќе од 150.000 соништа, за време од 30 години и направил листа на најсонувани соништа, го анализирал нивното значење и што може да се научи од нив. Бременост Ова значи голем напредок и развој. Не го пропуштајте! Непозната соба Собата во некоја куќа ги […]

(Видео)СМЕЕЊЕ ДО СОЛЗИ: Кога љубовта боли…

 • February 7, 2018
 • Коментари
Љубовта иако забавна, понекогаш знае и да боли. И не намерно, речиси секогаш случајно и од невнимание. Погледнете ги овие кратки клипови од смешни ситуации во кои љубовта навистина боли…