Занимливости

ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ЈА ИМАТЕ ОВАА БАНКНОТА ДОМА: Може да заработите

Петстотини милијарди динари денес вредат 1.500 динари или 750 македонски денари. Многумина дома сигурно имаат вакви банкноти, а не се ни свесни дека со продажба на стари книжни или метални пари можат да заработат. Ако некој има банкнота од петстотини милијарди...

ПОГРЕШНО СТЕ ЈА КОРИСТЕЛЕ: Знаете зошто служи дупката кај лажицата за тестенини? (ВИДЕО)

Имено доколку ставите шпагети во неа, ќе имате совршен оброк за еден принтскрин На лажицата наменета за тестенини има една голема дупка за која ретко кој знае зошто служи. Имено доколку ставите шпагети во неа, ќе имате совршен оброк за еден....

Секој жител на Планетата Земја должи 20.000 долари

Светскиот долг никогаш досега не бил толку висок и во моментов изнесува 225 отсто од глобалниот БДП и може да предизвика нова светска рецесија. Светот никогаш во историјата не бил толку должен, а ММФ пресмета дека вкупниот долг изнесува 152.000...

(Видео) ОВОЈ СКОПЈАНЕЦ ГО СРУШИ ГИНИСОВИОТ РЕКОРД: Направи најголема штикла во светот

Запознајте го Филип Костовски, скопјанецот кој го сруши гинисовиот рекорд и ја направи најголемата штикла во светот. Во продолжение погледнете како изгледа и од што е направена најголемата штикла:         Извор: За Се.мк

УШТЕ ОВОЈ ВИКЕНД ПО СТАРО ВРЕМЕ: Следниот се поместуваат стрелките

Зимското сметање на времето оваа година ќе почне на 30 октомври, во 3 часот по полноќ кога стрелките на часовникот ќе се вратат еден час назад. Иако денот се уште трае до 19 часот, како што доаѓа зимата, се порано...

Бугарин закажал средба со проститутка, но доживеал огромен шок

Неделко Карев од Бугарија доживеа шок кога телефонски закажал средба со проститутка, а му се случило нешто што не можел да го предвиди ни на сон Карев е работник во магацин, додека неговата сопруга Наѓа работи како касиерка. Пред една...

Првпат ја видел сопругата без шминка и веднаш побарал развод: „Ме измами“

Мажот кој својата сопруга за првпат ја видел без шминка кога тргнала на пливање, веднаш поднел барање за развод. Како што пишуваат локалните медиуми од ОАЕ, парот тргнал на пливање, а кога човекот ја видел својата жена без шминка, се...

НЕМА ЛАБАВО, МОРА ДА СЕ ЗНАЕ КОЈ Е ШЕФ: Не ги лајкнувале неговите статуси, па парично ги казнил работниците!

Директор на една кинеска патничка компанија се најде во центарот на вниманието откако е откриено дека парично ги казнил своите 200 вработени, кои не ги лајкнувале или позитивно коментирале неговите постови на социјалните мрежи или на неговиот блог. Директор на...

МАКЕДОНЕЦ ВОЗЕЛ ФИЌО ОД НЕГОТИНО ДО ГЕТЕБОРГ: Целта била да му го подари на пријател

 Со „фиќо“ произведено во 1978 година, без проблем, неготинецот Дејан Петков стигна од Неготино до шведскиот град Гетеборг, пишува ДНЕВНИК. По извозени 2.460 километри, тој му го подарил автомобилот на пријател, кој имал голем мерак за „фиќовци“. Несекојдневната и необична...

ВИДЕО: Сноуден објави снимка од вонземјанин?

Поранешниот американски разузнувач Едвард Сноуден, наводно на 21. август оваа година објавил снимка од вонземјанин кого НАСА го заробила уште во 1964. година.   Снимката се појави на Јутјуб два дена подоцна и до сега ја прегледале 720.000 луѓе. На снимката наводниот...
- Advertisement -

Latest News

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка...
- Advertisement -

СДСМ има кoaлицијa без изборна програма, тоa е нeдoзвoливo

Вечерва во емисијата на ТВ Алфа „Заспиј ако можеш“ гостуваше екс-амбасадорот на Македонија во Лондон Јован Донев. Тој кажа дека СДСМ има коалиција без изборна...

Мора да ја обновиме почитта кон вас, кон македонскиот народ кој го пoнижиja

Професор Гордана Силјаноска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 1 на коалицијата Обнова за Македонија вечерва од скопска Кисела Вода...

На 15-ти јули да ја испратиме во минатото оваа нeнaрoднa влacт предводена од Заев и СДСМ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од скопска Кисела Вода ги повика граѓаните на 15 јули да стават крај на корупцијата и криминалот, на...

Носителите на листи на ВМРО-ДПМНЕ утре на тeрeн со граѓаните

Во текот на утрешниот ден 05.07.2020 година, носителите на листи на ВМРО-ДПМНЕ, ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во...