Занимливости

(Фото)ТОАЛЕТСКА ПОЕЗИЈА: Тоалетите во скопските кафулиња „оплеменети“ со урнебесна поезија

Ѕидовите и вратите во јавните тоалети често се „табла“ за секаков вид на пораки напишани со перманентен маркер или издлабени потписи. Ви ги пренесуваме љубовните пораки, поезија... од тоалетите на скопските кафичи.

ИСПОВЕД НА РАЗВЕДЕНА ЖЕНА: Да не сте ми кажале дека поради децата треба да се трпи мажот!

Имам 40 години и зад себе имам еден пропаднат брак и сега еден за кого живеам. Со првиот маж се запознавме уште во средно училиште, одевме уште четири години пред да се земеме. Но додека бевме дечко и девојка се...

ИСПОВЕД НА СТУДЕНТКА КОЈА СТУДИРА ВО СКОПЈЕ: Ги лажев другарките дека дечко ми ми е чичко

Во Скопје дојдов за да студирам. Далеку од моето мало градче каде секој со секого се знае. Тука беше поразлично. Се запишав на еден од државните факултети и се ми тргна како што треба, се сместив во студентски дом,...

ШВАЛЕРСКА САГА: Исповед на жена која е во афера со оженет маж

„Тој и вели на жена му дека оди со другарите на пијалок или дека мора да остане подолго на работа. Кога е кај мене, забораваме на се околу себе, лежиме во креветот, разговараме и водиме љубов“, изјави таа. Нина има...

ЌЕ СЕ ВООДУШЕВИТЕ: Нови емотивни симболи наскоро ќе се најдат на нашите телефони

По се Изгледа дека не постојат доволно зборови кои можат да ги изразат нашите емоции кога пишуваме пораки на телефон. Еmojipedia објави видео како преглед на новите емотикони кои ќе се појават на паметните телефони во половината на 2018 година. Ги...

ТРЕТА СРЕЌА ЗА ЛИЛА ФИЛИПОВСКА: Водителката по трет пат кажа „Да“

Иако неколкупати досега кажа дека тешко би се одлучила повторно да заплови во брачните води, ТВ водителката Лила Филиповска по третпат во својот живот кажа „ДА“. Имено, вчеравечер, денот на вљубените беше вистинската прилика за оној кој го освои нејзиното...

(Видео)ПРИЧИНА ПЛУС ДА СЛУШАТЕ КЛАСИЧНА МУЗИКА: Бујната Катја Буниатишвили ќе ви ја разбуди желбата за класична музика!

30-годишната светска пијанистка Катја Буниатишвили од Грузија, е популарна по своето музицирање, но и по нејзините бујни гради. Кога таа ќе седне на столчето од пијаното тешко е човек да се фокусира на класиката од Шуман. Погледнете и зошто: https://www.youtube.com/watch?v=YqXvrVX6lU4

СКОПЈАНКА КОЈА ГО ЖИВЕЕ СВОЈОТ СОН ВО ДУБАИ: Драгана ужива во богатството на Дубаи и се забавува

Дефинитивно скопјанката Драгана Спасовска го живее својот сон во Дубаи. Оваа атрактивна девојка веќе неколку години живее во една од најбогатите земји во светот и по се изгледа навистина ужива во нејзините убавини. Секогаш скоцкана од глава до пети во модни...

ЦРНА МАГИЈА И КАКО ДА СЕ ОСЛОБОДИТЕ: Руски методи против уроци и црна магија!

Црна магија или на латински: Мagia Malefica спаѓа под облик на магија чија задача е да нанесе несреќа, тага, голем губиток (здравствени, финансиски или дури и сакани личности или членови на семејството) па дури и убиство на оној кон...

(Фото +18)РИТА ОРА СЕ СОБЛЕЧЕ ЗА ФАНОВИТЕ: Ултрапопуларната пејачка во САД по потекло од Гостивар, како од мајка родена!

Рита Ора, пејачка од Албанско потекло (родителите и се од Гостивар) која во САД во моментов е ултрапопуларна, се одлучи на фановите да им покаже повеќе од било кога досега, па објави фотографии на кои позира како „од мајка...
- Advertisement -

Latest News

Мицкоски до Заев: Не може да зборувате за иднината, а не го вадите од уста Никола Груевски

СДСМ живее во паралелен свет каде што единствено нешто што ги интересира е Никола Груевски, а не реалноста...
- Advertisement -

Мицкоски: Згрозен сум што понудата на власта се сведе на аудио разговори

„Јас навистина сум вчудоневиден како вака господинот Зоран Заев со леснотија го кажува ова. Бидејќи јас би ја лоцирал одговорноста, секогаш за да дојдеме...

Мицкоски: Не сме исти со СДСМ колку и да се трудат да стават знак на равенство

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Македонската телевизија кажа дека во политиката не се сите...

Ахмети: Заев има проблем со пиењето, после 2 ракии збори друго, на само сака да коалицираме

Али Ахмети во интервју за албанска телевизија Syri Tv ги коментираше политичките состојби во Македонија. Toj коментирајќи ја изјавата на Заев дека ДУИ...

И слоганот го укpадоа: СДСМ настапува со стар слоган на ВМРО-ДПМНЕ од изборите 2009, заедно можеме повеќе

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на Македонската телевизија кажа дека СДСМ настапува со стар слоган...