Category: Занимливости

КОГА НЕ ТИ ОДИ ПОЛИТИКАТА И БАРАШ НОВА ПРОФЕСИЈА: Стојанче Ангелов бара работа како контролор на квалитет на ќерамиди!

 • November 30, 2016
 • Коментари
Во недостаток на издржани политички тези или интелегентни начинин на комуникација, тогаш преостанува само јавното презентирање на физичката сила, како онаа старата „кој нем во главата има во нозете“. Така и Стојанче Ангелов. Виде дека не му оди баш најдобро во политиката, па одлучи да побара работа како контролор на квалитет во фабрика за ќерамиди, […]

Како да му објасниш на човек од село Мреновец кај е инбокс?

 • November 30, 2016
 • Коментари
Абе просто џабе е да ви објаснуваме, се си е кристално јасно, ко ден! Ами како сеа да му обајсниме на чоеков од Мреноец кај е то инбокс?

Кој ги украде точаците (двата)…?

 • November 30, 2016
 • Коментари
Има разни клетви. Ама ваква, прилепска, сонета на сон, отпечатена на лист хартија шо има ноќевано во црква, залепена на дрво… тешко дека некој друг може да смисли. И после ај да го видам кој ќе го скине листот хартија од дрвото, а то арамаиите нека не ги вратат точаците… Освен ако има такви на кои […]

ЦЕЛ СВЕТ ПЛАЧЕ ПОСЛЕ ОВА ВИДЕО:Повеќе од 8 милиони прегледи

 • November 30, 2016
 • Коментари
Во Русија е популарно автомобилите да имаат камери кои снимаат се што се случува на патиштата, а благодарејќи на тоа, едно видео, односно компилација од сцени, посебно допре до милион луѓе ширум светот. Следното видео е вистински доказ дека човештвото сепак и понатаму има надеж… Погледнете го видеото: ТАГОВИ:

НЕМА ДА ИМ ВЕРУВАТЕ НА СВОИТЕ ОЧИ: Мими „Оро“ веќе не изгледа вака – сега се соблече за безобразна фотографија!

 • November 29, 2016
 • Коментари
Милица Живановиќ, интернет сензаијата која од пред неколку години регионот ја нарекува „Мими Оро“ поради хит снимката на која ја демонстрираше сопствената некултура Мими стана позната откако „лупна“ дека најголемата птица на светот се вика „оро“, а потоа среќата ја испроба и во ријалити шоуто „Парови“, каде народот посебно ја засака поради нејзината искреност и […]

ОБЈАВИ БЕЗОБРАЗНО ВИДЕО, ЗАБОРАВИ НА ЕДЕН ДЕТАЛ: Се снимаше гола во када, заборави дека на огледалото и се гледаат голите гради!

 • November 29, 2016
 • Коментари
Јелена Карлеуша објави уште една провокативна снимка Членот на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ и познатаа музичка ѕвезда Јелена Карлеуша повторно успеа да испровоцира голем дел од своите фанови, а особено оние од машкиот пол ✌ A photo posted by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on Sep 11, 2016 at 10:25am PDT Таа дефинитивно знае како да […]

ДЕТАЛИ ЗА ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА НА ЕСМА: По кратка интервенција Есма Реџепова се чувствува многу подобро!

 • November 29, 2016
 • Коментари
Првичната вест за влошената здравствена состојба на кралицата на ромската предизвика вознемиреност со оглед на тоа дека слична криза имаше и пред две години Во текот на денешниот ден, на некои интернет-портали се појави вест дека кралицата на ромската песна, Есма Реџепова-Теодосиева е хоспитализирана во тешка здравствена состојба. Сепак, нејзината состојба набрзо е стабилизирана и […]

ГРАД НА ДУХОВИ: Жителите побегнале пред 36 години и никогаш не се вратиле

 • November 28, 2016
 • Коментари
Во италијанскиот град Апиче повеќе од три децении улиците се празни, а зградите пусти и оставени да се распаднат. Некогаш илјадници жители живееле таму, но по страшниот земјотрес ги напуштиле своите домови и никогаш не се вратиле. Апиче се наоѓа во регионот Беневенто и е изграден во златната доба на Рим, а датира уште од […]

Еве како да се „избришете“ од интернет

 • November 26, 2016
 • Коментари
Интернет е место кое е преполно со интересни и корисни информации, но често не оптоварува, посебно ако многу време минуваме на социјалните мрежи. Затоа Швеѓаните Виле Далбо и Линус Унбак ја смислиле апликацијата Deseat.me која овозможува комплетно да се „избриште“ од глобалната мрежа. Потребно е на нивниот портал да се логирате користејќи ги сите податоци од својот […]

ГЕНИЈАЛНА РУСКА МАШИНА: Вака се цепат дрва на руски начин

 • November 24, 2016
 • Коментари
Русите се познати по своите луди идеи, но сепак оваа за машината која ги разцепува големите трупци е навистина корисна.
Страница 749 од 759« Прво...720730740«747748749750751 » ...Последно »