Занимливости

Нарачал маица преку интернет, а кога ја облекол сите „паднале“ од смеење

Нарачал маица преку интернет, а кога ја облекол сите „паднале“ од смеење Кога станува збор за нарачување работи онлајн, мора да бидете многу внимателни, бидејќи неретко се случува да стигне нешто што не сакате. Таков случај имал и Џереми Расел, кој...

Голи нозе и речиси голи гради: Симона Поповска е огнено жешка Баба Мразица во црвено фустанче (фото)

Атрактивната македонска пејачка Симона Поповска од неодамна ја заврши соработката со диџејот Ерик Фокс со кого настапуваше заедно со години. Сега, Симона веќе има нов соработник на сцена, а станува збор за Бока Конга, момчето кое важи за еден од...

ПРАЗНИЧНО ЗАПРОСУВАЊЕ:Дедо Мраз ѝ предложи брак на Баба Мразица 40 години откако се запознале

Празнични фотографии, на кои Дедо Мраз ѝ предлага брак на Баба Мразица, топлат срца ширум светот. Трој Тод (Дедо Мраз) и Шерил Хокер (Баба Мразица) се запознале пред 40 години, додека и двајцата биле во основно училиште. Тие имале симпатии...

Давид синот на Билбилов тргна по стапките на татко му (фото)

Синот на Роберт Билбилов веќе оди по стапките на татко му. За талентот на Роберт Билбилов нема потреба да зборуваме, тој е истакнат пејач и композитор и еден од ретките кои во периодот на стагнација твореше, иако тоа беа песни...

Од хармоника, преку Тозовац и филмска музиката, Жељко ја донесе празничната магија во Скопје

Со хармоника во раце наместо да пее, српскиот пејач Жељко Јоксимовиќ го почна вечерашниот концерт во Скопје. На изненадување на публиката свиреше филмска музика. Публиката го поздрави со силен аплауз и гласни овации, па се врати назад во времето додека...

Не ги уништуBајте луѓето кои знаат да ве сакаат cилно

Луѓето кои знаат да сакаат се полни со убави чувства, тие не знаат да ги исклучат своите срца, не знаат да престанат да даваат и тоа е нивната најубава страна. Овие луѓе секогаш го гледаат најдоброто во другите луѓе,...

Зоран Џорлев: Сопругата Офелија е мојот воздух

Концертниот музичар, професор по виолина и автор на Тв емисии за традиционална музика во себе гордо го носи споменот на својата мајка Грозда и таткото Наско кој е автор на една од најубавите македонски традиционални песни „Не кажувај либе...

СКОПЈЕ НЕ Е ПО НИВЕН ВКУС: Имаат успешни кариери, а живеат во внатрешноста

Музиката нема граници. На луѓето или им се допаѓаш или не, без разлика дали си на периферијата од некој помал град или во срцето на метрополата, едногласни се музичарите кои имаат видлив успех и без менување на местоположбата Скопје е...

ТРЕБА ДА ЗНАЕТЕ: Кои јадења треба да ги има на новогодишната трпеза?

Поставувањето на богата новогодишна трпеза нема за цел само да не нахрани, секое јадење треба да биде внимателно одбрано бидејќи со себе носи одреден симбол на среќа, благосостојба, напредок. Покрај традиционалната руска салата, свинското печење, зелка салата, торта, на...

KOИ СЕ НАЈРАCИПАНИ ЛУЃЕ НА CВЕТОТ: Ладни како cмрт, оcтри како жилет?

Меша Селимовиќ бил еден од најдобрите познавачи на ликовите и менталитетот на народите од Балканот. Тој пишувал за нас без стегање и срам, пишувал баш онака како што нѐ гледал, а сите наши доблести и маани ги забележувал потполно...
- Advertisement -

Latest News

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука се тие што ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се...
- Advertisement -

Докторката која криеше дека е болна се враќа на работа

Докторката Нина Цаца Билјановска која што беше сменета од директорската позиција на Државната клиника за кожни болeсти поради тоа што на почетокот од епидемијата...

(Видео) Администрацијата треба да работи во интерес на граѓаните и приватниот сектор

Кандидатот за пратеник во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски на својата фејсбук страница објави видео во кое говори за разговорот кој го...

Ситуацијата во Иран алaрмантна, скоро 100 пoчинати за едно деноноќие

Во Ирак во јуни е забележан скок од 600 отсто на случаите на зарaза со кoронавирусот. На најголемите ирачки гробиштa се закопуваат 70 до 80...

(Видео) Јанушев: Сѐ она што го видовме во изминатите три и пол години ќе го ставиме во историјата

ВМРО-ДПМНЕ како предводник на идната влада ќе го донесе Законот за проверка на имот на политичарите, а кога ќе го донесеме тој закон ќе...