Category: Занимливости

Турунџиева: Ќерките ме спасија (ФОТО)

 • December 25, 2018
 • Коментари
По трагедијата што и се случи, откако почина нејзиниот сопруг Маријан, Сузана Турунџиева се врати на ТВ екраните. Таа е водител на емисијата „Недела во 3“, која се емитува на 1 ТВ. Турунџиева за кратко време доживеа многу промени. Прво остана без сопругот, а потоа се израдува за свадбата на својата постара ќерка Лора, која […]

Кеба се огласи за бракот на Северина и на синот

 • December 25, 2018
 • Коментари
По написите дека Северина и нејзиниот сопруг Игор Којиќ се разведуваат, во медиумите се огласи српскиот фолк-пејач Драган Којиќ- Кеба. Наводно, Северина не дошла да настапи на неговиот концерт во Белград како гостинка поради тоа што бракот со Игор ѝ e на стаклени нозе, пишува net.hr. Фото: Еспресо.рс „Бракот на мојот син и на мојата […]

Кристијано Роналдо со децата и Џорџина празнично за Бадник откако израдуваа болни дечиња

 • December 25, 2018
 • Коментари
Празнично расположение владее во домот на Кристијано Роналдо. Славниот фудбалер сподели фотографија од бадниковата вечер која ја помина со своето семејство. На фотографијата, 33-годишниот спортист позира со четирите деца и саканата Џорџина. Целото семејство носи новогодишни капи. Кристијано и Џорџина деновиве израдуваа болни дечиња кога ги посетија во болница во Торино и им поделија подароци. […]

Јан, синот на Влатко Стефановски: Од критичар во публика до талент на сцена

 • December 25, 2018
 • Коментари
Ако за време на минатите концерти на својот татко беше дел од публиката, минатиот викенд младиот Јан, син на легендарниот гитарист Влатко Стефановски, местото од публика го замени со сцената. На изненадување, но и воодушевување на присутните за време на концертот ,,All you need is love” младиот Стефановски го покажа својот талент на тапани. Јан […]

Тамара и Мачка направија незаборавна забава за синчето Дарен

 • December 24, 2018
 • Коментари
Пред само две недели Тамара го роди своето второ дете, синчето Дарен, а веќе се враќа на своите неуморни секојдневни навики, излегување со пријателите, и секако заедно со својот сопруг Александар направија незапамтена забава за раѓањето на нивната втора среќа. Уште истиот ден кога се роди малиот Дарен, тато Мачка ги собра пријателите на мекици, […]

ДРАСТИЧНА ПРОМЕНА: Дали ќе ја препознаете Биба Додева?

 • December 24, 2018
 • Коментари
Биба Додева стана русокоса. Таа со новиот имиџ се пофали на социјалните мрежи и објави неколку слики со новата боја на косата. Од пријателите доби комплименти за изгледот. „Храброст е да направиш ваква промена, и напишаа во коментарите. Биба Додева стана русокоса. Таа со новиот имиџ се пофали на социјалните мрежи и објави неколку слики […]

Сања Барбика: „Не сум била во врска со оженет маж!“

 • December 24, 2018
 • Коментари
Фолкерката Сања Цинцева или попозната во јавноста како Сања Барби негира дека била во врска со оженет маж и тврди дека пишувањата дека била уапсена во Виена затоа што имала гласна кавга со „љубовникот“ се лаги. Сето тоа е само една голема фарса и афера, во моментов кога пишуваа дека сум во затвор во Виена […]

ФОТО: Лила ретко се гледа ваква!

 • December 24, 2018
 • Коментари
Лила Филиповска е секогаш во тоалети поради нејзината професија, важи за модна икона, и постојано е гламурозна. Овој пак во супер модна а едноставна комбинација, таа изненади со оваа фотографија. Извор:press24.mk

Изведбата на Антониа ја поттикна Беквалац да открие една тајна!

 • December 24, 2018
 • Коментари
Пејачката Атониа Гиговска и оваа недела имаше неверојатен настап на музичкото натпреварување „Пинкове ѕвездице“. Како и секогаш, така и овој пат одлично се снајде во зададената задача. Од визуелен изглед, па се до глас, Антониа се потруди комплетно да ја долови Шакира и нејзината изведба на „ Whenever, Wherever“. Интересен беше моментот што оваа изведба […]

Кинеските научници најдоа начин да го трансформираат бакарот во „злато“

 • December 24, 2018
 • Коментари
Според легендите, алхемистите поминале многу време обидувајќи се да го претворат оловото во злато и да направат еликсир што ќе им даде вечен живот. Некои сметаат дека ова е само легенда, додека други веруваат дека методите се заштитени и сокриени од јавноста. Како и да е, изгледа дека оваа идеја конечно вродила со плод, само […]