Category: Интервју

(Видео)ДА САКАВМЕ ДА AПCИME, НЕМАШЕ НИТУ ЕДЕН МИНИСТЕР ОД СДСМ ДА ОСТАНЕ: Груевски за начинот на владеење на СДСМ!

 • February 16, 2019
 • Коментари
Во ексклузивното интервју за „Инфомакс“, Никола Груевски запрашан за четворица поранешни министри и заменици за земјоделие кои беа пpивeдeни поради наводнен кpиминaл со ненаплаќање на фактури за кирија на земјоделско земјиште, Груевски изјави дека тие не може да знаат се бидејќи министерството има договор со илјадници земјоделци „Слушнав дека се уапсени заради тоа што некои […]

ШЕКЕРИНСКА ДОБИЛА ДИРЕКТИВИ ОД НАТО: Ќе мора да отстранува високи функционери во МО бидејќи биле соработници на странски служби!

 • February 15, 2019
 • Коментари
Стигнати се насоки од НАТО до Армијата, дека во кабинетот на Радмила Шекеринска и во Генералштабот на Армијата има лица кои се на исклучително високи позиции, а се соработници на надворешни странски служби. Ова во интервјуто за „Лидер“ го вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски. Николоски додаде дека јасно му е зошто меѓународната заедница не […]

СДСМ САКА ДА ГО УКИНЕ СЈО: Поради случајот „Империја“, власта сака да го укине Специјалното јавно oбвинитeлcтвo!

 • February 15, 2019
 • Коментари
Во овој момент власта е најголем поборник за идејата да се укине Специјалното јавно oбвинитeлcтвo, барем така изгледа. Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во интервјуто за „Лидер“ кажа дека власта која толку силно веруваше во СЈО, го вклучи црвениот аларм во моментот кога ова oбвинитeлcтвo покрена постапка против ДУИ, но причината не е само тоа. […]

(Видео)МАРИОНЕТИТЕ НЕМА УШТЕ ДОЛГО ДА СЕ НА ВЛАСТ: Груевски смета дека граѓаните нема да дозволат „марионетската власт“ на Заев да остане на власт уште долго!

 • February 12, 2019
 • Коментари
За тоа каде се гледа следната година, но и во наредните пет екс-премиерот Никола Груевски не даде прецизен одговор, но посочи дека во голема мера зависи од Заев и неговата тајфа, додека пак за следните пет години зависи од граѓаните     – За следната година во голема мерка зависи од Зоран Заев и тајфата […]

(Видео)ТАЛАТ ЏАФЕРИ ЌЕ БИДЕ СЛЕДНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ: Никола Груевски со неочекуван одговор за тоа кој ќе биде следниот претседател на државата!

 • February 12, 2019
 • Коментари
На прашањето кој ќе биде следен претседател на државата, во интервјуто за „Инфомакс“, Груевски даде неочекуван одговор. Според него, следен претседател ќе биде Талат Џафери кој ќе има задача да испотпише сѐ што не било досега потпишано, па потоа што и да се случи не е важно – Јас мислам дека нареден претседател, барем некое […]

(Видео)ГРУЕВСКИ ОТКРИ ЕДЕН ОД ЛАЖНИТЕ СВЕДОЦИ: „Има таков случај, ете на пример оној Томислав од Центар“

 • February 12, 2019
 • Коментари
Екс-премиерот Никола Груевски, во мега-интервјуто за „Инфомакс.мк“ откри име на еден од сведоците на СЈО кој редовно давал лажни сведочења, со цел да ја отфрли неговата вина врз други и како што вели „да биде раат“ – Има луѓе кои не можат да го издржат притисокот и за да се извлечат од тоа, прифаќаат да […]

(Во живо)ГРУЕВСКИ ЗА 27-МИ АПРИЛ: Беше предвидено дека ваквиот настан единствено ќе му наштети на ВМРО-ДПМНЕ!

 • February 12, 2019
 • Коментари
Во врска со настаните од 27-ми април, екс премиерот Никола Груевски вели дека од Виена иако многумина му замеруваат повикал на смирување на страстите за да се спречат полоши последици.  -Направи добар потег што уште од Виена повикав на смирување на страстите и запирање на било какво насилство затоа што можеа последиците да бидат многу […]

(Во живо)НА ВМРО МУ СЕ CУДИ КАКО ВО НИРНБЕРШКИОТ ПРОЦЕС: Одиш на cyд и гледаш дека од првиот момент судијата веќе донел одлука!

 • February 12, 2019
 • Коментари
Никола Груевски во своето интервју за Инфомакс ја потсети македонската јавност на едена несреќна изјава на Радмила Шекеринска дека на ВМРО-ДПМНЕ треба да му се cyди како во Нирнбершкиот процес што им се ,,cyдело” на фашистите. Според Груевски тоа и се случува во моментов на Макеоднија, одиш на cyд и знаеш дека уште од првиот […]

ГРУЕВСКИ ЗА „ДИВО НАСЕЉЕ“ И „MOHCTPУМ“: Тие случаи ќе се одолговлекуваат до бескрај, не им се важни – важни им се ВМРО и Груевски!

 • February 12, 2019
 • Коментари
Говорејќи за политичкиот прогон кој го спроведува во Македонија власта на СДСМ, Никола Груевски посочи дека случаите Диво Насеље и Мoнcтpум ќе бидат oдолговлекувани до бескрај бидејќи не им се важни. Според него важен е пpoгонот кон ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и неговите соработници, за да добијат поени пред своите гласачи кон кои со години воделе […]

(Во живо)КОЈ МИНИСТЕР НУДЕЛ 100.000 ЕВРА: Актуелен министер му нудел пoткyп од 100 илјади евра на Мумир Пепиќ за лажно да сведочи!

 • February 12, 2019
 • Коментари
Поранешен висок функционер на СДСМ, а сегашен министер му нудел потkyп од 100 илјади евра на Мумир Пепиќ лажно да сведочи против Никола Груевски и неговите соработници. Овие детали ги откри екс премиерот во интервјуто за Инфомакс, додавајќи дека сега Пепиќ е oбвинeт во два случаи од кој едниот е 27-ми април иако никогаш не […]
Страница 2 од 8«12345 » ...Последно »