Занимливости

Ова научниците го чекале 60 години: Погледнете ја импресивната фотографија од Сонцето

Како резултат на тој прелет добиена е првата фотографија од таа средба, која научниците ја споделиле со светот во текот на средбата со Американската заедница на геофизичари. Фотографијата прикажува струење на короната, која се состои од соларен материјал внатре во...

Македонец „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“ со песна од Наум Петрески, а Карлеуша му порача: „Имаш многу секси глас“

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и 36 годишниот Борислав Марковски од Скопје. Тој се претстави со песните „Филизо моме“ од Наум Петрески и „Не верујем лепим женама“ од Славко Бањац. По неговата изведба тој доби само два гласа...

ФОТО: Игор Џамбазов објави фотографија со својата сестра Тања

Македонскиот актер Игор Џамбазов го активираше својот Инстаграм профил, каде веднаш почна да споделува моменти од професионалнитее ангажмани, но и од приватниот живот. Тој, веројатно носталгичен по детските безгрижни денови, објави стара фотографија од него и неговата сестра Тња кога...

ФОТО: Адријана Алачки со емотивна порака му го честиташе роденденот на својот син

Македонската пејачка и водителка Адријана Алачки напиша емотивна порака на својот Фејсбук профил, како честитка за роденденот на својот син. „Синко, кога беше мал беше едноставно да си ги искажам желбите за тебе и остварам. На возраста на која си...

Дарио пееше „Што е мое ќе си дојде… и си дојде: И него го ставија во калап! (ФОТО)

Дарио Панковски со децении е помалку или повеќе активен на македонската сцена. Сега кога вратите му се отворија за да се обиде да направи и регионална кариера, македонскиот пејач одново се обидува да ги препакува најдобрите свои песни и...

Време за фалење со новогодишните елки: Погледнете во домот на познатите – Лила, Мелита, Сузана Турунџиева, Александра Илиевска… (фото)

Речиси не постои дом каде во овој предновогодишен период не е украсена новогодишната елка. Кога не постоеја социјалните мрежи, повеќето знаевме да одиме во фотостудио и да се фотографираме крај елката за спомен или пак тоа да го направиме во...

Моника Белучи има нова љубов: 54-годишната актерка си разменуваше бакнежи со 36-годишен артист

Моника Белучи има нов љубовен партнер. Славната Италијанка беше фотографирана од папараците додека си разменуваше бакнежи со Николас Лефевре. Фотографиите од 54-годишната актерка и 36-годишниот артист ги објави списанието Voici. Не се знае колку долго Белучи е во врска со Николас,...

5 трендови кај накитот кои ги обожаваат сите вљубенички во модата

Накитот говори многу за вас. Изразете ја индивидуалноста, истакнете го префинетиот вкус и покажете го изостреното чувство за мода преку накитот. Брзо променливиот моден свет моментално ги фаворизира следниве трендови: Модернизирани бисери Бисерниот накит е класика, која веројатно ќе ја асоцирате со...

Хана ужива со тукушто роденото братче Дарен

Пејачката Тамара Тодевска пред само неколку дена на свет го донесе своето второ дете, синчето Дарен, но се чини дека неговата постара сестричка Хана најмногу се радува на неговото раѓање. Денеска е денот кога среќните родители ќе си го земат...

Една прекрасна божиќна реклама која веќе има над 12 милиони прегледи на ЈуТуб, нѐ потсеќа колку е краток животот и колку е важно да...

Рекламата е за ликерот Ruavieja и е направена од маркетинг агенцијата „Лео Бурнет“ од Мадрид. Името на рекламата е „Мора да се гледаме почесто“ и се фокусира на важноста на меѓучовечките односи во свет кој често е преплавен од...
- Advertisement -

Latest News

ПЕШАК УДPEН ОД АВТОМОБИЛ: Bозачот избeгaл со возилото

На бул.„Кузман Јосифоски-Питу“ во Скопје вчера попладне непознато патничко возило удрило во пешакот Ц.Б.(80) од Скопје, по што го...
- Advertisement -

ЈАНУШЕВ СО OБBИHУВAЊE: Заев и СДСМ се винoвни за ова што и се случува на Македонија

Додека Зоран Заев најавува избори, избори кои ќе ги изгуби за да се сокрие зад пратеничкиот имунитет, вчера се регистрирани нови 89 случаеви на...

ПУKAЊE ВО ЧАИР: Утрово е paнeто едно лицe

Утрово нешто пред пет часот, на улицата „Архиепископ Доситеј“ во скопската општина Чаир, било рането едно лице кое управувало мотор. Лицето било пренесено во...

„БМВ“ ИЗЛЕТА ОД ПАТОТ ВО ШТИП: Bозачот e тeшкo пoвpeдeн

Вчера попладне било пријавено дека на ул.„Железничка“ во Штип патничко возило „бмв“, со штипски регистарски ознаки, управувано од Т.С.(38) од Штип, излетало од патот...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...