Category: Занимливости

Не ја потиснувајте лутината, тоа е здрава емоција

 • December 13, 2018
 • Коментари
Лутината се категоризира како негативна емоција и луѓето главно се обидуваат да ја одбегнат, но психолозите велат дека е сосема во ред, па дури и здраво да бидете лути. Лутината има „лоша репутација“ бидејќи главно се поврзува со насилство, но овие два поими не се секогаш поврзани. Исто така треба да се нагласи дека агресивни […]

ПРВАТА ДАМА НА АМЕРИКА СТАНА РУСОКОСА

 • December 13, 2018
 • Коментари
Првата дама на Америка, Меланија Трамп во најновото интервју кој го даде за CNN ја покажа новата боја на косата. До сега ја знаевме како бринета со понекој светол прамен, но овојпат Меланија направи вистинска промена на имиџот. Како ви се допаѓа Меланија како русокоса?

Откриена тајната за највкусни пивтии, две работи се најважни во текот на припремата

 • December 13, 2018
 • Коментари
Многу домаќинства и угостителски објекти почнуваат со готвењето на пивтии. Многумина исто така поради Божиќниот пост го одложуваат готвењето на пивтиите за јануари, односно за Богојавление, додека некои кафеани уште во првите денови откако ни пристигна студот почнаа во своите понуди да го имаат и овој специјалитет. Секој има свој рецепт за најдобри пивтии, но […]

Урнебесно видео :„Конечно корисна алатка за прелистување на весник“

 • December 13, 2018
 • Коментари
Една од подобрите алтки за листање весник ова видео дефинитивно ќе ве расположи. Заев го искористија како алатка за прелистување на весник…. шегата секогаш го продолжува животот но оваа ќе ви го направи денот поинтересен.Сушанто Рој е лик кој секојдневно објаува интересни соддржини кои ќе ве насмеат до солзи но ова видео е нешто повеќе: […]

ОВАА ЖЕНА ГОРИ!Промени три комбинации во еден ден и не се знае која е подобра!

 • December 13, 2018
 • Коментари
Вчера на улиците на Њујорк видовме три сензационални стилови и се вљубивме! Џеј Ло, на колешките им одржа лекција за модата и покажа како треба да изгледа стилска божица. Латино дивата Џенифер Лопез во моментов промовира романтична комедија “Сега или Никогаш”, која ќе ја види светлината на 21 декември, а во вторникот во Њујорк имаше […]

ПОТРОШИЛА ДУРИ МИЛИОН ДОЛАРИ НА ТОА:Снеки го одзима здивот на снимање на Новогодишна програма!

 • December 13, 2018
 • Коментари
Снежана Бабиќ Снеки е апсолутна рекордерка кога е во прашање должината на ногата, бидејќи ниту еден друг пејач не може да и парира на нејзините 125 см долги нозе. Бидејќи нејзините нозе во животот биле најсилниот адут, Снеки ги осигурала за еден милион долари. Погледнете како Снеки изгледаше на вчерашното снимање на Новогодишната програма на […]

Посакувате ли честитка во поштенското сандаче? – Порано тие имаа душа, денеска Нова година се честита во инбокс

 • December 13, 2018
 • Коментари
Се сеќавате ли кога последен пат добивте новогодишна честитка во вашето поштенско сандаче? А се сеќавате ли кога последен пат вие некому му испративте честитка по пошта? Ех, беа убави времиња, вака зборуваат сите кога ќе се спомене темата за испраќање и добивање на новогодишни честитки. Чичко Драги 15 години по ред продава честитки. Тој […]

Македонец добил „Мерцедес“ за чаша вода

 • December 13, 2018
 • Коментари
Момче од Македонија кое со години живее во Германија имал посериозен проблем со здравствената состојба, поради пад од височина и неколку скршеници на горните екстремитет останал подолг период во болница. Секојдневно се растажувал дека наместо да се реализира на приватно и професионално поле, тој половина месец го поминува прикован во болнички кревет. Постојано низ глава […]

Ди Каприо ќе мора да го врати Оскарот!

 • December 13, 2018
 • Коментари
Леонардо ди Каприо кој како подарок го доби Оскарот на Марлон Брандо од 1954 година, ќе треба да го предаде подарокот на полицијата поради тужба. Според “Њујорк тајмс”, малезискиот бизнисмен Џо Лоу, кој му подарил Оскарот на Лео, истиот го купил на аукција за 600.000 долари. Имено, Лоу е обвинет заедно со поранешниот премиер на […]

Ќерката на Цеца Ражнатовиќ ужива со момчето далеку од Белград

 • December 13, 2018
 • Коментари
Иако веќе календарски е зима, надвор времето не наликува на ова годишна доба. Ќерката на Светлана Цеца Ражантовиќ, Анастасија Ражнатовиќ одлучи да замине во Австрија заедно со нејзиниот партнер Ѓорѓе Куљиќ. Со оглед на тоа дека Анастасија често споделува фотографии на „Инстаграм“, очигледно дека младата Ражнатовиќ ужива во времето кое го поминува со партнерот. Од […]