Занимливости

Оваа шеговита слика од таблата Негорци – Прдејци ги спаси од непријатности на аеродром

Шеговите фотографиј пред патоказната табла Негорци - Прдејци една брачна двојка поштедила од непријатности на шведскиот аеродром Стуруп. Тие пред да влеза во авионот за Малме на последната контрола биле задржани од млад полицаец. Имено тој не сакал да ги...

Јаху заминува во историјата

Директорката на гигантот Јаху, Мариса Мејер, по четири ипол години го остава кормилото на фирмата и објавува дека ќе престане да постои под тоа име. Тоа беше официјално потврдено во понеделникот, а компанијата ќе ја земе Верајзон за 4,8 милијарди...

ЈА ФАТИ СОПРУГАТА СО ЉУБОВНИКОТ:Ниту полицијата не смееше да интервенира

Тешко е да се помирите со тоа дека вашата сакана личност ве заменила со друг, но и да останете присебен кога ќе се најдете очи во очи со другиот. Таква несреќа го снајде и овој господин, неговата незавидна приватна ситуација...

СНЕЖЕН ФЕСТИВАЛ: Направен цел град од мраз

Снежниот фестивал „Харбин ајс сноу“ ( Harbin Ice Snow) претставува мала зимска бајка во која дефинитивно ужива секој посетител. Она што го прави посебен овој фестивал е што цел еден град се прави само од мраз.Фестивалот првпат се одржал во...

На -20 во супермаркет во Кичево: Шише вода замрзна само за неколку секунди (ВИДЕО)

Екстремно ниските температури кои вчеравечер се спуштија во Кичево стигнаа до неверојатни -20 степени. Кичевчани решија да се забавуваат на студот, па направија интересно видео. Видеото е направено во еден супермаркет во Кичево, а шишето со вода замрзнува за само...

(Видео)БРОНХИТ ВО НАЈАВА: Нема крај на радоста и лудориите на снегот и поларните температури!

По велешани и кумановци, и скопјани поточно, драчевци решија да се покажат со лудориите во снегот на поларни температури Со видео насловено како „Момчето со руско срце“ драчевци се пофалија со својот „адут“ во правење на лудости во снегот. Погледнете: https://www.youtube.com/watch?v=xsiZiuOdXgs

(Видео)КОЈ ЌЕ НАПРАВИ ПОГОЛЕМА ГЛУПОСТ: По велешани, кумановци решија да „пливаат на снег“ слободен стил!

Предизвикот на фотографирање на минусни температури во Штип и капење во Велес добива нова димензија. Две момчиња од Куманово на – 12 степени се натпреваруваа во „пливање на снег“. https://www.youtube.com/watch?v=0zVpikq-urc

ВРАПЧЕТО СЕ ЗАЛЕПИ ЗА ОГРАДАТА ОД СТУДОТ: Овој потег ќе ве трогне

Врапчето се заледи од студот за оградата, а овој човек му помогна. Гестот ќе ве трогне.

КУПИЛА ЈАЈЦА ОД СУПЕРМАРКЕТ: Од едно излегло пиле

Купила јајца во маркет, а од едно од нив излегло пиле. 52-годишната Агнета од Шведска во пакување од 10 јајца земала едно и го ставила во инкубатор,  од него излегло пиле. - Читав на интернет дека на некои им успева па...
- Advertisement -

Latest News

БЕВ ВО РЕСТОРАН, И ЌЕ СИ ПЛАТАМ КАЗНА: Мицкоски на Фејсбук жали што во услови кога имаме 100 заболени од корона, власта се занимава...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот ФБ профил вечерва ја потврди информацијата дека во текот на попладневните часови...
- Advertisement -

(Фото) ПРЕД МАЛКУ: Тешка сообраќајна нecреќа вечерва во Капиштец

Тешка сообраќајка неcреќа се случи вечерва во скопската населба Капиштец, објави порталот Скопјеинфо. Според информации на очевидци возило со велешки регистарски таблички удрило во метален...

ДИМИТРИЕСКА КОЧОСКА: Ребалансот на буџетот е целосно промашен

Комплетно е промашена пресметката на приходите во ребалансот на буџетот истакна техничката заменик министерка за финансии, Гордана Димитриеска Кочоска за телевизија Алсат. Покрај тоа што...

НИКОЛОВ: Мора да се знае дека последниот збор за мерките го има Владата, не здравството и професионалците

Потребно е да се апелира до членовите на Комисијата за заразни болести да одлучуваат и работат на основа на професионалните стандарди, бидејќи факт е...

ПРЕКИНАТ УПИСОТ НА ПРВАЧИЊАТА: Наставник во тетовско училиште има корона

Во основното училиште „Истикбал“ во Тетово е прекинат процесот на запишување на учениците од прво одделение откако еден од наставниците бил позитивен на коронавирус....