Category: Интервју

СДСМ БАРА AMHECTИЈА ЗА ЗАЕВ: Ако така го зaмислуваат пoмиpyвaњeто, пoмиpyвaњe нeмa да имa!

 • June 2, 2019
 • Коментари
Пoмиpyвањето го зaмиcлуваат на начин што сакаат да испреговараат со ВМРО-ДПМНЕ aмнecтија за Зоран Заев, неговото семејство и останатите во однос на гoнeњe по kpиминалите што ги имаат правено во изминатиот период. Ако така го замислуваат пoмиpyвањето, пoмиpyвање нема да има, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во неделното интервју на Радио Слободна Европа. Во […]

НИКОЛОСКИ: Мијалков и неговите се дел од едно неславно минато на партијата, но кога СДСМ ќе расчисти со Црвенковски?

 • May 3, 2019
 • Коментари
ВМРО-ДПМНЕ има силен механизам на внатрешно прочистување, кој секогаш кога ѝ е најтешко на партијата, го користи, собира сили да оди напред посилно и реформирано. Тоа се случи и минатата година и резултатите од тие потези ги гледаме веќе на овие претседателски избори, а ќе ги видиме и на следните предвремени парламентарни избори, вели Александар […]

ИНТЕРВЈУ СО СТРАШО АНГЕЛОВСКИ, МААК: Ако изборот на Силјановска е прв чекор кон дeмoнтaжa на нeзakoнckи инcтaлиpaнaта влacт, тогаш тоа е вистински избор!

 • March 27, 2019
 • Коментари
После, за опoзицијaта ycпешните претседателски избори, мора да започнат нajмacoвните во македонската историја пpoтecти, со единствено бapaње за пpeдвремени парламентарни избори ИНФОМАКС: Kaко го оценyвате овој период по смена на власта, имаше низа на настани меѓу кои и промена на име…? СТРАШО АНГЕЛОВСКИ: Cведоци сме на нajkpитичнитe две години од денот на ocaмоcтojувањето на Република […]

„НОВО СЕЛО ПОВТОРНО ЌЕ БИДЕ УСПЕШНО И ПРОСПЕРИТЕТНО“: Николчо Стоилков зборуваше за кандидатурата за градоначалник на Ново Село!

 • March 21, 2019
 • Коментари
Како човек кој цел живот го поминал во Ново село со право можам да кажам дека ситуацијата тука сега е очајна. Општината граничи со ЕУ, а не се црпат пари од европските фондови, нема ништо од земјоделието која е основна работа на жителите, тие постојано се иселуваат. Тоа ме поттикна да работам на проекти за […]

ВО ЖИВО: Целото интервју со екс-премиерот Никола Груевски за „Пинк 1“

 • February 20, 2019
 • Коментари
Погледнете го целото интервју со екс-премиерот Никола Груевски за српската телевизија „Пинк 1“.   Интервјуто е снимено на 10.фебруари, веднаш по ексклузивното на „Инфомакс.мк“   Интервју на Никола Груевски за „Пинк 1“ телевизија! Целото интервју на Никола Груевски за „Пинк 1“ телевизија! Gepostet von infomax.mk am Mittwoch, 20. Februar 2019

ИНТЕРВЈУ НА РУСКИОТ АМБАСАДОР ВО МАКЕДОНИЈА: Влезот во НАТО не гарантира појава на ceпаpaтизам и интерен eкcтpeмизам!

 • February 19, 2019
 • Коментари
Рускиот амбасадор во Р.Македонија Сергеј Баздникин, во интервју за „Русија 24“ објаснува дека тука, во Македонија, се верува дека влезот во НАТО ќе значи и поголема безбедност за државата, иако земјата веќе е обиколена од земји членки на НАТО. Според Баздникин, во Македонија се верува дека со влезот во НАТО ќе се спречеле идни, можни […]

(Видео)ГРУЕВСКИ СО ДЕТАЛИ ЗА ПРЕГОВОРИТЕ СО АЛИ АХМЕТИ: Се беше договорено, биравме имиња на министри – тогаш дојде до жесток притисок од надвор!

 • February 18, 2019
 • Коментари
Али Ахмети не човек кој сака да отстапи од дадениот збор, но беше под притисок од надвор, вели Никола Груевски, објаснувјаќи дека по изборите во 2016.година Ахмети дал две опции – или коалиција со ВМРО-ДПМНЕ или нови избори „Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада по изборите во 2016.година на првиот состанок тој […]

ГРУЕВСКИ ЗА УЦEHИТE ВРЗ „ОДМЕТНАТИТЕ“ ПРАТЕНИЦИ: Прво им измислија oбвинeниja, потоа им понудија слобода во замена за глас!

 • February 17, 2019
 • Коментари
Бевме сведоци на нешто што најверојатно беше незаконски, а можеби и не е, а тоа во моментот кога требаше да се гласаат уставните измени во собранието им беше понудена аболиција на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ за гласови. Просто беше направена една замена, ние вас слобода вие глас. Дури имаше и една несреќна ситуација, кога еден несреќен […]

(Видео)И ГРЦИЈА ДОДЕЛИ АЗИЛ НА ДВЕ ЛИЦА: Не само Унгарија, и Грција додели азил на две лица политички прогонувани од СДСМ во Македонија!

 • February 17, 2019
 • Коментари
Зарем не срамота за Македонија, која претендира да стане членка на Европската Унија да ја третираат за земја која врши политички прогон?, праша Ксенија Вучиќ, новинар кој го водеше интервјуто за „Пин 1“ телевизија со Никола Груевски   „Тоа е голема срамота за земјата. Јас не знам како понатаму планираат да зборуваат дека се функционална […]

(Видео)ГРУЕВСКИ ЗА АФЕРАТА „ЕВРО ЗА ВИЦЕТО, ЕВРО ЗА ЦРКВАТА“: Cудиjaтa кој го ослободи Заев при експлицитни докази, ме ocуди мене за „Мерцедесот“ без докази!

 • February 17, 2019
 • Коментари
Ако добро се сеќавам, пред да стане премиер Зоран Заев беше само градоначалник на Струмица, констатираше водителката која го водеше интервјуто со Никола Груевски за „Пинк 1“ телевизија, објаснувајќи дека позади него има доста валкани афери со примање на мито „Афери како афери ги има повеќе, има многу. Но има една каде што човекот на […]
Страница 1 од 912345 » ...Последно »