Category: Занимливости

(ВИДЕО)КАКОВ СРАМ:На позната скокачка и летна периката

 • June 16, 2017
 • Коментари
 Позната нигериска скокачка во далечина останала без периката за време на митингот на Дијамантската лига во Осло. Инцидентот се случил за време на доскокот во песок Освојувачката на сребрен мдела на ОИ во Лондон 2012 и бројни одличја на разно-разни натпреварувања останала без периката која водено и го “расипала” скокот скратувајќи го за дваесетина сантиметри. […]

НУДАТ ПЛАТА ОД 50.000 ФУНТИ:Еве зошто неможат да најдат

 • June 16, 2017
 • Коментари
Семејство од Шкотска бара бебиситерка на која и нуди идеални услови за работа – плата од 50.000 фунти годишно, сместување и храна, меѓутоа, една работа ги одбива сите заинтересирани кандидати. Родителите упорно бараат бебиситерка откако последните 12 месеци загубиле 5 работнички поради натприродните појави кои се случуваат во куќата, како кршење на стакла и чудни […]

(Видео)ПАДНА ВО ТРАНС: Холанѓанецот и Македонското оро!

 • June 11, 2017
 • Коментари
Ненадминливото Македонско културно наследство, особено она во музиката и уникатниот 7/8 такт е моментот кој го воодушевува секој Македонец, но и оние кои за прв пат се сретнуваат со Македонската оригиналност. Како и овој Холанѓанец, не постои човек кој може да остане рамнодушен на изворната Македонска песна.

(Видео)РУСКИ ЅВЕР: Има 10 тони, а може да „прелета“ 30 метри!

 • June 7, 2017
 • Коментари
Рускиот возач Едуард Николаев прелета 30 метри со камион „Камаз“ тежок десет тони Актуелниот шампион на „Дакар рели 2017“ се спрема за релито „Пат на свилата“, а во ова нверојатно видео можете да ги видите снимките кои остваат без здив.

БРАЗИЛСКИ СПЕЦИЈАЛНИ СИЛИ: Полицајци кои на 1.000 начини ќе ве убијат со вашето оружје доколку ги нападнете!

 • May 26, 2017
 • Коментари
Техниките за одземање на оружјето на напаѓачот се едни од основните работи кои секој специјалец мора да ги познава и да ги тренира до перфекција. Овој бразилски специјалец, токму тоа и го направил. Во земја во која владее криминалот, и каде што животот не чини ни пет пари, полицијата мора да е исклучително спремна да […]

МЕЧКИ НА ПАТОТ: Интересно и несекојдневно доживување на патот Дебар-Маврово

 • May 24, 2017
 • Коментари
Несекојдневно искуство доживеале вчера граѓани движејки се на патот Дебар- Маврово. Имено тие се сретнале очи во очи со две мечки. За среќа мечките не биле агресивни и не ги нападнале. Па луѓето можеле и слободно да ги фотографираат.

НАЈЗДРАВАТА ЗЕМЈА ВО СВЕТОТ: Во неа луѓето живеат најдолго

 • May 21, 2017
 • Коментари
Ако сакате да живеете што подолго, се што треба да направите е -да се преселите во Италија. Оваа медитеранска земја која е опкружена со пет мориња е означена како најздрава земја на светот според Глобалниот здравствен индекс на Блумберг од 163 земји. Така бебиња родени во Италија може да очекуваат дека ќе живеат до осумдесетите. […]

ФИЏЕТ СПИНЕР: ,,Заразната“ играчка која ги замени џамлиите и клик клакот од наше време

 • May 19, 2017
 • Коментари
Сигурно досега имавте можност или да видите или да слушнете за новата заразна играчка меѓу децата и младите – фиџет спинер. Додека за нас беа интересни џамлиите, клик клакот… Сега, интересни се фиџет спинерите. Оваа играчка брзо ги освои срцата на децата, а почна да се продава како начин за младите деца да се соочат […]

ВАКВА ПРОМОЦИЈА И АКЦИЈА МОЖЕ САМО КАЈ НАС: За четири купени млекца добивате неверојатна….!!!!

 • April 14, 2017
 • Коментари
Каква промоција, каква награда…. НЕВЕРОЈАТНО!!! Ова не го може ни Топ Шоп!     Превземено: ЗаСе.мк

Фејсбук пушти алатка за препознавање на лажни вести

 • April 7, 2017
 • Коментари
Фејсбук пушти алатка која им помага на корисниците да ги препознаваат лажните вести и лажните информации во социјалната мрежа, јави Асошиејтед прес. Иновацијата е во форма на порака која ќе се појавува над делот за вести на страната на корисникот на Фејсбук во текот на неколку дена. Кога ќе се кликне на оваа порака, таа […]