Category: Занимливости

(ВИДЕО) ХИТ: Себрит од Струга ќе ви го разубави денот

 • January 8, 2017
 • Коментари
Слушнете ја познатата „Две солзи ми капнаа“ во изведба на популарниот стружанец. Интернет сензацијата Себрит Цановски од Струга кој веќе неколку години живее во Австрија, деновиве е повторно популарен на социјалните мрежи. Себрит новгодишните празници ги поминува во својот роден град, а на социјалните мрежи повторно се појавија неколку видеа кои за кратко време станаа […]

ЈА ПРЕДВИДЕ ПОБЕДАТА НА ДОНАЛД ТРАМП: Ова се пророштвата за 2017 година

 • January 8, 2017
 • Коментари
 Овој француски лекар, се смета, дека ја предвидел победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД, а има и пророштва за 2017 година, во која што туку зачекоривме. Мишел Де Нортдам, попознат како Нострадамус, предвиде многу историски настани, во неговите пророштва се вклучуваат Хитлер и Наполеон, но и многу војни, природни непогоди и компјутерски […]

(Видео)ВЕРБАТА ВО БОГА СПОЈУВА: На Божик, женски муслимански хор влезе во црква и запеаа молитва!

 • January 7, 2017
 • Коментари
Во време кога религијата често ги разделува наместо да ги спојува луѓето сепак се случува и нешто вакво што ја враќа верата во човечност и љубов која сепак на крајот победува. За време на Божиќната литургија во Бејрут во Црквата на Свети Илија се случило нешто прекрасно! Хор на муслимански девојки влегле и пред збунетите […]

КАЈ КОГО СЕ ПАДНА ПАРИЧКАТА: Во семејството Груевски кај Боркица, кај Заеви во куќата!

 • January 7, 2017
 • Коментари
Среќата оваа година во семејството Груевски ќе ја носи сопругата Боркица , во неа се паднала паричката за време на бадниковата вечера кога се кршеше свеченото лепче. Во семејството Заеви пак, оваа година среќата останува во куќата Ако според македонските обичаи паричката одредува чија ќе биде годината , лидерите на двете најголеми политички партии во […]

СЕКОЈ СО СВОЕТО: Група момци се „сончаа“ на -15 на велешката ривиера!

 • January 7, 2017
 • Коментари
Поларниот студ и сибирските температури многумина ги натера да останат дома, на топло, под ќебе, но има и такви на кои минусните температури им се предизвик во докажувањето на „фраерлукот“   До нашата редакција пристигнаа фотографии од група момци кои на -15 се „сончаа“ на Велешко езеро, кое пред неколку дена делумно замрзна.

Мистериозен објект ќе прелета покрај Земјата на 25. февруари, ниту НАСА не знае што е (ВИДЕО)

 • January 7, 2017
 • Коментари
За нешто повеќе од месец и пол, покрај планетата Земја ќе мине објектот “2016 WF9”. НАСА, не е сосема сигурна за каков објект станува збор. Карактеристиките на овој мистериозен објект се толку необични што дури ни НАСА не можела со сигурност да одреди што е. Објектот го нарекле “2016 WF9”, а го забележал на 27. […]

Вака се чисти снег на – 10

 • January 7, 2017
 • Коментари
Вака се чисти снег на – 10…  

ПРОНАЈДЕНИ 20 МИЛИОНИ ПОД ДУШЕК

 • January 7, 2017
 • Коментари
Околу 20 милиони долари се пронајдени под душек на Бразилец, обвинет за перење пари во Масачусетс, САД. Тој бил вмешан во финансиски измами за милијарди долари, соопштија од “Гардијан”. Федералните судии во Бостон го обвинија Клебер Рене Ризарио Рошан, на 28 години затвор за соучество во истрагата за корпорација Телекс Фриј. Фирмата, која се претставувала […]

ШЕФОТ ПОCТАВИЛ КАМЕPА ДА ВИДИ КАКО РАБОТИ СЕКPЕТАPKАТА КОГА ТОЈ Е ОТCУТЕН: Имал што да види

 • January 6, 2017
 • Коментари
Шефот поставил каmера да види како работи секpетаpката кога тој не е во канцеларијата…  

НОВИ ДОКАЗИ: Титаник не потонал поради тоа што удрил во санта мраз

 • January 5, 2017
 • Коментари
Во месец април 1912 година, најголемиот брод во тоа време „Титаник“, заплови од Саутхемтон кон Њујорк, но за жал не стигна до крајната дестинација. Како причина за потонувањето е наведен ударот на бродот во санта мраз, иако екпертите откриваат нови докази за потонувањето на Титаник. Според најновите откритија главната причина за потонувањето бил пожар на […]
Страница 642 од 662« Прво...610620630«640641642643644 » 650660...Последно »