August 14, 2020, 1:35 am

Занимливости

Први во Европа имаме робот на рецепција: Интервју со Горјан Лазаров кој управува 13 хотели во Прага

Во Прага заминал сосем случајно, сега е генерален директор на чешкиот ланец хотели „Ореа“. Горјан Лазаров вели дека за својот живот го одбрал потешкиот пат – сам да се пробива во земја во која никој не го познава, наместо...

САНДРА БУЛОК: НЕ СПИЈАМ ВО ЗАПЕЧАТЕН КОНТЕЈНЕР

Холивудската ѕвезда Сандра Булок често покажувала совршена форма. Сепак, самата актерка се довери дека нема тајна која ја прави убава и дека таа не се разликува од другите “едноставни жени смртнички”. “Токму кога се појавувам на јавни места, секогаш се...

НЕКОГАШ БЕШЕ НАЈУБАВАТА ЖЕНА, А ДЕНЕС ИЗГЛЕДА СТРАШНО: Нејзиното лице е непрепознатливо – фановите се згрозени

Двете се познати актерки со успешни кариери кои траат со децении. Во понеделникот заедно пристигна на хуманитарната вечее “Make Equality Reality Gala”, која се одржа во Беверли Хилс, Калифорнија. Тие се Мелани Грифит (61) и Голди Хоун (73), а нивното појавување...

Божикната песна на Мараја Кери е најслушана на сите времиња

САД- Музичкиот евергин „All I Want for Christmas Is You“ од Мараја Кери е една од најпознатите божиќни песни во поновата историја, и таа досега на пејачката ѝ донесе вкупна заработка од 51 милион евра. Според списанието „Економист“, овој...

Моќно до наежување: 400 деца ја пеат „Само да рата не буде“

Отворањето на реконструираниот Дом на културата во Плевља беше одбележано со богата програма, а она што остави најмоќен и најголем впечаток беше спектакуларната изведба на „Само да рата не буде“ од 400 дечиња од плевљанските градинки и основни училишта...

ЕМИНА И МУСТАФА ПОВТОРНО ЗАЕДНО:Ја прегрна пред сите и не крие дека ја сака!(ФОТО)

Турскиот пејач и српската звезда се сретнаа на доделување на награда, а потоа Сандал ја поканил својата поранешна сопруга да му се придружи и позира за фотографите. Мустафа Сандал дефинитивно не ја преболи својата поранешна сопруга Емин Јаховиќ, мајката на...

Сара Мејс е секси мама во елегантно црно – бело издание без градник (фото)

Пред породувањето пејачката Сара Мејс беше доста активна на професионален план, а тоа продолжи така и откако бебенцето Илина дојде на свет. Мајчината преданост е нејзината примарна преокупација, но според она што го објавува на социјалните мрежи, пејачката знае како...

ВИДЕО: Макекоднец му врати на Сергеј за сите критики до девојките и доби 170.000 прегледи на видеото

Очигледно емисијата на Сергеј Варошлија, каде критикува модни избори и фотографии од социјалните мрежи е многу популарна кај Македонците насекаде по светот, па предизвика видео обраќање од извесен Дарко Јефремов. „КАМИОНЏИЈА ШОУ“ Емисија во која оценуваме, критикуваме и даваме предрасуди на...

По 20 години пукна пријателството меѓу Цеца и српскиот моден креатор Саша Видиќ

По повеќе од 18 години пукна пријателството меѓу Светлана Цеца Ражнатовиќ и модниот критичар Саша Видиќ. Како што пренесува Курир.рс, фолк пејачката и модниот креатор пред неколку месеци ги прекинале сите контакти, а никој од нив не се огласи во...

10 нешта што ја изморуваат вашата душа и како да се справите со тоа

Дали ви се случува да се разбудите после 8 часа спиење, а сепак да се чувствувате изморено? Дали спиете немирно и постојано сте загрижени? Дали постојано чувствувате како да немате енергија? Доколку ви се познати овие нешта, најверојатно вашата...
- Advertisement -

Latest News

Сончево до 36 степени, за викендот нecтабилно со дожд и гpмежи

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на...
- Advertisement -

Eckaлиpa нeзaдoвoлcтвoтo кај граѓаните, 3aпaлeни два автомобили на ЕВН во Тетово

Два службени автомобили на ЕВН вечерва се запалени во Тетово, информираат граѓани на социјалните мрежи. Засега нема официјални информации за причинителите, ниту пак за евентуални...

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој на социјалните мрежи побара помoш...

Викендов останете дома, ново нeвpeме ќе ја зaфати Македонија

За време на викендот, особено во попладневните часови територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса која на повеќе места...

ММФ: Пандемијата ја чини глобалната економија 375 милијарди долари месечно

Пандемијата на Ковид-19 ја чини глобалната економија околу 375 милијарди американски долари месечно, објави денеска Светската здравствена организација (СЗО), врз основа на информациите од...