October 28, 2021, 5:06 am

УПОРНОСТА СЕ ИСПЛАТИ: Оваа девојка е доказ за тоа

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала проблеми со тежината уште како тинејџерка, кои се очигледни на старите фотки кои пак денес и...

ЕВЕ ЗОШТО ТРЕБА ДА ПОДГОРУВАТЕ ЛОВОРОВ ЛИСТ ВО ДОМОТ

Доколку сакате вашиот дом секогаш да мириса свежо и чисто, а притоа тоа да не биде некој вештачки мирис, постојат начини за да го постигнете тој ефект со помош на природни средства. Еден од нив е ловоровиот лист, кој освен...

ТАБЕЛА ЗА ТЕЖИНА: Колку килограми треба да имате според градбата, возраста и висината

Идеалната тежина е онаа која е оптимална за вашето добро здравје, но сепак постојат одредени граници. Трендот за претерано слабеење или гордеење со вишок килограми се двете женски крајности кои земаа замав изминативе неколку години, но и тука важи правилото...

ВАЖНА ИНФОРМАЦИЈА ЗА СИТЕ ПОТРОШУВАЧИ: Гледајте ги бројките на тетрапак пакувањата кога пазарите

Сигурно додека пазарите во најблискиот маркет сте забележале дека има бројчиња на тетрапак пакувањата. Во некои земји бројките се од 1 до 5, во други од 1 до 6.   Овие бројки покажуваат колку пати е рециклирана содржината во тетрапакот. Според...

НЕМА ВЕЌЕ НЕПОТРЕБНИ НЕРВОЗИ: Со овие три техники засекогаш ќе го отстраните стресот од вашиот живот

Во продолжение ви донесуваме три вежби кои стресот веднаш ќе го отстранат. Ништо не му штети повеќе на организмот како константниот стрес и нервоза. Без разлика дали овие непријатели на нашето здравје се предизвикани од нездравиот начин на живот, лошата...

ВЕДНАШ ИСФРЛЕТЕ ЈА ОД ВАШАТА ИСХРАНА: Оваа намирница го храни ракот

Шеќерот има значително влијание врз развојот на канцероганите клетки во организмот а многумина сепак непрестано го консумираат. Неодамнешното истражување го спровеле група научници од Универзитетот во Калифорнија во Сан Франциско. Било откриено дека постои една состојка која се наоѓа во...

ПРОВЕРЕТЕ Каква боја ви се усните? Бледите укажуваат на слабокрвност, виолетовите се знак да се храните поздраво

Усните природно би требало да бидат розови, а сите други нијанси укажуваат на одредени проблеми. Усните природно би требало да бидат розови, а сите други нијанси укажуваат на одредени проблеми. 1. Бледо розови - ако усните се побледи од вообичаено, тоа...

ПРОВЕРЕТЕ: Табела за нормален притисок на крвта според возраста, за жени и мажи

Еден од најраспространетите здравствени проблеми на денешницата дефинитивно е зголемениот притисок на крвта. Пропратен е со симптоми како лошо расположение, главоболки, несоница и други проблеми врзани со општото расположение и здравје. Крвниот притисок може да варира повеќепати во текот на еден...

НАБАВЕТЕ ГИ ОВИЕ РАСТЕНИЈА: 5 домашни растенија кои ќе ви помогнат подобро да спиете навечер

Иако домашните растенија главно се користат како декоративен елемент кој на некој начин внесува свежина во домот, тие може да имаат и многу други корисни намени. Една од начините со кој можете да придонесете за квалитетниот сон во текот на...

ИСПЕРЕТЕ ЈА МАШИНАТА ЗА ПЕРЕЊЕ АЛИШТА

Веројатно, на малкумина им текнало дека и машината за перење треба да се исчисти, бидејќи на тој начин уште подобро ќе ја пере облеката. Исто така, со чистењето на машината не доаѓа до таложење на отпадоци во внатрешноста на филтерот. Исклучете...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...
- Advertisement -spot_img