Category: Занимливости

НАУЧНИЦИТЕ ПОТВРДИЛЕ: По смртта, душта нe умира

 • June 17, 2017
 • Коментари
Душата на човекот се враќа во Универзумот, откако луѓето ќе починат. Душата продолжува да живее, тврдат научниците кои се обидуваат да најдат врска меѓу мозокот, мислите и свесноста. Научниците утврдиле дека душата продолжува да живее во микроканалите на мозочните клетки, пишува „Sciencepunch“. – Да претпоставиме дека срцето запира и крвта престанува да тече и во […]

ЌЕ ВЕ НАСМЕАТ ДО СОЛЗИ: Случајни фотографии на спортистите

 • June 16, 2017
 • Коментари
Спортистите додека се натпреваруваат единствена цел им е да победат, а притоа воопшто не се заморуваат со гримасите кои ги прават. Сепак откако ќе ги видат овие фотографии, можеби повеќе ќе обрнуваат внимание како се однесуваат и какви гестикулации прават. Погледнете ја галеријата која со сигурност ќе ви овозможи да се смеете да бескрај:   […]

(ВИДЕО)УРНЕБЕС:Бабичка првпат виде ескалатор

 • June 16, 2017
 • Коментари
Оваа бабичка најверојатно прв пат виде ескалатор и ете ти проблем. Наместо да застане на скалите… https://youtu.be/dEVcINT5iCY

Трик за брзо виткање на косата со обичен молив за пишување

 • June 16, 2017
 • Коментари
За брзо виткање на косата е доволно да употребите пегла за коса и обичен дрвен молив за пишување. За брзо виткање на косата е доволно да употребите пегла за коса и обичен дрвен молив за пишување. Тани Гарча, на својот Инстаграм профил и Youtube канал покажала како со помош на обичен дрвен молив и пегла […]

НЕВЕРОЈАТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА:Бил полничок готвач, а потоа променил само една работа и ослабел 30 килограми

 • June 16, 2017
 • Коментари
Понекогаш само една промена во исхраната е доволна за да го трансформирате својот изглед. Готвачот Сен Хоџсон ја открил диетата која му овозможила да ослабе повеќе од 30 килограми, да го намали процентот на масни наслаги и да стане привлечен за дамите. Понекогаш само една промена во исхраната е доволна за да го трансформирате својот […]

(ВИДЕО)КАКОВ СРАМ:На позната скокачка и летна периката

 • June 16, 2017
 • Коментари
 Позната нигериска скокачка во далечина останала без периката за време на митингот на Дијамантската лига во Осло. Инцидентот се случил за време на доскокот во песок Освојувачката на сребрен мдела на ОИ во Лондон 2012 и бројни одличја на разно-разни натпреварувања останала без периката која водено и го “расипала” скокот скратувајќи го за дваесетина сантиметри. […]

НУДАТ ПЛАТА ОД 50.000 ФУНТИ:Еве зошто неможат да најдат

 • June 16, 2017
 • Коментари
Семејство од Шкотска бара бебиситерка на која и нуди идеални услови за работа – плата од 50.000 фунти годишно, сместување и храна, меѓутоа, една работа ги одбива сите заинтересирани кандидати. Родителите упорно бараат бебиситерка откако последните 12 месеци загубиле 5 работнички поради натприродните појави кои се случуваат во куќата, како кршење на стакла и чудни […]

(Видео)ПАДНА ВО ТРАНС: Холанѓанецот и Македонското оро!

 • June 11, 2017
 • Коментари
Ненадминливото Македонско културно наследство, особено она во музиката и уникатниот 7/8 такт е моментот кој го воодушевува секој Македонец, но и оние кои за прв пат се сретнуваат со Македонската оригиналност. Како и овој Холанѓанец, не постои човек кој може да остане рамнодушен на изворната Македонска песна.

(Видео)РУСКИ ЅВЕР: Има 10 тони, а може да „прелета“ 30 метри!

 • June 7, 2017
 • Коментари
Рускиот возач Едуард Николаев прелета 30 метри со камион „Камаз“ тежок десет тони Актуелниот шампион на „Дакар рели 2017“ се спрема за релито „Пат на свилата“, а во ова нверојатно видео можете да ги видите снимките кои остваат без здив.

БРАЗИЛСКИ СПЕЦИЈАЛНИ СИЛИ: Полицајци кои на 1.000 начини ќе ве убијат со вашето оружје доколку ги нападнете!

 • May 26, 2017
 • Коментари
Техниките за одземање на оружјето на напаѓачот се едни од основните работи кои секој специјалец мора да ги познава и да ги тренира до перфекција. Овој бразилски специјалец, токму тоа и го направил. Во земја во која владее криминалот, и каде што животот не чини ни пет пари, полицијата мора да е исклучително спремна да […]