Занимливости

Искрената исповед на мажена жена: Секојдневно го изневерувам својот сопруг!

Една мажена жена решила да ја отвори својата душа и да проговори за животот со својот сопруг, но и со нејзиниот љубовник. Еве зошто не го остава сопругот, но и зошто не сака да ја прекине врската со љубовникот....

БАБАТА ПРЕДИЗВИКА ЛАВИНА РЕАКЦИИ: Чистеше прозорец и стана хит на Интернет

Фотографија од една баба која го чисти прозорецот стана хит на социјалните мрежи. На една Фејсбук страница е објавена фотографијата која предизивика лавина коментари. Корисниците најпрво се шокирале од сликата, а потоа во коментари изразиле и загриженост за безбедноста на...

КОНЕЧНО: Научниците конечно открија што е постаро – кокошката или јајцето

Одговорот на прашањето кое ги мачеше сите научници – што е постаро, кокошката или јајцето, конечно го најдоа научниците од Уницерзитетот Шефилд и Варвид, пишува британски Дејли Меил. На најчестото поставувано прашање, најголем број од луѓето одговарале дека тоа е...

Чесните луѓе се во долгови до гуша, а старлетите купуваат стан од 25.000 евра во кеш: Се бара потекло на парите!

Движењето за обнова на Кралството Србија бара од надлежните да го истражат имотот на старлетите, а по повод медиумските натписи дека „естрадната личност“ Сораја Вучелиќ купила стан во Белград кој го платила 250.000 евра во готовина. Во соопштението на ПОКС...

ЗАЕВ ГО ПРЕКРСТИ ТУРСКИОТ ПРЕМИЕР: Нов гаф на Зоран Заев, овој пат со името на Бинали Јилдирим

Премиерот Заев денеска оствари средба со МАТТО Стопанската комора на Македонија и Турција, а премиерот успеа да се посрамоти и пред турските бизнисмени. Заев заборавил со кого се сретнал при посетата на Турција, дури и му го заборавил името на...

МАКЕДОНЦИТЕ И ВО ШВЕДСКА СЕ РАСПРАВААТ: Подалеку од Македонците во Шведска, само сакаат да ви напакостат

Пред околу пет години се решивме фамилијарно да се преселиме во Шведска. Моите родители најдоа работа преку едни пријатели од Босна кои ги запознале во Југославија за време на војната биле пребегани во Скопје. Јас имав 18 години(прва година на...

(ВИДЕО) Жена се заглави во обрач од кош

Девојка помислила дека ќе е финта да се протне низ обрачот на кошот. Ама се заглавила па морале да викаат пожарникари за да ја извадат. https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=FvfGOatV24w

(Видео)ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ И МУ ПУКАЛ ДИРЕКТНО ВО ГЛАВА:Добро погледнете што следело кога паднал на земја!

Самоодбраната е вештина која секој може да ја совлада, без оглед на претходното (не)искуство. Вежбањето самоодбрана може да им помогне на луѓето да избегнат и да бидат поспремни доколку дојде до физички напад. Со постепено и планирано вежбање се постигнува...

Кое е најдоброто време за вежбање?

Наутро, напладне или навечер? Кое е најдоброто време за вежбање? Најдоброто време е индивидуално за секого и зависи од многу фактори и начинот на живот. Вежбајте кога сакате, само држете ритам и редовност!Можеби сте слушнале дека најидеалното време за...

ИСПОВЕД НА ДЕВОЈКА ОД СКОПЈЕ: На новогодишната ноќ бев сведок и вовлечена во оргии

Девојка на триесетина години од Скопје раскажа како нејзиата забава се претворила во ноќна мора која ќе ја памети до крајот на животот. Во Новата година влегла препотена од дивиот секс. „За дочекот на оваа Нова година планирав да направам...
- Advertisement -

Latest News

Мицкоски до Заев: Не може да зборувате за иднината, а не го вадите од уста Никола Груевски

СДСМ живее во паралелен свет каде што единствено нешто што ги интересира е Никола Груевски, а не реалноста...
- Advertisement -

Мицкоски: Згрозен сум што понудата на власта се сведе на аудио разговори

„Јас навистина сум вчудоневиден како вака господинот Зоран Заев со леснотија го кажува ова. Бидејќи јас би ја лоцирал одговорноста, секогаш за да дојдеме...

Мицкоски: Не сме исти со СДСМ колку и да се трудат да стават знак на равенство

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Македонската телевизија кажа дека во политиката не се сите...

Ахмети: Заев има проблем со пиењето, после 2 ракии збори друго, на само сака да коалицираме

Али Ахмети во интервју за албанска телевизија Syri Tv ги коментираше политичките состојби во Македонија. Toj коментирајќи ја изјавата на Заев дека ДУИ...

И слоганот го укpадоа: СДСМ настапува со стар слоган на ВМРО-ДПМНЕ од изборите 2009, заедно можеме повеќе

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на Македонската телевизија кажа дека СДСМ настапува со стар слоган...