Занимливости

УШТЕ ОВОЈ ВИКЕНД ПО СТАРО ВРЕМЕ: Следниот се поместуваат стрелките

Зимското сметање на времето оваа година ќе почне на 30 октомври, во 3 часот по полноќ кога стрелките на часовникот ќе се вратат еден час назад. Иако денот се уште трае до 19 часот, како што доаѓа зимата, се порано...

Бугарин закажал средба со проститутка, но доживеал огромен шок

Неделко Карев од Бугарија доживеа шок кога телефонски закажал средба со проститутка, а му се случило нешто што не можел да го предвиди ни на сон Карев е работник во магацин, додека неговата сопруга Наѓа работи како касиерка. Пред една...

Првпат ја видел сопругата без шминка и веднаш побарал развод: „Ме измами“

Мажот кој својата сопруга за првпат ја видел без шминка кога тргнала на пливање, веднаш поднел барање за развод. Како што пишуваат локалните медиуми од ОАЕ, парот тргнал на пливање, а кога човекот ја видел својата жена без шминка, се...

НЕМА ЛАБАВО, МОРА ДА СЕ ЗНАЕ КОЈ Е ШЕФ: Не ги лајкнувале неговите статуси, па парично ги казнил работниците!

Директор на една кинеска патничка компанија се најде во центарот на вниманието откако е откриено дека парично ги казнил своите 200 вработени, кои не ги лајкнувале или позитивно коментирале неговите постови на социјалните мрежи или на неговиот блог. Директор на...

МАКЕДОНЕЦ ВОЗЕЛ ФИЌО ОД НЕГОТИНО ДО ГЕТЕБОРГ: Целта била да му го подари на пријател

 Со „фиќо“ произведено во 1978 година, без проблем, неготинецот Дејан Петков стигна од Неготино до шведскиот град Гетеборг, пишува ДНЕВНИК. По извозени 2.460 километри, тој му го подарил автомобилот на пријател, кој имал голем мерак за „фиќовци“. Несекојдневната и необична...

ВИДЕО: Сноуден објави снимка од вонземјанин?

Поранешниот американски разузнувач Едвард Сноуден, наводно на 21. август оваа година објавил снимка од вонземјанин кого НАСА го заробила уште во 1964. година.   Снимката се појави на Јутјуб два дена подоцна и до сега ја прегледале 720.000 луѓе. На снимката наводниот...

Австриските власти ќе ја урнат родната куќа на Хитлер

Родната куќа на Адолф Хитлер во Северна Австрија ќе биде урната, за да се ослободи место за нова зграда и да се стави крај на повеќегодишната судска битка за објектот, изјави денеска австрискиот министер за внатрешни работи Волфганг Соботка...

Зошто ролетните на авионските прозорци мора да бидат кренати при полетување и слетување?  

Дали некогаш сте се запрашале зошто стјуардите во авионите при полетувањето и слетувањето ги замолуваат патниците да ги кренат ролетните на авионските прозорци. Причина за тоа не е убавиот поглед, туку безбедноста. Имено, во случај на несреќа, авионскиот екипаж има...

ОВА Е ПРИЧИНАТА ПОРАДИ КОЈА Е ЗАБРАНЕТО ДА СЕ ФОТОГРАФИРАТЕ НАСМЕАНИ НА ПАСОШ И ЛИЧНА КАРТА

Сите нови пасоши содржат чип во кој се чуваат биометриски информации за вас кои се добиени од фотографијата. Токму тоа е главната причина зошто фотографијата на овој документ не треба да се смеете ниту да носите очила. Всушност, таа фотографија...

СКАНДАЛ НА СВАДБА Сватовите се испотепале зашто невестата го задржала презимето!

Тепачката, наводно, се случила во Лесковац, а до тепачката дошло заради банална причина. "Ку.во!" - се слушнало веднаш откако невеста соопштила дека ќе го задржи презимето, а замислете тој погрден збор го изговорил свекорот. Токму тој збор бил причина сваќите (мајките...
- Advertisement -

Latest News

Koлyмнa нa Мирка Велиновска: „Cитe cojyзници нa Хитлep“

Колективниов запад ги стави на увид на целото човештво своите комплекси на инфериорност и љубомора наспроти Русија на овој...
- Advertisement -