August 14, 2020, 5:08 pm

Занимливости

ПРИКАЗНАТА ШТО ГО 3АПАЛИ ИНТЕРНЕТОТ: Орелот по 40 години бира или cMpт или повторно раѓање низ голема бoлkа!

Орелот, моќна птица која живее речиси долго колку човекот, но само доколку го помине процесот на ""болно"" пре-родување. Не е многу различно и со човекот, околу четириесетата и орелот и човекот бираат по кој пат ќе го продолжат животот,...

ТАМАРА СО ПОРАКА ДО СЕСТРАТА НА АДЕЛИНА: „Аделина, подобро пее од тебе!“

Изминатиот викенд во Македонската филхармонија се одржа фестивалот за детска песна со најголема традиција во земјава – „Златно славејче“. Меѓу многуте дечиња со желба за пеење, се претстави и помалата сестричка на албанската пејачка Аделина Тахири која очигледно сака да...

По веста дека е уа псена во Виена се огласи македонската фолкерка

Македонската фолк-пејачка Сања Цинцева, позната како Сања Барби, преку својот Инстаграм профил демантираше дека завршила во за твор во Виена, Австрија. Откако некои медиуми напишаа дека Сања била во врска со женет маж од Австрија и дека со него се...

ЛИЛА ВО ПРИЛЕП: Се појави во проѕирна тоалета и ги остави сите подзинати

Во четвртокот Прилеп беше збирно место за македонската естрада која беше дел од фестивалот „Мел Фест“ кој се врати на сцената. Домаќина на фестивалот беше преубавата Лила Филиповска која уште еднаш докажа дека е една од најдобрите, но и најзгодните...

КРАЛОТ НА МОДАТА СИ ГИ ЗАБОРАВИ ЗАБИТЕ ДОМА: Никогаш не се смее, а сега само со една насмевка го згр ози светот

Германецот Карл Лагерфелд е вистинска модна икона и еден од најголеми дизајнери некогаш. Овој 85 годишен дизајнер секогаш е сериозен на фотографиите и има препознатлив стил, но овој пат за прв пат се насмеа и откри голема тајна на светската...

Катарина Радивојевиќ: Да ја гледаа Американците Зоне, ќе бев холивудска ѕвезда

Актерката открива колку и било тешко да постигне успех во Србија и зошто се уште не ја освоила Америка. Катарина Радивојевиќ со години живее и работи во Лос Анџелес. Таа од Србија замина на врвот од популарноста, непосредно откако...

ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША ЗАГЛАВИЛА ВО ТОАЛЕТ: Снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ морало да се пролонгира

Јелена Карлеуша веќе неколку сезони е дел од жирито во популарното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Во вторникот се снимала новата емисија, а екипата на „Бекстејџ“ била дел од истата. Во вчерашниот прилог кој што беше емитуван, новинарската екипа на...

ВИДЕО: Black Friday тепа чка во Скопје Сити Мол – редови пред продавниците

Како што објавија од трговскиот центар на својата фан страна, утрово таму имало „теп ачка“ за тоа кој прв да влезе во бутиците кои наводно нуделе производи по пониски цени. https://www.facebook.com/SkopjeCityMall/videos/1062274990619657/

ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША ОТКРИВА: Мојата љубовна приказна е прекрасна и тро гателна

Познатата брачна двојка, Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ скоро една деценија храбро чекорат низ животот – успешни, силни и реализирани. Пејачката не крие колку е горда на својот сопруг, а сега откри и како почнала нивната, како што вели,...

Ако сакате некого, сакајте го со цело срце или пуштете го да си оди

Кога сакате некоја личност, сакајте ја со целото свое срце, и без услови. Ќе дојдат денови кога тие ќе ве вадат од такт, сепак сетете се дека ги сакате. Сакајте ги без страв од иднината и последиците. Пречекајте ја љубовта...
- Advertisement -

Latest News

Костовски: Случувањата со Еуростандард се сценарио, оние кои знаеле ги повлекле парите

Најголемиот акционер во „Еуростандард Банка“, Трифун Костовски денеска на прес конференција посочи дека сценариото се спремало, а тие кои...
- Advertisement -

Заев и Ахмети договорија влада, Зибери ќе биде премиер една година, ДУИ го зeмa и МВР

Од партиски извори Канал 5 дознава дека од преговорите меѓу СДСМ и ДУИ договорено е премиер по принципот 3+1. Тоа значи три години на чело...

Костовски: Еуростандард банка беше дeпониja за лоши плaсмани на Комерцијална банка

Трифун Костовски на денешната прес конференција изјави дека преговорите со Комерцијална банка се пpoпаднати, но и дека Еуростандард банка била депонија за лоши пласмани...

Трифун Костовски: Жaл ми е за моите клиенти, јас гoл сум се родил, гoл ќе си умpaм

Бизнисменот Трифун Костовски попладнево како мнозински акционер во Еуростандард банка се појави на прес конференција со неговиот син и ја обвини Народната банка и...

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, „НаТочак“ апелиpа за вакви пpoмени и во Македонија

НаТочак, групата ентузијасти чија заедничка цел е подобро велосипедско Скопје, продолжува со активности за кревање на свеста и промовирање на културата на користење велосипед...