Category: Занимливости

Не смее да нема: Во Белата куќа донесен омилениот чипс на Доналд Трамп

 • January 29, 2017
 • Коментари
Заборавете на надворешната политика, ѕидот со Мексико, здравствениот систем или имиграцијата – Доналд Трамп се погрижи во Белата Куќа секогаш да ги има омилените грицки. Преседателот на Америка наредил во неговиот нов дом секогаш да има од чипсот „Lays“. Во кујната на Трамп веќе била донесена доволна количина од класичниот чипс, омилениот на новиот претседател. […]

РЕЦЕПТ ЗА „ЈЕНКИ ПАЛАЧИНКИ“: Погледнете го рецептот за „јенки палачинки“ на Антонио Милошоски!

 • January 28, 2017
 • Коментари
Пратеникот, екс-министер и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на својот ФБ профл објави несекојдневна снимка. Милошоски објави рецепт за правење на американски палачинки или т.н. „јенки палачинки“ Пратеникот детално го објасни рецептот, а имаше и практична презентација на истиот и не увери дека станува збор за многу вкусен рецепт за американски палачинки. […]

ВЕЖБАЈТЕ ГИ ТЕСТОВИТЕ ЗА ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА ОНЛАЈН

 • January 28, 2017
 • Коментари
Интересна апликација за паметен телефон која ви овозможува да ги вежбате тестовите за возачка дозвола било кога, дури и тогаш кога немате интернет. За подобро да се подготвите за вашиот тест за возачка дозвола апликацијата ви овозможува алгоритам за учење, статистика, анализа и прашањата од сите категории за дозвола (А, А1, Б, Д ,Д1, М, […]

ПРОТЕЧЕ НЕВЕРОЈАТНА ФОТОГРАФИЈА ОД ДОНАЛД ТРАМП: Сите се смеат, а неговата реакција не стигнала сеуште

 • January 28, 2017
 • Коментари
Доналд Трамп сеуште е централна тема на медиумите ширум светот, а неговата  коса е мистерија која трае со години. Оваа фотографија која почна да ги обиколува социјалните мрежи сигурно нема да му се допадне. Follow David Waldman @KagroX zomg lol Tрамп упорно тврди дека косата е негова, а не е вештачки вградена или перика. Но […]

ГЛЕДАЧ СЕ ЈАВИ ВО ЖИВО НА СИТЕЛ: ЗБЕСНА поради квизот „Се или нешто“, крајот ќе ве ШОКИРА!

 • January 28, 2017
 • Коментари
Во утринската емисија на ТВ Сител „ Ја сакам Македонија“, гледачите секој работен ден имаат можност да се изјаснат на разни теми од секојдневието. Деновиве, иако темата не беше популарниот квиз „Се или нешто“, еден гледач реши  да се јави, па да си ја каже својата мака. Имено, поради тоа што не успеал да се […]

НОВИ ПРОМЕНИ НА ФЕЈСБУК: „Фејсбук Сторис“ промена која налути некои од корисниците!

 • January 28, 2017
 • Коментари
Корисниците на најголемата социјална мрежа во светот се повторно револтирани од промените на страницата. Од вчера на „Фејсбук“ е достапна оцијата „Stories“ во Ирска, а во следниот период ќе стане достапна и во другите земји. Оваа опција овозможува споделување на фотографии и видеа кои исчезнуваат по 24 часа. Она што ги лути корисниците е што […]

Генијална идеја: Ако забремените во хотел во Италија, добивате бесплатен одмор

 • January 27, 2017
 • Коментари
Ако забремените во некои од хотелите во Италија, ќе добиете бесплатен одмор. Оваа генијална идеја е на дел од хотелиерите во италијанското гратче Асиси кои им нудат бесплатен одмор на гостите кои ќе забременат за време на престојот во хотелите. Асиси се наоѓа во регионот Умбрија во централна Италија и е дел од проектот „Fertility Room“ […]

Ги имате овие нешта дома? – веднаш фрлете ги носат караници и несреќа

 • January 26, 2017
 • Коментари
Со години користите исти чинии за јадење? Тоа е погрешно. Според древната кинеска техника Фенг Шуи, тоа носи несреќа во куќата. Еве што веднаш треба да исфрлите ако сакате мир, пари и здравје и благосостојба. КАКТУС Ова е една од најпопуларните билки кои ги имаме по домовите, но според Фенг Шуи растение со трње носи […]

ХИТ ВИДЕО: Почна да танцува пред камера, а потоа се појави нејзината мајка…

 • January 25, 2017
 • Коментари
Оваа мајка од Бразил сакаше само да стави неколку работи во ормарот на ќерката, а потоа виде дека тинејџерката почнала да танцува пред камера.     Мајката не чекаше долго, па се одлучи да биде најдобра позадинска танчерка која ќерката може да ја замисли, заедно со својата метла. Видеото стана хит на интернет, а ќе […]

Како изгледа најлуксузната куќа во САД која чини 250 милиони долари?

 • January 25, 2017
 • Коментари
Холивудскиот бизнисмен Брус Маковски вели дека досега никој не правел куќа за милијардери, туку дека досега ги задоволувале потребите единствено само на милионерите, па тој на Бел Ер изградил здание коешто чини неверојатни 250 милиони долари. Маковски е инаку бизнисмен кој богатството го стекнал со продажба на дизајнерски чанти и луксузни имоти. А ако ја […]
Страница 612 од 639« Прво...580590600«610611612613614 » 620630...Последно »