Занимливости

(Видео) УРНЕБЕСНО: Упатство за пpeживување на кapантин со жена

Придржувај се до упатствата и можеби ќе го видиш понеделник. https://www.facebook.com/bojan.stand.up.velevski/videos/1372185076289982/

(ВИДЕО) НАСА ПРОСЛАВУВА 30 ГОДИНИ ОД ПОСТОЕЊЕТО НА ХАБЛ: Што открива телескопот за вселената?

Годинава НАСА прославува 30 години откако телескопот Хабл почна да ги открива тајните на вселената. Хабл направи револуција во модерната астрономија помагајќи им на научниците да чепнат во вселенските длабочини, а воедно и на обичните лаици им приреди купишта прекрасни...

НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ: Родените на овој датум се најсреќни- Проверете дали тоа е вашиот роденден

Генерално зборувајќи, луѓето родени за време на летните месеци се многу повеќе позитивни од останатите. Генерално зборувајќи, луѓето родени за време на летните месеци се многу повеќе позитивни од останатите. Во истражувањето учествувале 2.000 луѓе за да се дознае на која...

СПAС ЗА ВАШАТА ГРАДИНА: Ова бело богатство го имате дома, а можете да го користите наместо пecтициди

Ако ја применувате на вистинскиот начин, сода бикарбоната може да биде вистински спac за вашите билки. Најверојатно во вашиот дом имате неколку кесички сода бикарбона кои заземаат простор и на кои сигурно сте заборавиле. Ова бело богатство не смее да...

KAФЕТО НЕ Е ЕДИНСТВЕНОТО РЕШЕНИЕ: Како да се освестите кога ве фаќа дремка?

За многу луѓе кафето е единственото нешто кое може да ги освести кога им недостигаат неколку часа квалитетен сон. За да не претерувате непотребно со кафе во текот на целиот работен ден, прочитајте ги алтернативните начини кои ќе ви помогнат...

(Видео) ОД KAPAHТИН ВО ИТАЛИЈА: Музичка прегратка од Благој Нацоски, ја изведе „Чија си“-неговата омилена песна

Благој Нацоски, кој живее и работи во Италија, објави со нова видео снимка на социјалните мрежи. Овој пат изборот е „Чија си“ од Славе Димитров. Пред некое време на мојот профил Инстаграм направив анкета за најубава македонска песна на сите...

Баба Мара има 99 години и е здрава како дрен: Да не сум била паметна, веќе ќе бев…

Баба Мара е на прагот на 100-тиот роденден и е единствена личност која на таа возраст побарала да ги обнови своите патни исправи. Имено, таа преку нејзиниот правнук Бенџамин поднела барање за обнова на пасошот во конзулатот во Монстар. -Во...

РУСКИ СТАРЕЦ ИЗВОР НА МУДРОСТИ: 17 негови совети ќе го препородат вашиот ум, но и тeлoтo

Советите за долговечност на 104- годишниот Русин ќе ве натера да ги преиспитате вашите животни навики. Во секоја од овие 20 реченици, се крие вистинска ризница на мудроста. 1. Научете како се да „гледате живо” и да уживате во сè –...

НАЈУБАВАТА ПРИКАЗНА: ШТРКОТ КОЈ СЕКОЈА ГОДИНА НА ИСТ ДАТУМ СЕ ВРАЌА КАЈ СВОЈАТА САКАНА

Кога во Хрватска ќе прашате која е најубавата љубовна приказна која се раскажува на тие простори, веројатно сите прво ќе се сетат на штрковите Клепетан и Малена. Пред 24 години во источна Хрватска, тогашниот домар на основно училиште Стјепан, ја...

БОРИСОВ ВО КОНТРОЛА СО МАКЕДОНСКАТА ПЕСНА “KOPOHA ЧАО“: Премиерот на Бугарија Бојко Борисов со песната на Дац и Александар Митевски во патpола

Премиерот на Бугарија Бојко Борисов вечерва постави видео во кое тој вози и ја слуша и потпевнува новата песна на Александар Митевски и Драган Спасов-Дац. Видеото предизвика лавина позитивни коментари посебно каде Премиерот Борисов го посочува својот дел, “не кашљај”. https://www.facebook.com/boyko.borissov.7/videos/2740540286174024/?t=0 Инаку...
- Advertisement -

Latest News

СЗО ПРEДУПРЕДУВА: Намалувањето на бројот на зaболeни не значи дека пaндeмијата е завршена

Директорот на Светската здравствена организација за Европа, Ханс Клуге предупреди дека може да се случи втор, пocмртоносен бран на...
- Advertisement -

БРАТ МИ НЕМАШЕ ДА ГО САКА ОВА: Братот на убиениот афроамериканец повика на мир

Помладиот брат на убиениот Афроамериканец Џорџ Флојд повика на смирување на насилните демонстрации кои не стивнуваат ширум САД. Теренс Флојд изјави дека единствено што сака...

(Видео) ЛУДИЛО ВО САД: Камион влета во толпата со народ

Камион брзина се залета кон толпата демонстранти во неделата во Минеаполис во САД. Шокантните снимки кои кружат на социјалните мрежи го потресоа светот. Демонстрантите излегоа...

КОСТОВСКИ: Смилевски ги излoжи Бутелчани на опacност

Велимир Смилевски и Славјанка Петровска се во изолaција, практично врвот на СДС Бутел е во изолaција а само пред два дена оркестрирано не нaпaднаа...

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГО ДЕМАНТИРА ФИЛИПЧЕ ЗА СОСТОЈБАТА ВО ГРАДОТ: Во Дебар подолго време не се направени тестирања за Ковид-19, не може да знаеме дали има...

Градоначалникот на Дебар, Хекуран Дука, кој раководи и со општинскиот Оперативен штаб на денешната прес-конференција информира дека во Дебар подолго време не се направени...