Занимливости

Жестока женска тепачка, “летаа“ и лопати

Тепачка на две згодни девојки во еден двор излезе на виделина пред целата јавност. Во дворот на една куќа по вербална расправија двете девојки започнаа да се маваат со раце. Од друга страна други две девојки ги гледаат , но...

ЕРУПЦИЈА ОД ЕМОЦИИ ВО ЅВЕЗДИЧКИТЕ НА ПИНК: Гоца Тржан во солзи

Од емисија во емисија талентираните натпреварувачи на музичкото шоу „Ѕвездичките на Пинк“ ја оправдуваат шансата која им е дадена од судиите. Жирито не го крие воодушевувањето кон малите талентирани пејачи, кои знаат да им украдат по некоја насмевка, но и...

(ВИДЕО) Овој Босанец го прашаа за убавите жени: Неговиот одговор е хит на целиот Балкан

Додека се води мртва трка меѓу мажите кои сакаат жени со добра душа и оние кои ги привлекуваат облините, не се ретки мажите на кои ни двете не им се премногу важни. Погледнете овој постар господин што мисли за убавите...

Дневен хороскоп

Овен (21.03 – 20.04) Вие сте оптимисти, многу работи се обидувате да ги склопите со лицата од странство, но очекувате сите споредни работи да ви ги сработат другите. Тука до израз доаѓа вашата желба за доминација. Емотивно сте заинтересирани за...

ПЛАНОТ ЗА ПРЕСУШУВАЊЕ НА СРЕДОЗЕМНО МОРЕ

Во 1920-тите германски архитект предлага делумно сушење на Медитеранот. Според него, потребно е нивото на водата да се намали за околу 100 - 200 метри, што доволно ќе ја повлече водата за Европа и Африка да можат да се...

НОВА, ТОЧНА МАПА НА СВЕТОТ

Мапата изработена од Аутаграф ја доби наградата Гуд дизајн 2016, а нејзиниот главен подвиг е што успева точно да ја претстави површината на континентите на светот, нешто што сите други мапи со векови го лажираат. Денешните карти погрешно ја претставуваат...

ИНЦИДЕНТ: Револтиран натпреварувач го напушти квизот „Арена“

За прв пат натпреварувач одлучи демонстративно да го напушти квизот, поради тоа што еден од противниците ги знаеше сите одговори Фото: Принтскрин/Фејсбук Забавните квизови се секогаш омилени кај публиката, а на македонските ТВ екрани, квизот „Арена“, веќе неколку месеци ја забавува...

СВАДБАТА ЗАВРШИ, ГОСТИТЕ ПОЛУДЕА: Сакаа да ја разголат невестата пред очите на нејзиниот сопруг!

Веселите другари решија да му помогнат на младоженецот Иако Кинезите се релативно конзервативни кога станува збор за романтика, тие лесно можат да ги променат своите ставови ако е во прашање традицијата позната како свадбени игри. Имено, свадбената церемонија на еден млад...

РЕТКИ СЕ ОНИЕ КОИ НА ФОТОГРАФИЈАТА МОЖАТ ДА НАЈДАТ 9 ЛИЦА: Дали сте и вие еден од нив?

На оваа фотографија треба да најдете 9 лица. Ќе морате добро да го изострите видот за да успеете во тоа.

ОВА КУЧЕ Е ВИСТИНСКИ ДРУГАР: Му помага на бебето да гледа цртани

Велат дека кучињата се најдобрите пријатели на луѓето, во овој случај најдобар другар на едно слатко бебе. Бебенце старо неколку месеци, кое едвај лази, со помош на кучето гледа цртани и слуша детски песнички. Бебето ужива лежејќи на стомак, додека кучето...
- Advertisement -

Latest News

Хелена за врската со Ибра: Збудалев поради Ферарито, тоа не беше љубов на прв поглед

Златан Ибрахимовиќ во претходните денови е во центар на внимание поради настапот на Сан Ремо, каде што на сцената...
- Advertisement -