Занимливости

(Хит видео) ИСКРИВЕНИ УМОВИ: Води љубов со кукла на паркинг

Во Австралија и ова може да се види. На снимката се гледа машко кои води љубов со кукла и тоа на јавен паркинг. Случаен поминувач кој го снимал во еден момент се одлучи да го прекине во страсниот занес. - Еј,...

СИБИРСКА ТИГРИЦА ВЛЕГЛА ВО СЕЛО ЗА ДА ,,ПОБАРА ПОМОШ“: Имала проблем со забите

Тигрица им пркосела на своите инстикти и влегла во селото за да побара хумана помош за голем проблем со забите и непцата. Реткиот предатор, еден од околу 500 сибирски тигри кои живеат во снежното природно живеалиште во источна Русија...

ЕВЕ ЗАШТО ФЕВРУАРИ ИМА 28 ДЕНА

Се започнало од старите римјани, поточно иницијатор за се бил нивниот крал Ромул, кој што се сетил да направи календар кој што во тоа време имал само десет месеци. Годината започнувала во Март и траела до Декември. Јануари и Февруари...

(Видео)ЗЕМЈАТА ПОД СЕРИОЗНА ЗАКАНА: Огромен астероид вечерва ќе помине во близина на нашата планета

Астероид поголем од највисоката зградата на земјата ќе прелета во близина на нашата планета со брзина од 122.000 километри на час Вселенската карпа, позната по своето име „2002 АЈ129“, е 1.2 километри широа. Тоа значи дека е погоелма од Бурџ...

ЗАСТРАШУВАЧКИ:Таа му се смешка, а тој ја турна од работ на карпата

Дечко и девојка се шетаа по карпите додека тој снимаше, кога во еден момент типот одлучи малку да го крене адреналинот кај својата поубава половина, па ја турна од работ на карпата. Откако таа падна долу, типот само фраерски го...

КАКО ДЕНЕС ИЗГЛЕДА „ВЕЧНИОТ СЕКС СИМБОЛ“: Сабрина Салермо по 30 години повторно во бикини!

Една сцена беше доволна да добие статус на вечен секс симбол Сабрина Салерно денес има 48 години и реши на светот да му покаже како денес изгледа во бикини. Судејќи по фотографијата која за кратко време собра голем број на лајкови...

САКАЛА ДА ПРОВЕРИ КОЛКУ И Е ВЕРНО МОМЧЕТО: Подобро да не го направела тоа

„To Catch a Cheater”, или во превод „Фатете го прељубникот“ е „Јутјуб“ канал на кој се објавуваат епизоди од верни и неверни парови, т.е. едниот ја тестира верноста на другиот . Оваа девојка сакала да го провери своето момче Чарли...

(Вознемирувачко видео)Разбеснета дива свиња уби пензионер!

На интернет се појави снимка од напад на дива свиња од сто килограми врз пензионер, кој заврши со негова смрт На снимката се гледа како гневното животно дотрча до старецот, го турна на земја, а потоа го удираше со муцката....

ВЕНЧАВКА ОД БАЈКИТЕ СТАНА ХОРОР: Поранешното момче на невестата подели фотографии на гостите и потоа настана хаос

Вистинска драма се случуваше на свадба на која се појави поранешното момче на невестата и предизвика тотален хаос. Свадбата била испланирама до најситен детал, а невестата не очекувала дека непоканет гостин ќе се појави и тоа нејзиното поранешно момче. Тој почнал...

(Видео)НЕВЕРОЈАТНО ВИДЕО: Мечка му помага на својот тренер и ја турка неговата инвалидска количка!

Мечка која го турка својот повреден тренер во инвалидска количка, можеби не е првото нешто кое ќе ви падне на памет дека ќе го видите на снимка, но тоа е точно на што се случило со мечката Јаша Тренрот Олег...
- Advertisement -

Latest News

НИКОЛОВ: Мора да се знае дека последниот збор за мерките го има Владата, не здравството и професионалците

Потребно е да се апелира до членовите на Комисијата за заразни болести да одлучуваат и работат на основа на...
- Advertisement -

ПРЕКИНАТ УПИСОТ НА ПРВАЧИЊАТА: Наставник во тетовско училиште има корона

Во основното училиште „Истикбал“ во Тетово е прекинат процесот на запишување на учениците од прво одделение откако еден од наставниците бил позитивен на коронавирус....

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на продолжен викенд во некој од...

НИКОЛОВ: Тајмингот на објавување на бројот на позитивни е под директно политичко влијание

Со објавување на бројката на новоинфицирани се прават обиди или ако можам грубо оваа бројка се штелува на некој начин, односно тајмингот на објавување...

И ВО ГРАДОВИТЕ КОИ НЕ СЕ ВО КАРАНТИН: Забранета посетата на гробиштата за Задушница и Духовден

За време на претстојниот продолжен викенд кога се одбележуваат верските празници Задушница и Педесетница (Духовден) ќе биде забранета посетата на гробиштата на територијата на...