Category: Занимливости

ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ЌЕ УСПЕЕТЕ: Само 1% од луѓето можат да ги пронајдат сите 16 лица на оваа фотографија

 • September 11, 2016
 • Коментари
Познат бренд, еден од своите модели на мобилни телефони се одлучи да го престави на необичен начин. Како што тврдат тие само 1% од луѓето може да ги видат сите 16 лица кои се наоѓаат на оваа фотографија. Сликата се појавила во многу списанија и реклами како дел од промоција на телефонот кој има напредна […]

(Видео)БЕБЕ СЕ РОДИ ВО АВИОН: Си доби бесплатни билети за летови за цел живот

 • September 11, 2016
 • Коментари
Во авион на либиската компанија „Бурак ер“ на лет од Триполи до главниот град на Нигер, Нијамеј, се роди бебе, а на мајката за време на породувањето и помогнал екипажот. Либиската компанија на Фејсбук објави дека на нивниот млад патник му доделува бесплатни билети за летови на нивната компанија до крајот на животот. Мајката на […]

КАКО ДА ОСТАНЕТЕ НАЈБЕЗБЕДНИ ПРИ ЗЕМЈОТРЕС: 15 совети

 • September 11, 2016
 • Коментари
Земјотресите се природни непогоди кои се тешки за предвидување, но кога ќе се случат знаат да бидат послаби, но и кататстрофални. Подолу прочитајте неколку совети за тоа како да се однесувате и што да направите за време на земјотрес, со цел да останете најбезбедни што можете. Доколку сте внатре 1. Легнете покрај некое парче мебел како […]

СОВЕТИ КОИ ЌЕ ВИ ЗАТРЕБААТ: Како да извадите дамка од перманентен маркер на било каква површина?

 • September 10, 2016
 • Коментари
Без разлика дали ние сме виновни, или пак некој друг, ни се уништува целиот ден кога ќе видиме дамка од перманентен маркер. Но има начин како да се исчистат таквите дамки. На пример за кујнски површини ви треба ацетон, за ѕидови ви треба лак за коса, за теписи треба алкохол и лак за коса. Без […]

ЛЕСНО ДО БЛЕСКАВИ ПРОЗОРЦИ: Како сами да си направите средство за чистење на прозорци кое не остава траги!

 • September 9, 2016
 • Коментари
Сакаме да ни блеска домот и да ни е секогаш чист, но некои ситници го прават домот да изгледа како да не е одржуван, како на пример, траги на прозорите. Ова е средство кое не остава траги на стакло, а секој може да го направи дома. Потребно е само густин, топла вода, бел оцет и […]

КАКО ДА СЕ ИЗВАДИТЕ ОД ЛОША СИТУАЦИЈА: Најлесното решение за чистење на загорената тава!

 • September 9, 2016
 • Коментари
На сите ни е убаво кога после долг ден ќе си направиме топол оброк, но и на сите ни се случува да ја заборавиме тавата оставена на рингла. Има лесен начин како да ја спасиме загорената тава и потребни се само три работи: Средство за миење садови Вода Парче хартија (за бришење) Во тавата ставете […]

СЕ СК PШИ ОД ПАЃАЊЕ: Девојка која постојано се сопHува и паѓа ќе ве насмее до cолзи!

 • September 9, 2016
 • Коментари
Тpапава девојка која постојано паѓа. Всушност, ситуациите се помалку и таж ни, но мора да признаете дека се и крајно смешни.   https://www.facebook.com/uniladmag/videos/2336637729692606/?t=2

Денеска никако не започнувајте нова работа, може да ве бие малер цела година

 • September 5, 2016
 • Коментари
Првата недела во септември спаѓа во варовни денови. Станува збор за стар обичај на почитување на денот во неделата во кој паѓа големиот празник Отсекување на главата на Св. Јован (кој се слави на 11 септември)   На денешен ден посебно се почитуваат народните лекари, берачи на лековити билки и лица кои се занимаваат со […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

 • September 5, 2016
 • Коментари
ОВЕН Денес ќе се појави проблем кој ќе можете да го решите само со нечија помош. Не дозволувајте да ве обземе страв и да се повлечете. Ако сте невработени, денес е можно да добиете ветување за работа. Вознемирени сте и не можете да ја согледате вистинската слика. Сега не е време за донесување на конкретни […]

(Видео)ЧУДО! КУЧЕ ПРЕЖИВЕАЛО ДЕВЕТ ДЕНА ПОД УРНАТИНИ ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА

 • September 3, 2016
 • Коментари
Италијански спасувачи извлекоа на површина жив златен ретривер кој девет дена бил под урнатини во близина на Аматриче, по земјотресот што го погоди централниот дел од Италија. Пожарникари слушнале лаење на пес по име Ромео кој по извлекувањето од урнатините делувал избезумено, но по неколку чекори веќе мрдал со опашката. Пожарникарите го пронашле песот додека […]
Страница 756 од 757« Прво...730740750«753754755756757 »