Category: Занимливости

РЕТКИ СЕ ОНИЕ КОИ НА ФОТОГРАФИЈАТА МОЖАТ ДА НАЈДАТ 9 ЛИЦА: Дали сте и вие еден од нив?

 • October 30, 2016
 • Коментари
На оваа фотографија треба да најдете 9 лица. Ќе морате добро да го изострите видот за да успеете во тоа.

ОВА КУЧЕ Е ВИСТИНСКИ ДРУГАР: Му помага на бебето да гледа цртани

 • October 30, 2016
 • Коментари
Велат дека кучињата се најдобрите пријатели на луѓето, во овој случај најдобар другар на едно слатко бебе. Бебенце старо неколку месеци, кое едвај лази, со помош на кучето гледа цртани и слуша детски песнички. Бебето ужива лежејќи на стомак, додека кучето го придржува таблетот да не падне за бебето да може мирно да ужива во […]

Цигарите Ронхил заминуваат во историја

 • October 30, 2016
 • Коментари
После 37 години, цигарите Ронхил заминуваат во историја, изјави на денешната прес-конференција Џон Брејди, член на Управата на „Бритиш Американ Тобако Адрија“. Тој најави дека кон почетокот на октомври, брендот Ронхил ќе биде преименуван во Данхил, јавува хрватски Тпортал. – Со влегувањето на Ронхил во семејството данхил, обезбедуваме нова иднина за потрошувачите на овој бренд. […]

СКОПСКИ ЏУМБУШЛИЈА: Со танц и песна на автобуска го славеше доаѓањето на викендот (ВИДЕО)

 • October 29, 2016
 • Коментари
Приреди бесплатна забава за луѓето кои чекаа на автобуската постојка Фото: Принтскрин/Јутјуб Крајот на работната недела секогаш го крева духот кај луѓето. Колку и да биле напорни работните денови едноставно знаете дека веќе се зад вас. Ви претстојат два слободни дена во кои можете да им се посветите на вашите омилени активности. Најверојатно, имајќи го […]

(Видео)ОВА Е СЕЛОТО МАКЕДОНИЈА: Скриено во длабочините на Амазон

 • October 28, 2016
 • Коментари
800 жители брои селото Македонија коа се наоѓа на колумбискиот Амазон. Скромните луѓе кои живеат од риболов, лов и знаетчиство, никогаш не виделе автомобил. Се започнало од едно семејство од племето племето Тичуна во 19 век, кое под влијание на мисионери најпрво станале католоци, а потоа евавнгелисти.Подоцна тие ги конвертирале и другите Тичуна-семејства што дошле […]

(ВИДЕО)ИМАТЕ ГРЕБАНИЦИ ПО ЕКРАНОТ: Еве како самите да го решите овој проблем

 • October 26, 2016
 • Коментари
За среќа, постои брзо и едноставно решение Фото: Принтскрин/Твитер Колку и да се трудиме да не ги оштетиме, сепак често се случуваат незгоди со нашите мобилни телефони или други уреди со поголеми екрани. Ваквите незгоди сами по себе не се толку страшни, но гребниците на екранот постојано нè потсетуваат на моментите на невнимание. Без разлика […]

НЕ ФРЛАЈТЕ ГИ СТАРИТЕ ШИШИЊА: Креативни идеи за вашиот дом (ВИДЕО)

 • October 26, 2016
 • Коментари
Погледнете го видеото и добро следете ги инструкциите Не фрлајте ги повеќе пластичните шишиња. Ќе се изненадите што се може да направите со малку труд. Погледнете го видеото и добро следете ги инструкциите. Уживајте во креативноста!

FERRARI СО МОДЕЛ ВО ЧЕСТ НА МИХАЕЛ ШУМАХЕР

 • October 26, 2016
 • Коментари
Еден од петте специјални модели, со кои Ferrari ќе го одбележи 70-тиот роденден, ќе го носи името на 7- кратниот светски шампион во F1, Михаел Шумахер. Информацијата се појави во неколку италијански медиуми и во Auto Bild, но уште не е официјално потврдена од Скудерија. Компанијата планира 350 „специјални автомобили“ – по 70 од секој […]

БЛАГА ДО УМЕРЕНА МОЗОЧНА ДЕГЕНЕРАЦИЈА: ВМРО поставило антени и светла кои испраќаат тајни пораки преку Морзеова азбука од Калето!

 • October 24, 2016
 • Коментари
Благите до умерени мозочни дегенеративни процеси, кои исклучително сериозно влијаат врз менталното здравје и сопствената перцепција во просторот и времето, се најтешки за дијагностицирање бидејќи се наоѓаат на фината линија помеѓу лесна дегенерација и екстремно тешко забегување   Пример за ваква дијагноза може да биде забегувањето на соросоидните ботови и некои „новинари“ кои забегувајќи во […]

ГЕНИЈАЛЕН ТРИК: Како да заспиете за една минута и да се разбудите одморени

 • October 24, 2016
 • Коментари
Обидете се уште вечерва Сите понекогаш имаме проблеми со несоницата.Долгите непроспани ноќи прават утрото на работа да бидете целиот ден поспани.Ние го имаме решението за овој проблем. Еве ги правилата на методата 4-7-8. Полека вдишете на нос четири секунди Задржете го здивот седум секунди Издишете полека осум секунди Повторете ја постапката додека не заспиете.Работата е […]
Страница 732 од 738« Прво...700710720«730731732733734 » ...Последно »