December 8, 2021, 4:00 am

Занимливости

НАЈЛАДНИОТ РУСИН НА СВЕТОТ: Си седеше и си ја пиеше пијачката додека околу него се случуваше мафијашка пресметка!

Кафанска тепачка на руски начин, има ли подобро? Момчето од видеото седеше само и пиеше пијачка и си ја гледаша својата работа, а потоа во кафаната влегоа група агресивни луѓе, па започна крвава тепачка со гостите кои седеа на...

НОВ БРЕНД ВОДКА СЕ ПОЈАВИ НА ПАЗАРОТ: Водка „Шилегофф“ се појави на македонскиот пазар, дали Петре од СДСМ има некаква врска?!

На полиците на супермаркетите во Македонија се појави нов бренд на алхохолни пијалоци, поточно водка „Шилегофф“ која неодоливо потсетува на презимето на портпаролот на СДСМ и пратеник во Собранието на Р.Македонија, Петре Шилегов Мотото на новата водка е „Со ваква...

(Видео)ЧУДОВИШТЕ ОД ПУШКА: Руската ПТРД-41 анти-тенковска пушка е вистинско чудовиште!

ПТРД-41 е анти-тенковска пушка направена и користена од средината на 1941 од страна на Советската армија во Втората светска војна. Работи на принципот на затварач со по еден куршум од калибар 14.5x114мм. Оваа пушка можела да го пробие оклопот на...

КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА И НА 90 ГОДИНИ Е ЛИЧЕН ШОФЕР НА СЕМЕЈСТВОТО

Сите мислат дека секој член на кралското семејство има личен возач, но британската кралица Елизабета и на 90 години и понатаму сама се вози. Таа ужива во возењето и како што му доликува на еден суверен монарх, таа не сака...

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

Овен Проблемите со финансиите ќе продолжат и оваа недела. Најдобро е да се консултирате со некој стручен за таа област и да не преземате ризици. Не се плашете гласно и јасно да си го искажете ставот на работното место. На...

ПАМЕТ ЗА ДРУГ ПАТ: Ја фати девојката како го изневерува, ја посрамоти среде улица па видеото го стави на интернет

Погледнете како ова момче ја избламира својата девојка која ја фати во кревет со друг. Погледнете го видеото како овој дечко ја посрамоти својата девојка

ВНИМАНИЕ:Веднаш избришете го датумот на раѓање од Фејсбук!

Ако на вашиот Фејсбук профил покрај другите инфомации стои и датумот на вашето раѓање, веднаш избришете го бидејќи е идеална цел за хакерите. Ако на вашиот Фејсбук профил покрај другите инфомации стои и датумот на вашето раѓање, веднаш избришете го...

ЕПА СЕ СТРЕСЕ БРАНКО: Бранко стресен од земјотресот, исплашен, во тренерки чека пред зграда!

Екс-претседателот на СДСМ (кога беше партија, а не биртија) Бранко Црвенковски во тренерки пред зграда, исплашен од земјотресот Од неговата партија, која го „инагурираше“ Бранко во Папа, додека беше актуелен претседател важеше максимата „Тресе Бранко“, но по се изгледа дека...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

Овен (21.03 – 20.04) Чуствувате негативна енргија во вас. Постојат начини со кои ќе се ослободите на пример: спорт, внесување во работата или пак целосно предавање на љубовта. Семејните средби ќе ви ги вратат детските сеќавања што биле длабоко закопани....

ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ЌЕ УСПЕЕТЕ: Само 1% од луѓето можат да ги пронајдат сите 16 лица на оваа фотографија

Познат бренд, еден од своите модели на мобилни телефони се одлучи да го престави на необичен начин. Како што тврдат тие само 1% од луѓето може да ги видат сите 16 лица кои се наоѓаат на оваа фотографија. Сликата се појавила...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...
- Advertisement -spot_img