Занимливости

СКАНДАЛ ВО ГРАДИНКА: Воспитувачка фатена на дело дека е проститутка! (ВИДЕО+18)

Според видео снимката коај се појави во јавноста, Катја Горлов (22), која работи како воспитувачка во градинка, се одлучила дополнително да заработи и на црно. Како што пишува Мирор, Русинката е откриена откако е снимена како во долна облека зема...

СЕ РАСЛЕЧЕ ГОЛА И МУ ПОРАЧА НА РОНАЛДО: „Спремна сум да ти дадам сѐ за една ноќ“

Шпанската Плејбој зајачица Мирта Соса и понатаму не престанува да ги експонира и манифестира своите симпатии кон Кристиано Роналдо и Реал Мадрид. Овој пат, атрактивната Мирта, направи чекор понатаму и на Роанлдо јавно му го понуди своето тело.

БЕБЕ СЕ ЈАВИ НА ТЕЛЕФОН,А НАЧИНОТ НА РАЗГОВАРАЊЕ ЌЕ ВЕ НАСМЕ ДО СОЛЗИ

Не постои ништо што може да ги израдува родителите од тоа преку телефон да можат да ги слушнат звуците кои ги прави нивното бебе. Ќе се сложите дека не постои ништо по слатко од тоа кога бебињата зборуваат, а не...

(ВИДЕО) ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: ОВИЕ ПИНГВИНИ ПРАВАТ СЕЛФИ

Правењето селфи е многу популарно помеѓу луѓето, но кога ќе го видите ова селфи на два пингвини од Антарктикот ќе се воодушевите. Ова популарно видео кое кружи на интернет е вистински хит. Иако видеото не е вистински селфи, туку камерата...

Девојчето со таблетот си влезе во погрешен автомобил: Возачот само снима и молчи да види што ќе се случи

Ах тие паметни уреди, можат толку да те отсечат од реалноста, да ти треба баеги време за да се вратиш. https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=vlZC_pJk5dc   Превземено од Мотика

ШТО СМЕ ЗАПА,ЕТИЛЕ , ЗАПАМЕТЕНО Е : Келиите задолжени за паметење се развиваат до 13. година!

Најновото истражување при Универзитетот од Калифорнија во Сан Франциско покажува дека дел од човечкиот мозок, кој е важен за паметење и учење, престанува да создава нови келии околу 13-та година. Откритието кое е објавено во списанието “Nejčer”, вероватно допрва ќе...

(Видео)ПРВПАТ ВИДЕ ДРОН: Се преплаши

Африка е позната како континент кој не е во чекор со модерниот свет, а истото важи и на полето на технологијата. Оваа жена, некаде во Африка, прв пат во животот гледа дрон. И додека таа е преплашена, тој од...

ФОТОГРАФИЈА ШТО ГИ ПРЕПЛАШИ СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ:Ајкула под брод полн луѓе – момент кој ретко се доживува

Фотографијата на која огромна ајкула плива под брод полн луѓе, неодамна предизвика хаос на социјалните мрежи. Сепак, најчесто поставувано прашање е дали ова е навистина возможно или станува збор за оптичка илузија. Неверојатната фотографија која ја направил фотографот Том Канон,...
- Advertisement -

Latest News

Мицкоски до Заев: Не може да зборувате за иднината, а не го вадите од уста Никола Груевски

СДСМ живее во паралелен свет каде што единствено нешто што ги интересира е Никола Груевски, а не реалноста...
- Advertisement -

Мицкоски: Згрозен сум што понудата на власта се сведе на аудио разговори

„Јас навистина сум вчудоневиден како вака господинот Зоран Заев со леснотија го кажува ова. Бидејќи јас би ја лоцирал одговорноста, секогаш за да дојдеме...

Мицкоски: Не сме исти со СДСМ колку и да се трудат да стават знак на равенство

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Македонската телевизија кажа дека во политиката не се сите...

Ахмети: Заев има проблем со пиењето, после 2 ракии збори друго, на само сака да коалицираме

Али Ахмети во интервју за албанска телевизија Syri Tv ги коментираше политичките состојби во Македонија. Toj коментирајќи ја изјавата на Заев дека ДУИ...

И слоганот го укpадоа: СДСМ настапува со стар слоган на ВМРО-ДПМНЕ од изборите 2009, заедно можеме повеќе

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на Македонската телевизија кажа дека СДСМ настапува со стар слоган...