Занимливости

ДО ПОДНЕБЈЕТО Е: Словенката Мелани Трамп ги засени сите – сите очи на светот фокусирани на фустанот „Ралф Лорен“ и дијамантските обетки!

Првата дама на САД, Мелани Трамп носеше елегантен светло син комплет од "Ралф Лорен" за церемонијата на инаугурацијата на својот сопруг Доналд Трамп, информира "Франс прес. Нежниот фустан од кашмир беше со должина до коленото. Тој е комбиниран со краток...

МИСТЕРИЈА СТАРА 30 ГОДИНИ: Девојчиња кои биле киднапирани во 1985 година, сега се пронајдени живи и здрави

Полицијата во американската сојузна држава Роуд Ајленд соопштила дека го решила случајот на киднапираните девојчиња Кели и Кимберли Јејтс, кој е стар повеќе од 30 години. Жените, денес во своите 30-ти години, се пронајдени живи и здрави во околината на...

УРНЕБЕС НА ВОДИЦИ ВО ВЕВЧАНИ: Попот кој требаше да го фрла светиот крст се излизга , падна, неможеше да стане

На големиот празник Богојавление Водици, во Вевчани се случуваше урнебес. Попот од Вевчани кој требаше да го фрла светиот крст кој се смета дека носи среќа, бериќет и радост, не можеше а се симне на снегот, па се излизга...

Детска смеа, санки и снешковци – снегот го наполни Градскиот Парк во Скопје

Снегот го наполни Градскиот Парк во Скопје. Деца со санки, снежни лудории, снешковци и лизгање по снегот. Снежната идила дефинитивно донесе радост.

(Видео)Попот се задеваше со момчињата, некои паднаа во вода пред време

И ова видео е многу старо но вреди да се погледне бидејќи ќе ви го направи денот повесел. Попот ги задеваше младите момчиња кои скокаа по крстот, некои паднаа предвреме, некои за малку се спасија.

Скокна по крстот, остана и без крстот и без гаќи

Големиот православен празник Богојавление се празнува и во Србија. Таму се скокаше по крстот вчера, а ќе се скока и денеска. Влерашниот ден го одбележа комичниот настан што се случи кај Кулата Небојша во Белград. Еден од учесниците излегол од студената...

Се роди бебе од тројца родители

Лекарите од клиниката Надија во Киев за првпат применија метода наречена пронуклеарски трансвер, кој подразбира вонтелесно оплодување на тројца родители. Лекарите ја оплоиле јајце клетката од мајката со сперма од нејзиниот сопруг, а потоа тој збир на гени го додале...

Хаос на венчавка: Кумата ги тепаше гостите и за малку ќе го прегазеше младоженецот

Невестата Џенифер Батлер секогаш ќе го памети 6 јануари, денот кога се скара со својата кума Аманда. Нејзината кума, чим стингала на веселбата прво испила шише виски на рецепцијата, а потоа почнала на гостите да им ги бара клучевите од...

„Попе, немој во длабокото“ – урнебес на Водици во прилепско

Православните христијани го празнуваат големиот празник Богојавление – Водици. Во исчекување на оние кои ќе бидат најсреќни и ќе го фатат светиот крст кој ќе им донесе бериќет, се потсетуваме на една комична ситуација од минатата година.

(ВИДЕО) ВРВ НА ПИЈАНСТВО – МРТОВ ПИЈАН САКАШЕ ДА СЕ РАЗМИНЕ САМ СО СЕБЕ

Познато е дека Русите сакаат да попивнуваат и дека понекогаш претеруваат со тоа. Сега на социјалните мрежи се појави видео, во кое еден Рус е толку пијан што не може да си го види својот одраз во огледало. Веројатно по...
- Advertisement -

Latest News

Мицкоски до Заев: Не може да зборувате за иднината, а не го вадите од уста Никола Груевски

СДСМ живее во паралелен свет каде што единствено нешто што ги интересира е Никола Груевски, а не реалноста...
- Advertisement -

Мицкоски: Згрозен сум што понудата на власта се сведе на аудио разговори

„Јас навистина сум вчудоневиден како вака господинот Зоран Заев со леснотија го кажува ова. Бидејќи јас би ја лоцирал одговорноста, секогаш за да дојдеме...

Мицкоски: Не сме исти со СДСМ колку и да се трудат да стават знак на равенство

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Македонската телевизија кажа дека во политиката не се сите...

Ахмети: Заев има проблем со пиењето, после 2 ракии збори друго, на само сака да коалицираме

Али Ахмети во интервју за албанска телевизија Syri Tv ги коментираше политичките состојби во Македонија. Toj коментирајќи ја изјавата на Заев дека ДУИ...

И слоганот го укpадоа: СДСМ настапува со стар слоган на ВМРО-ДПМНЕ од изборите 2009, заедно можеме повеќе

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на Македонската телевизија кажа дека СДСМ настапува со стар слоган...