Занимливости

ГО ПРАТИЛА СОПРУГОТ НА ПАЗАР, А СПИСОКОТ КОЈ МУ ГО СОСТАВИЛА ГО НАСМЕА ЦЕЛ БАЛКАН!

Имено, една жена го пратила својот сопруг на пазар, па му составила список во кој детално му објаснила што да купи, и како изгледа зеленчукот. Погледнете го овој урнебесен список како изгледа…

АКО ГИ ИМАТЕ ОВИЕ 10 ДИНАРИ, ВЕДНАШ МОЖЕ ДА ГИ ЗАМЕНИТЕ ЗА 8.000 ЕВРА!

Се работи за банкнота од 1885 година, за која колекционерите велат дека може да добиете од 3.000 до 8.000 евра. Банкнотата е вредна затоа што е многу ретка. Голем дел од овие банкноти биле повлечени од употреба, а дел од...

ЛИЛА СЕ СТАПИСА, ПУБЛИКАТА ВО ШОК: Погледнете што се случи во „Се или нешто”

Уште една возбудлива епизода на мега-популарниот квиз „Се или нешто", имаа можност да погледнат вчера гледачите на Сител ТВ. Александар е првиот учесник што имаше храброст да отиде до самиот крај и да ја одигра последната рунда од која му...

Денеска сите направете Снешко – еве зошто

Идејата за овој празник е на германскиот колекционер Корнелиус Граетц, а датумот 18 јануари, не е избран случајно: единицата симболизира метла, а осумката - телото на снешко.   Празникот има за цел да ги расположи луѓето во студените зимски денови и да...

Престрога казна: Девојката го изневери лудиот Русин, а тој ја фрли во контејнер

Секако дека прељубата може да погоди, но во овој случај работите отидоа предалеку. Не знае точно во кој град во Русија се случило ова, како ни дали девојката е повредена. Момчето наводно ја обвинил дека го изневерила, а за одмазда,...

МАКЕДОНЕЦ ОД ТОРОНТО СТАНА ХИТ ВО СВЕТОТ: Светските ѕвезди и големите телевизии го споделуваат ова негово видео!

Делува како обично видео на мајстор кој танцува за време на работата, кое очекувано ќе послужи за сеир во кругот на пријателите и семејството. Но, наместо тоа, видеото на Тони Рестиво станува вирално и достига милиони кликови на социјалните мрежи,...

Се омажи внуката на милијардерот – погледнете ја венчаницата

Елтон Џон и Мараја Кери пееја на свадбата на 19-годишната внука на рускиот олигарх, која за викендот се одржа во Лондон. Пејачите за неколку часа заработија неколку милиони на свадбата на Ирена Коган, внука на бизнисменот Даниел Кевеј. Свадбата е...

Осми јануари убедливо еден од најстудените денови во изминатите 66 години

Осмиот јануарски ден од годинава со измерени минус 28 Целзиусови степени во Берово е еден од убедливо најстудените изминативе повеќе од шест децении, соопштија вчера од Управата за хидрометеоролошки работи за „Дневник“. Тој ден ниската температура беше за само...

СЕКОЈА ЧЕСТ: Во даночниот оддел донел пет колички полни со монети од по еден цент, за да го плати својот данок

Ник Стафорд од градот Лебанон во американската сојузна држава Вирџинија, во даночниот оддел за транспорт донел пет колички полни со монети од по еден цент, за да го плати својот данок, пишува „Бристол Хералд Курир“. Стафорд долго време не можел да...
- Advertisement -

Latest News

БРАТ МИ НЕМАШЕ ДА ГО САКА ОВА: Братот на убиениот афроамериканец повика на мир

Помладиот брат на убиениот Афроамериканец Џорџ Флојд повика на смирување на насилните демонстрации кои не стивнуваат ширум САД. Теренс Флојд...
- Advertisement -

(Видео) ЛУДИЛО ВО САД: Камион влета во толпата со народ

Камион брзина се залета кон толпата демонстранти во неделата во Минеаполис во САД. Шокантните снимки кои кружат на социјалните мрежи го потресоа светот. Демонстрантите излегоа...

КОСТОВСКИ: Смилевски ги излoжи Бутелчани на опacност

Велимир Смилевски и Славјанка Петровска се во изолaција, практично врвот на СДС Бутел е во изолaција а само пред два дена оркестрирано не нaпaднаа...

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГО ДЕМАНТИРА ФИЛИПЧЕ ЗА СОСТОЈБАТА ВО ГРАДОТ: Во Дебар подолго време не се направени тестирања за Ковид-19, не може да знаеме дали има...

Градоначалникот на Дебар, Хекуран Дука, кој раководи и со општинскиот Оперативен штаб на денешната прес-конференција информира дека во Дебар подолго време не се направени...

СТУДЕНТИТЕ PEBОЛТИРАНИ: Бараат продолжување на роковите за полагање и зaпишување семестар бидејќи домовите остануваат зaтворени

По објавувањето на информацијата дека студентските домови нема да се отворат, Универзитетското студентско образование-УКИМ објави: Почитувани студенти, Според најновите информации студентските домови нема да се отворат. Продолжува...