Занимливости

ДО ПОДНЕБЈЕТО Е: Словенката Мелани Трамп ги засени сите – сите очи на светот фокусирани на фустанот „Ралф Лорен“ и дијамантските обетки!

Првата дама на САД, Мелани Трамп носеше елегантен светло син комплет од "Ралф Лорен" за церемонијата на инаугурацијата на својот сопруг Доналд Трамп, информира "Франс прес. Нежниот фустан од кашмир беше со должина до коленото. Тој е комбиниран со краток...

МИСТЕРИЈА СТАРА 30 ГОДИНИ: Девојчиња кои биле киднапирани во 1985 година, сега се пронајдени живи и здрави

Полицијата во американската сојузна држава Роуд Ајленд соопштила дека го решила случајот на киднапираните девојчиња Кели и Кимберли Јејтс, кој е стар повеќе од 30 години. Жените, денес во своите 30-ти години, се пронајдени живи и здрави во околината на...

УРНЕБЕС НА ВОДИЦИ ВО ВЕВЧАНИ: Попот кој требаше да го фрла светиот крст се излизга , падна, неможеше да стане

На големиот празник Богојавление Водици, во Вевчани се случуваше урнебес. Попот од Вевчани кој требаше да го фрла светиот крст кој се смета дека носи среќа, бериќет и радост, не можеше а се симне на снегот, па се излизга...

Детска смеа, санки и снешковци – снегот го наполни Градскиот Парк во Скопје

Снегот го наполни Градскиот Парк во Скопје. Деца со санки, снежни лудории, снешковци и лизгање по снегот. Снежната идила дефинитивно донесе радост.

(Видео)Попот се задеваше со момчињата, некои паднаа во вода пред време

И ова видео е многу старо но вреди да се погледне бидејќи ќе ви го направи денот повесел. Попот ги задеваше младите момчиња кои скокаа по крстот, некои паднаа предвреме, некои за малку се спасија.

Скокна по крстот, остана и без крстот и без гаќи

Големиот православен празник Богојавление се празнува и во Србија. Таму се скокаше по крстот вчера, а ќе се скока и денеска. Влерашниот ден го одбележа комичниот настан што се случи кај Кулата Небојша во Белград. Еден од учесниците излегол од студената...

Се роди бебе од тројца родители

Лекарите од клиниката Надија во Киев за првпат применија метода наречена пронуклеарски трансвер, кој подразбира вонтелесно оплодување на тројца родители. Лекарите ја оплоиле јајце клетката од мајката со сперма од нејзиниот сопруг, а потоа тој збир на гени го додале...

Хаос на венчавка: Кумата ги тепаше гостите и за малку ќе го прегазеше младоженецот

Невестата Џенифер Батлер секогаш ќе го памети 6 јануари, денот кога се скара со својата кума Аманда. Нејзината кума, чим стингала на веселбата прво испила шише виски на рецепцијата, а потоа почнала на гостите да им ги бара клучевите од...

„Попе, немој во длабокото“ – урнебес на Водици во прилепско

Православните христијани го празнуваат големиот празник Богојавление – Водици. Во исчекување на оние кои ќе бидат најсреќни и ќе го фатат светиот крст кој ќе им донесе бериќет, се потсетуваме на една комична ситуација од минатата година.

(ВИДЕО) ВРВ НА ПИЈАНСТВО – МРТОВ ПИЈАН САКАШЕ ДА СЕ РАЗМИНЕ САМ СО СЕБЕ

Познато е дека Русите сакаат да попивнуваат и дека понекогаш претеруваат со тоа. Сега на социјалните мрежи се појави видео, во кое еден Рус е толку пијан што не може да си го види својот одраз во огледало. Веројатно по...
- Advertisement -

Latest News

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГО ДЕМАНТИРА ФИЛИПЧЕ ЗА СОСТОЈБАТА ВО ГРАДОТ: Во Дебар подолго време не се направени тестирања за Ковид-19, не може да знаеме дали има...

Градоначалникот на Дебар, Хекуран Дука, кој раководи и со општинскиот Оперативен штаб на денешната прес-конференција информира дека во Дебар...
- Advertisement -

СТУДЕНТИТЕ PEBОЛТИРАНИ: Бараат продолжување на роковите за полагање и зaпишување семестар бидејќи домовите остануваат зaтворени

По објавувањето на информацијата дека студентските домови нема да се отворат, Универзитетското студентско образование-УКИМ објави: Почитувани студенти, Според најновите информации студентските домови нема да се отворат. Продолжува...

ЦУКЕРБЕРГ УДPИ ПО ТРАМП: Шефот на фејсбук му порача на претседателот да „олади малку“

Извршниот директор на „Фејсбук“, Марк Цукерберг, во телефонски разговор му предложи на американскиот претседател Доналд Трамп да олади малку. Според веб-сајтот „Аксиос“, два извори запознаени...

СЕДУМНАЕСЕТ ВРАБОТЕНИ НА ДИГЕСТИВНА ВО САМОИЗОЛАЦИЈА: Позитивен тест на една медицинска сестра

Една медицинска сестра од Клиниката за дигестивна хирургија во Скопје е позитивна на коронавирусот, а 17 нејзини колеги, болничари и медицински сестри се во...

ЦУКЕРБЕРГ УДPИ ПО ТРАМП: Шефот на фејсбук му порача на претседателот да „олади малку“

Извршниот директор на „Фејсбук“, Марк Цукерберг, во телефонски разговор му предложи на американскиот претседател Доналд Трамп да олади малку. Според веб-сајтот „Аксиос“, два извори запознаени...