Занимливости

Спас за мокрите чевли: Со овој трик ќе ги исушите за миг (Видео)

 Дожд, снег, студ и мокри чевли! Дали постои полоша комбинација од оваа? Токму затоа овојпат ви донесуваме трик со чијашто помош вашите обувки ќе бидат суви додека да трепнете! Кога обувките добро ќе ги намокрите, што е секако гарантирано во...

СВЕТОТ СО НЕТРПЕНИЕ ГО ОЧЕКУВА 20 ЈАНУАРИ: Еве зошто

Слепата пророчица Баба Ванѓа заради едно од нејзините предвидување дека „Барак Обама ќе биде последниот американски претседател” денес е главна тема во голем број странски медиуми. Daily Mail исто така потсетува дека Ванѓа го предвиде нападот на Светскиот Трговски...

(Видео)СО ВРАТА МУ ЈА ФАТИ РАКАТА НА ТИТО: Снимка од незгодата при посетата на Шведска

  На Интернет може да се најде малку позната снимка на која е прикажано како Јосип Броз Тито во 1976 година доживеал една необична несреќа кога отишол во посета на премиерот на Шведска Олоф Палме. Имено, додека Тито излегувал од автомобилот, еден...

Ако имате автомобил на дизел, сипајте од овој адитив и горивото нема да смрзне

Дизелот е вид на гориво кое на температура пониска од четири степени под нулата се кристализира. За да не се случи тоа стручни лица советуваат возачите во резервоарот за гориво да дотурат адитив. Возачите треба да додадат квалитетен адитив за зима...

ТОЈ ГИ ПРЕДИЗВИКА СИТЕ: Паљо од Битола прв беше гол на снегот

Познатиот битолски билдер и некогашен кандидат за градоначалник, Зоран Лазаревски –Паљо покажа дека студот не му може ништо. Тој се сликаше расоблечен на ­27 степени пред спортската сала „Младост“ во Битола. – Еве кој прв почна гол на ладното – порача Паљо,...

( Видео)НЕВЕРОЈАТНА ГЛЕТКА: Замрзнато Охридското Езеро снимено под вода

Дел од Охридското Езеро поради ниските температури замрзна, а охриѓанец сними како тоа излгледа под вода.

Не одете по “скратени патчиња” – совети за безбедност на пешаците на мразот

Снегот, мразот и минусните температури во овој период од годината најмногу проблеми предизвикуваат на учесниците во сообраќајот. Иако фокусот најчесто е ставен на возачите и возењето по снег и замрзнати коловози, сепак Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата...

ВИДЕО: Еве како треба да се движите за да не паднете на мраз

      Со помош на овој трик, ќе можете да одите по мразот без поголем страв дека ќе паднете.    

ВИДЕО КОЕ ГО ПРЕГЛЕДАА НАД 2 МИЛИОНИ ЛУЃЕ: Ставете фолија во чевлите и кажете збогум на студот

Се што треба да направите е да исечете парче кое одговара на вашиот чевел, а тоа најдобро е да го направите со помош на влошка за чевли. Фолијата исечете ја по примерокот на влошката, а потоа добиениот облик внесете го...

Ова девојче сакаше само да ја бакне козата, но после ова сигурно ќе има кошмари цел живот (ВИДЕО)

Малите деца се добри и им веруваат на сите, а во текот на нивното растење се наоѓаат во разни ситуации. Повеќето деца во добро, но постојат и некои лоши ситуации. На оваа снимка може да видите девојче кое сака да...
- Advertisement -

Latest News

ПАНДОВ РАСПАЛИ-БАРА ОСТАВКИ ВЕДНАШ: После денешниов црн понеделник прва работа што треба да се направи во Македонија е итно распуштање на комисијата за заразни...

Александар Пандов на социјалните мрежи реагираше на денешниот црн биланс од заразени и починати од коронавирус. После денешниов црн понеделник...
- Advertisement -

СПАСОВСКИ: Негативен сум на Ковид – 19, ќе останам во домашна изолација

Техничкиот премиер Оливер Спасовски на Феjсбук пред малку напиша дека е негативен на Ковид – 19, но ќе остане во домашна изолација. „Само што ги...

НИ СЕ ЗAKAНУВА ЛИ УШТЕ ЕДНА ПАНДЕМИЈА: Потврден случај на ебола и во западниот дел на ДР Конго

Демократска Република Конго потврди случај на ебола во западната провинција Еквуаур. Новиот случај на ебола е потврден во место оддалечено повеќе од илјада километри од...

СЕ УKИНУВА ЗАДОЛЖИТЕЛНИОТ КАРАНТИН: Бугарија ја отвори границата за граѓаните на неколку земји

Директорите на регионалните здравствени инспекторати ја ykинаа наредбата за задолжителен карантин на лицата кои влегле на територијата на Република Бугарија во периодот од 20.05.2020...

ОГНОМЕТИ, ЗУРЛИ И ТАПАНИ: Во куќата на Амди Бајрам ноќеска забава со гласна музика и пиpoтехнички средства

Елвис Бајрам, синот на пратеникот Амди Бајрам е меѓу пријaвените од скопската полиција затоа што синоќа околу 23 часот во својот дом организирале забава...