Занимливости

КОИ ВРСТИ НА СПОНЗОРУШИ ПОСТОЈАТ: Неколку врсти на женски и машки спонзоруши

Еве неколку типа на СКОПСКИ ФРАЕРИ и СКОПСКИ ДЕВОЈКИ кои се деноноќно неподносливи. Машка спонзоруша Опасна група мажи магнет за татините миленички. Ќе си начекаат размазена девојка со многу пари, бесна кола...по некое време нормално почнува да позајмува пари,кола како да...

ПИСМО НА ПРОСТИТУКА ДО СОПРУГАТА НА КЛИЕНТ: Не те познавам, но знам дека е можно сопругот да те изневери со сексуална работничка

Иако ги сметате за лажни и евтини жени кои само ви прават проблеми во бракот, ова искрено писмо може да ве разубеди и замисли, истовремено. „Драга сопруго, Не те познавам, но знам дека е можно сопругот да те изневери со сексуална...

БИЗАРНА ТРАДИЦИЈА: Во средновековна Англија луѓето им ги сечеле главите на мртвите

Селаните од средновековна Англија, поточно во областа Јоркшир, ги распарчувале телата на своите блиски починати, за да бидат убедени и спокојни дека тие нема да воскреснат, пишува лондонски „Гардијан“. Предците на жителите на селото Ворем Перси ги распарчувале, ги пресувале...

(Видео)МОЌТА НА ПАРИТЕ: На почетокот го одби, но кога дозна колку пари има…

Дека моќта на парите е огромна, најдобро е прикажано во ова видео. Девојката на почетокот го одби, но кога дозна за неговото богатство, беше подготвена се да му даде. За жал постојат и вакви девојки. Се надеваме дека ова ќе...

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Свекрва и три снаи – вреди да се прочита

Родив три сина, сите пораснаа, училиште завршија, се вработија па подоцна се оженија. Основаа семејство и живеат заедно со жените одвоено од мене. Еден ден го посетив најстариот син и го замолив кај него да преноќам. Утредента ја замолив снаата...

(Видео)СИБИР СЕ ПРОСТУВА ОД ЗИМАТА: Погледнете како жителите на Сибир се простија од зимата!

Додека поголемиот број од луѓето седат дома кога температурите се во голем пад, изгледа дека некои сепак уживаат во студот, а на жителите на Сибир им е добро позната оваа неверојатна склоност кон студот Пркосејќи на необично ладното време кое...

НЕРАБОТНИ ДЕНОВИ ВО 2018:Еве кога е следниот датум на кој ќе одмориме од работа

Неколку продолжени викенди и празници кои се паѓаат во неработни денови. Вака изгледа новата програма на неработни денови за 2018 година. За сите граѓани на РМ • 09 април (понеделник), Велигден, вториот ден на Велигден според православниот календар • 01 мај (вторник),...

Сите родени по 1970-та ќе можат да станат бесмртни

Водечкиот светски футуролог Ијан Пирсон тврди дека сите луѓе родени по 1970 година, ќе можат да станат бесмртни до 2050 година. Инженерот и пронаоѓач од Ипсвич, Велика Британија, верува дека генетскиот инженеринг и вештачката интелигенција ќе му помогнат на...

УНИКАТЕН РЕЦЕПТ ЗА ПАЛАЧИНКИ: Пробајте го овој уникатен рецепт за палачинки од Кавказот

Кој не сака палачинки! Уникатен рецепт за палачинки директно од Кавказот. Пробајте и уживајте во секој залак солени пченкарни палачинки со сирење - одличниот вкус е загарантиран. Повеќе детали во видео снимката Состојки: 250г пченкарно брашно 50г пченично брашно 300мл млеко 200мл кефир 50г слатка...

НА МЕСЕЧИНАТА ИМА ВОДА: Научниците на НАСА откриваат дека водата на Месечината би можела да се користи и како вода за пиење

Вода на месечината најверојатно има во текот на целиот циклус на лунарниот ден, според најновата анализа на две лунарни мисии. Доказите се контрадикторни со претходните истражувања кои покажуваа дека водата се наоѓа во неколку затворени региони зависно од лунарните...
- Advertisement -

Latest News

(Фото) ПРЕД МАЛКУ: Тешка сообраќајна нecреќа вечерва во Капиштец

Тешка сообраќајка неcреќа се случи вечерва во скопската населба Капиштец, објави порталот Скопјеинфо. Според информации на очевидци возило со велешки...
- Advertisement -

ДИМИТРИЕСКА КОЧОСКА: Ребалансот на буџетот е целосно промашен

Комплетно е промашена пресметката на приходите во ребалансот на буџетот истакна техничката заменик министерка за финансии, Гордана Димитриеска Кочоска за телевизија Алсат. Покрај тоа што...

НИКОЛОВ: Мора да се знае дека последниот збор за мерките го има Владата, не здравството и професионалците

Потребно е да се апелира до членовите на Комисијата за заразни болести да одлучуваат и работат на основа на професионалните стандарди, бидејќи факт е...

ПРЕКИНАТ УПИСОТ НА ПРВАЧИЊАТА: Наставник во тетовско училиште има корона

Во основното училиште „Истикбал“ во Тетово е прекинат процесот на запишување на учениците од прво одделение откако еден од наставниците бил позитивен на коронавирус....

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на продолжен викенд во некој од...