Category: Занимливости

СЕ РАЗВЕДУВААТ СЕВЕРИНА И ИГОР!Се разлутила поради српска водителка,сензационални детали!

 • December 6, 2018
 • Коментари
Северина Којиќ одлучи да се разведе од својот сопруг Игор Којиќ по три и пол години брак, поради што српската пејачка не се појави на концертот на нејзиниот свекор Драган Којиќ Кебе, иако беше планирано да биде гостнка. Јован и Жељко Јоксмовиќ беа поканети да дојдат на слава кај Кеба со нивниот кум и менаџер […]

Сите му завидуваат на претседателот: Првата дама на Аргентина ја засени Меланија Трамп, а поради еден детаљ светот се воодушеви

 • December 6, 2018
 • Коментари
На Самитот G20 во Буенос Аирес, првата дама на САД, Меланија Трамп се сретна со сопругата на аргентинскиот претседател, Јулијана Авада. Сопругата на аргентинскиот претседател има 43 години, а американскиот магазин „Вог“ ја спореди Авада како современа верзија на Џеки Кенеди. Има завршено на Оксфорд, а неколку години пред да се омажи има работено во […]

Откриена е најголемата тајна од кралската венчавка: Еве како Меган Маркл ја расплакала Кејт Мидлтон!

 • December 6, 2018
 • Коментари
Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ, плачела на денот на венчавката на Меган Маркл и принцот Хари, но не само затоа што ја совладале емоциите, туку и од стрес и паника поради строгите правила на војвотката од Сасекс. Имено, на ќерка ѝ Шарлот не ѝ стоел фустанот онака како што замислила Меган, па тоа многу ја […]

Благица Павловска дувна свеќички за 60. роденден

 • December 6, 2018
 • Коментари
Фолк-пејачката Благица Павловска наполни 60 години. Јубилејниот роденден го прослави со најблиските.

Ставете го ова цвеќе дома – штити од зло и носи пари

 • December 6, 2018
 • Коментари
Божурот е растение кое секоја жена треба да го има во домот и тоа поради многу причини. Тоа е цвет кој има опоен мирис и одамна ги краси дворовите и домовите, а крие многу благодети. Името Божур потекнува од кинескиот збор „sho yu” што значи најубав. Во Кина е симбол за богатството, веројатно поради неговата […]

ЛЕПА БРЕНА ОТКРИ ШТО МИСЛИ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ ВО „ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“ (ВИДЕО)

 • December 6, 2018
 • Коментари
Најголемата музичка ѕвезда во регионот Лепа Брена годинава слави 35 години кариера, а по тој повод на 15 декември ќе одржи спектакуларен концерт во салата „Борис Трајковски“. По тој повод популарната пејачка беше во Скопје и даде интервјуа за неколку медиуми. Имено, во нејзината продукција „Гранд“, се емитува музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ каде што […]

Осумчасовното работно време е „смPт“ за организмот

 • December 5, 2018
 • Коментари
Во изминатите неколку години повеќе студии се занимаваа со темата осумчасовно работно време, за кое се установи дека едноставно не функционира. Резултатите од овие студии покажаа дека должината на траењето на работното време нема никаква врска со ефикасноста и продуктивноста. Па тогаш од каде произлегла темата за осумчасовно работно време? Кампањата ја покренал социјалниот реформатор […]

Фантазијата преминува во пропаст: Victoria’s Secret губи на популарност

 • December 5, 2018
 • Коментари
Најпознатиот бренд за долна облека се соочува со проблеми. Статистиките покажуваат дека годинашната ревија на Victoria’s Secret имала најмала гледаност во историјата на модното шоу. Годинава имало само 3,3 милиони гледачи, додека лани ревијата ја гледале 5 милиони, што е пак помалку од 9 милиони колку што изнесуваше бројката во 2014 година. Кои се причините […]

Во Израел откриени 900 години стари ретки златни монети

 • December 5, 2018
 • Коментари
Колекција од златни монети за кои се верува дека биле сокриени пред 900 години беше откриена во некогашниот израелски пристанишен град Кесарија. Ретката колекција беше пронајдена во бронзен сад меѓу камењата во ѕидот од еден бунар, а меѓу нив имало и една златна обетка. 24-те златни монети најверојатно ги сокрил некој кој се надевал дека […]

Најстариот милијардер во светот има 100 години и живее како момче

 • December 5, 2018
 • Коментари
Најстариот милијардер во светот, Чанг Јун Чунг од Сингапур, има 100 години, но секој ден оди на работа, бидејќи, како што вели, останувањето дома не е опција за него и ќе му биде многу досадно. Иако на почетокот на годината ја предаде улогата на извршен претседател на неговиот син Тео Сионг Сенг, Чанг за „Си-ен-би-си“ […]