Category: Занимливости

ПОСТОИ ЛИ ЖИВОТ ПО СМРТТА: Зошто покојниците ни се јавуваат во сон?

 • August 29, 2017
 • Коментари
Вакви соништа имаат значајно влијание на ожалостените. Многумина признаваат дека токму соновите во кои се сретнуваат со покојниците им помагаат успешно да поминат преку процесот на жалење и да го продолжат нормалното живеење. Иако веќе не се со нас, саканите луѓе кои починале никогаш не нѐ напуштаат. Многу луѓе зборуваат за тоа како ги посетуваат […]

ПОМРАЧУВАЊЕ НА СОНЦЕТО ОД ДРУГ АГОЛ: Навистина хипнотизирачка снимка од природниот спектакл!

 • August 29, 2017
 • Коментари
Веќе помина повеќе од една недела од помрачувањето на Сонцето кое беше видливо од подрачјето на Северна Америка, а интернетот и медиумите се уште не престануваат да ги прикажуваат снимките и фотографиите од овој спектакуларен природен настан, од сите можни агли и перспективи. Оваа снимка е посебна… Лијем Банаман, направи една навистина несекојдневна снимка. И […]

НАЈПАМЕТНИОТ ЧОВЕК НА РИМСКАТА ИМПЕРИЈА Е ОД СКОПЈЕ: Јустинијан Први, еден од најважните и најголемите владетели на Источното римско царство

 • August 22, 2017
 • Коментари
Дали знаете кој бил најумниот човек кој живеел во Римското царство во 6 век? И дека е роден на само 20 километри од центарот на денешно Скопје? Се разбира сиве овие податоци се одамна познати на научната јавност, но сега од поинаков агол ќе го претставиме неговиот лик и местото каде бил роден. Поточно, низ […]

НЕ БИЛЕ МАЧКИ, КУЧЕ ГО ГРЕБЕЛО МЕРЦЕДЕСОТ: Семејниот пес на Заеви виновен за гребаниците на Мерцедесот?!

 • August 3, 2017
 • Коментари
Денес, Зоран Заев заедно со неговото семејство и кутрето заминаа на одмор во претседателската вила во Охрид каде ќе престојуваат најмалку три дена Освен информацијата дека Заеви заминале на одмор, е и ненамерното себедемантирање на информацијата дека мачки во гаражата на МВР го гребеле Мерцедесот. Како што може да се забележи, кучето има и свој […]

(Видео)ПУКА, ФРЛА НОЖЕВИ, ДАВА КОМАНДИ: Запознајте го Туркменистанскиот претседател!

 • August 3, 2017
 • Коментари
Туркменистанскиот претседател е снимен како ги прикажува своите воени вештини – пука, фрла ножеви, наредува напад. Тоа не е се. Има и видео на кое пее. Како што пренесува британскиот „Телеграф“, Гурбангули Бердимухамедов за потребите на спотот е снимен во полна воена опрема, со очила за сонце и „опасен изглед“. На видеото тој пука од […]

ПУТИН УЛОВИ ШТУКА ОД 21 КИЛОГРАМ: Фотографијата од Путин со уловена риба ја зголеми побарувачката на мамецот кој тој го користел!

 • August 3, 2017
 • Коментари
Краснојарскиот производител на риболовна опрема, чиј мамец го користел рускиот претседател Владимир Путин кога ја улови штуката тешка 21 килограм, изјавил дека по таа случка побарувачката за неговите производи пораснала за два пати Имено, 2013 година Путин во Тува уловил штука која јавноста ја памети по славната фотографија, а во таа прилика користел мамец изработен […]

ВЕРО СУПЕР ЗА ЦЕЛ ГРАД: Производ за 27 денари со вкус на к.р!

 • July 29, 2017
 • Коментари
На вработената што ги куца етикетите со цените на производите во познатиот ланец грчки маркети кај нас, или и недостасувало хартија за да го допише целото име и опише вкусот на производот, или не и недостасувало смисла за хумор! Како и да е, ќе да е едно од двете! Како што очигледно не му недостасувало […]

ЈА ОСТАВИЛ СВОЈАТА 5-ГОДИШНА ЌЕРКИЧКА СО 14 КУЧИЊА: Кога се вратил не можел да верува што гледа

 • July 17, 2017
 • Коментари
Преубава глетка. Зелена трева во Норвешка, шума во позадина и една голема група. Девојче опкружено со 16 кучиња, големи, но и мали германски овчари. Таткото почнал да ја снима глетката. По некое време изгледало неверојатно. Малотот девојче „полудело“ од среќа и радост. Си играло, а тие ја следеле нејзината енергија. Погледнете:

(Видео)ДОДЕКА ВО МАКЕДОНИЈА АБОЛИЦИРАН КРИМИНАЛЕЦ СТАНА ПРЕМИЕР: Во Перу пронајдени мумифицирани тела на вонземјани!

 • July 13, 2017
 • Коментари
Истражувачите пронашле мумифицирани тела на непознати суштества во пустината Назка во Перу. Пронајдокот предизвика огромна дебата во врска со тоа дали овие тела припаѓаат на луѓе или пак на вонземјани Мумиите се околу 168 сентиметри големи, комплето бели, со три прсти на рацете и три прсти на нозете. Нивните тела, кои се дефинирани дека се […]

КОЈ ВИКА ДЕКА ЖЕНИТЕ БИЛЕ ,,ТАЛЕНТИ“ ЗА ПАРКИРАЊЕ: Еве демант

 • June 26, 2017
 • Коментари
Битно ја извади од втор пат ShareTwitter Коментирај