Занимливости

ВИДЕО: Оригинална снимка за работата на Баба Ванѓа-без глума и актери

Баба Ванѓа, личноста која и ден денес го привлекува вниманието. Некој верува, некој не, но многумина слушнале за нејзиниот начин на работа. Но, дали она што го гледаме на малите ТВ екрани има некаква врска со она што таа навистина...

(Галерија)ПЛАЖИТЕ ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Еве како изгледаше летувањето во Југославија

За повозрасните да се потсетат, а помладите да дознаат. Вака изгледаат плажите и летувањето во бившата СР Југославија. Моментите од најубавиот период од годината за многумина, во средината на 80 години ги овековечил фотографот Феџа Клариќ, како потсетник на безгрижното...

ШПИОНСКИ РАДИО СТАНИЦИ: Еве како можете да слушате шпионски радио станици кои зрачат од Студената војна!

За време на студената војна, технологијата на комуницирање со тајните агенти на двата блока била врвно достигнување. Овие радиостаници биле поставувани насекаде низ светот, бидејќи било исклучително тешко да комуницирате со вашите агенти на терен, посебно ако тие се...

(Видео)ЗАШТИТНИК НА ДЕЦА: Ротфајлер спречи родител при злоставување на дете!

Еден ротфајлер ""наседна"" на трикот на својот сопственик и му докажа на целиот свет дека е еден од најлојалните, најверни и најблагодарни миленици чувари на светот! Сопственикот на ротфајлерот исценира напад, во кој тој со ременот тргнува да го...

ЕВЕ ШТО ЗНАЧИ ДА СИ ЧОВЕК, ОВА ЌЕ ВЕ РАСПЛАЧЕ: Бездомник го подели своето парче пица кога никој нормален не сакаше…

Овие момчиња направија социјален експеримент преку кој сакале да видат дали луѓето се спремни да ја поделат храната со некој кој е гладен и нема како да се прехрани На почетокот прашуваа ""нормални"" луѓе, но никој од нив не беше...

ЛЕКОТ КОЈ ГО ЗАПАЛИ ИНТЕРНЕТОТ: Златно млеко – напиток кој ќе ви го промени животот!

Дознајте зошто златното-млеко, или напитокот кој ќе ви го промени животот стана хит на интернет, но и потрудете се да го споделите со вашите пријатели бидејќи незнаете на кого би му затребал ваков напиток. Главната состојка со која се прави...

(Видео)МАЧКА НАРКОМАН: Мачката која има невообичаена зависност од дишење на издувни гасови од автомобил!

Ајде да разбереме зошто пробала, она што останува нејасно е зошто продолжува да дува? Оваа мачка, со необична зависност од издувни гасови стана хит на интернет уште минатата година, но сеуште никој не може да даде логично објаснување за причината...

ШТО СТЕ ВО ИНДИЈАНСКИОТ ХОРОСКОП: Секој човек на раѓање добива едно животно како чувар и заштитник, кое е вашето?

Многу индијански култури (не индиски) веруваат дека во моментот кога еден човек е роден му се доделува едно животно кое е негов чувар и заштитник во текот на целиот живот. Проверете што за вас велат старите добри Индијанци! Видра (20...

ОТКРИЕНА ТАЈНАТА НА САРАЕВСКИТЕ ЌЕБАПИ: Овој рецепт сите ќе ви го бараат!

Коренот на зборот ќебап води потекло од Персија, а во буквален превод значи пржено месо, постојат некои записи и пронајдоци кои укажуваат дека ќебапот се правел и во античка Македонија и Грција. Да ја скратиме приказната, ова е рецептот за...

ДОКАЗ ДЕКА ПОСТОИ НЕКОЈ КОЈ НЕ ЧУВА: Снимки од неверојатно среќни луѓе кои имаа блиска средба со смртта!

Неверојатно видео од најсреќните луѓе на планетава. Погледнете од какви несреќи излегуваат неповредени, но секако смртно исплашени. Дефинитивно дoказ дека некој не чува! https://www.youtube.com/watch?v=MVxNOxreRps
- Advertisement -

Latest News

Четворка со најголема излезност до 19 часот

Во четвртата изборна единица има најголем интерес за гласање. Во оваа изборна единица излегле 53,22 отсто од пријавените гласачи....
- Advertisement -

Излезноста до 19 часот 45,77 проценти, останува уште еден час за гласање

До 19 часот на гласање излегле 830.370 граѓани со право на глас односно одѕивот е 45,77 проценти, објави вечерва Државната изборна комисија. Обработени...

Нa едно избирачко место ќе биде продолжено гласањето поради прекини

Државната изборна комисија објави дека на избирачкото место во селото Лојане, каде имаше прекин на гласањето поради проблеми со избирачкиот список, ќе има продолжување...

ОБСЕ нема да ги набљудува претседателските избори во Белорусија

ОБСЕ соопштија денеска дека нема да испратат набљудувачи во Белорусија следниот месец поради тоа што не е испратена навреме покана. Тие додаваат дека се...

Помалку од два часа до затварањето на гласачките кутии

Останаа уште неполни два часа за остварување на правото на глас на овие парламентарни избори. За разлика од сите досегашни избори денеска Македонија гласа...