Занимливости

(Видео)ПАДНА ВО ТРАНС: Холанѓанецот и Македонското оро!

Ненадминливото Македонско културно наследство, особено она во музиката и уникатниот 7/8 такт е моментот кој го воодушевува секој Македонец, но и оние кои за прв пат се сретнуваат со Македонската оригиналност. Како и овој Холанѓанец, не постои човек кој може...

(Видео)РУСКИ ЅВЕР: Има 10 тони, а може да „прелета“ 30 метри!

Рускиот возач Едуард Николаев прелета 30 метри со камион „Камаз“ тежок десет тони Актуелниот шампион на „Дакар рели 2017“ се спрема за релито „Пат на свилата“, а во ова нверојатно видео можете да ги видите снимките кои остваат без здив.

БРАЗИЛСКИ СПЕЦИЈАЛНИ СИЛИ: Полицајци кои на 1.000 начини ќе ве убијат со вашето оружје доколку ги нападнете!

Техниките за одземање на оружјето на напаѓачот се едни од основните работи кои секој специјалец мора да ги познава и да ги тренира до перфекција. Овој бразилски специјалец, токму тоа и го направил. Во земја во која владее криминалот, и...

МЕЧКИ НА ПАТОТ: Интересно и несекојдневно доживување на патот Дебар-Маврово

Несекојдневно искуство доживеале вчера граѓани движејки се на патот Дебар- Маврово. Имено тие се сретнале очи во очи со две мечки. За среќа мечките не биле агресивни и не ги нападнале. Па луѓето можеле и слободно да ги фотографираат.

НАЈЗДРАВАТА ЗЕМЈА ВО СВЕТОТ: Во неа луѓето живеат најдолго

Ако сакате да живеете што подолго, се што треба да направите е -да се преселите во Италија. Оваа медитеранска земја која е опкружена со пет мориња е означена како најздрава земја на светот според Глобалниот здравствен индекс на Блумберг од...

ФИЏЕТ СПИНЕР: ,,Заразната“ играчка која ги замени џамлиите и клик клакот од наше време

Сигурно досега имавте можност или да видите или да слушнете за новата заразна играчка меѓу децата и младите – фиџет спинер. Додека за нас беа интересни џамлиите, клик клакот… Сега, интересни се фиџет спинерите. Оваа играчка брзо ги освои срцата на...

ВАКВА ПРОМОЦИЈА И АКЦИЈА МОЖЕ САМО КАЈ НАС: За четири купени млекца добивате неверојатна….!!!!

Каква промоција, каква награда.... НЕВЕРОЈАТНО!!! Ова не го може ни Топ Шоп!     Превземено: ЗаСе.мк

Фејсбук пушти алатка за препознавање на лажни вести

Фејсбук пушти алатка која им помага на корисниците да ги препознаваат лажните вести и лажните информации во социјалната мрежа, јави Асошиејтед прес. Иновацијата е во форма на порака која ќе се појавува над делот за вести на страната на корисникот...

МАКЕДОНИЈА ЈА ИМА НАЈГОЛЕМАТА ТАЈНА: Светскит научници и НАСА тврдат дека Македонија ја крие тајната за бесплатна енергија!

Алшар е рудник на планината Кожуф во кој за првпат е откриен талиумовиот минерал лорандит. Денешното име на рудникот е кратенка од првите букви на имињата на луѓето што управувале со него во првата половина на 20-от век: Алатини,...

ДОЛГО РАБОТЕЛА КАКО ШИВАЧKА, А ДЕНЕС ЖИВЕЕ СО СТИЛ: Еве како изгледа мајката на Меланија Трамп

Словенката Амалија и натаму е најдобриот моден советник на нејзината ќерка Родителите на првата дама на САД, Меланија Трамп, Амалија и Виктор Кнавс денес живеат во кулата на Трамп во Њујорк. Нејзината мајка важи за еден од најдобрите советници на...
- Advertisement -

Latest News

ФИЛИПЧЕ НАЈАВИ КАРАНТИН ЗА ЗАДУШНИЦА

Сите опции се отворени, рече на денешната прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче, на прашањето дали се можни рестрикции...
- Advertisement -

ПО ПАУЗА ОД НАД ДВА МЕСЕЦИ: Основците во Грција се вратија во училишните клупи

По пауза од над два и пол месеци, под нови правила и прописи, утрово одново заѕвони првото ѕвонче и за учениците од основните училишта...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЧУЛЕВ: Спасовски и неговите послушници во МВР никако да се издигнат над партиските интереси

Владата од една страна секојдневно ме обвинува дека сум виновен за нејзините неуспеси поврзани со ширење на коронавирусот, а од друга страна и во...

ДPAМA: Пyкaњe пред пекара во Прилеп

На 30.05.2020 околу 20:30 часот во СВР Битола, 29-годишна жителка на Прилеп пријавила дека слушнала пукање пред пекара на ул.„Јоска Јорданоски“. Полициски службеници излегле на...