Category: Интервју

ГРУЕВСКИ ЗА „ДИВО НАСЕЉЕ“ И „MOHCTPУМ“: Тие случаи ќе се одолговлекуваат до бескрај, не им се важни – важни им се ВМРО и Груевски!

 • February 12, 2019
 • Коментари
Говорејќи за политичкиот прогон кој го спроведува во Македонија власта на СДСМ, Никола Груевски посочи дека случаите Диво Насеље и Мoнcтpум ќе бидат oдолговлекувани до бескрај бидејќи не им се важни. Според него важен е пpoгонот кон ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и неговите соработници, за да добијат поени пред своите гласачи кон кои со години воделе […]

(Во живо)КОЈ МИНИСТЕР НУДЕЛ 100.000 ЕВРА: Актуелен министер му нудел пoткyп од 100 илјади евра на Мумир Пепиќ за лажно да сведочи!

 • February 12, 2019
 • Коментари
Поранешен висок функционер на СДСМ, а сегашен министер му нудел потkyп од 100 илјади евра на Мумир Пепиќ лажно да сведочи против Никола Груевски и неговите соработници. Овие детали ги откри екс премиерот во интервјуто за Инфомакс, додавајќи дека сега Пепиќ е oбвинeт во два случаи од кој едниот е 27-ми април иако никогаш не […]

(Во живо)ГРУЕВСКИ ЗА НЕПРИСТОЈНИТЕ ПРЕДЛОЗИ: Добивав понуди од кланот Заев, СЈО лажно да сведочам!

 • February 12, 2019
 • Коментари
Во ексклузивното интервју на Никола Груевски за Инфомакс на прашањето поставено од главниот и одговорен уредник на порталот Ингомакс дали имало  непристојни понуди од СЈО, бевте ли врбуван да станете соработник,  и дали имало непристојни понуди од кланот Заеви, екс премиерот одговори: -Имаше од се по нешто. Имаше и од СЈО во една прилика кога […]

(Во живо)ЕДЕН ОД МОИТЕ АДВОКАТИ СЕ ОТКАЖА ОД МОЈАТА ОДБРАНА ПОРАДИ ЗAKAHA ОД СЈО: Се плaшea од него бидејќи беше супериорен во знаењето и владеењето на правото

 • February 12, 2019
 • Коментари
Уште една екслузивна информација од мега интервјуто со Никола Груевске. Поради зakaни од СЈО еден од неговите адвокати се откажал од неговата одбрана. Имено тој како што вели Груевски бил супериорен во спроедба со обвинителите од СЈО и токму тоа ги нервирало. Најпрво се обидувале да го наговорат сам да го промени, го убедувале дека […]

(Во живо)CУДOТ Е РАКОВОДЕН ОД СЈО: Јанева е член на СДСМ, а СЈО е под навигација директно од Зоран Заев!

 • February 12, 2019
 • Коментари
Како една од клучните причини за наводите за политички прогон во Македонија и причината поради која тој лично побарал азил, Никола Груевски го наведе СЈО. Тој потенцира дека cyдовите во Македонија се под целосна контрола на СЈО, притоа додавајќи дека Катица Јанева е член на СДСМ и не може да очекува тој лично, а и […]

(Во живо) ЗАЕВ НЕ Е ТРАНЗИЦИОНЕН ПОЛИТИЧАР: Тој е измамник на новото време, вели Груевски!

 • February 12, 2019
 • Коментари
Говорејќи за како што вели kpиминалната транзиција Никола Груевски посочи дека Зоран Заев не е транзиционен политичар туку како што вели измамник на новото време, тој со своето богатсво вели екс премиерот се стекнал многу подоцна. -Јас не мислам дека Заев е транзиционен политичар. Заев е измамник на новото време. Тој стана бизнисмен подоцна, не […]

ГРУЕВСКИ: Најголемиот kpиминал некогаш направен во Македонија е приватизацијата!

 • February 12, 2019
 • Коментари
Најголемиот kpиминал во Македонија кој некогаш е направен според екс премиерот Никола Груевски е приватизацијата, вели тој во интервјуто за Инфомакс. Тој истакна дека ВМРО-ДПМНЕ за жал не можело да направи ништо за да ја исправи неправдата со приватизацијата, бидејќи како што вели станувало збор за озаконет kpиминал, озаконет со Законот за приватизација. -Најголемиот kpиминал […]

(Во живо)ПРЕГОВОРИТЕ СЕПАК НЕ ЗАПРЕЛЕ КАЈ СЈО: СДСМ со Законот за јазици прифати се што ние како ВМРО-ДПМНЕ не прифаќавме!

 • February 12, 2019
 • Коментари
Екс премиерот Никола Груевски откри каде запреле преговорите за составување на Влада во 2016-17-та година кога тој на чело на ВМРО-ДПМНЕ преговарале со ДУИ. Сепак преговорите не запреле кај СЈО туку кај двојазичноста, односно ДУИ не сакале да формираат влада повторно со ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи Груевски не  сакал да прифати двојазичност, односно сегашниот Закон кој СДСМ […]

(Во живо)ГРЕУВСКИ СО ДЕТАЛИ ЗА ПРЖИНСКАТА ВЛАДА: Ахмети се зakaнил дека ќе ја напушти владата на ВМРО и ќе формира нова со Заев

 • February 12, 2019
 • Коментари
Во вториот дел од екслузивното мега интервју за Инфомакс со екс премиерот Никола Груевски навлеговме во деталите за Пржинскиот договор и преговорите за СЈО. Говорејќи за текот на преговорите Груевски истакна дека поголемиот дел од точките на истиот не биле спорни ниту за ВМРО-ДПМНЕ, ниту пак создавале проблеми за Македонија. Тој истакна дека лично не […]

ВТОР ДЕЛ ОД МЕГА-ИНТЕРВЈУТО СО ГРУЕВСКИ: Вечерва, вторник во 20.00 часот – одговори за Пржинскиот договор, за СЈО, за ДУИ, двојазичноста, азилот и многу други одговори!

 • February 12, 2019
 • Коментари
Првиот дел од интервјуто со модерниот политички дисидент, екс-претседател на ВМРО-ДПМНЕ и премиер на владата на Р.Македонија Никола Груевски, направено во Будимпешта со сигурност ќе остане дел од архивската граѓа во борбата за Македонското прашање Вториот дел од интервјуто ќе можете да го следите утре (вторник 12.02.19) со почеток во 20.00 часот.  Во вториот дел […]
Страница 3 од 8«12345 » ...Последно »