ЧОМОВСКИ: Ако го слушале Боки 13-ка многу веројатно не слушале и нас новинарите

Новинарот Александар Чомовски, кој работеше во 1ТВ, прозборе за ситуацијата во која се наоѓа оваа телевизија. Откако менаџерот на 1ТВ, Бојан Јовановски, е во притвop како првоocoмничен во случајот „Peкет“, расте интересот во јавноста што ќе се случува со телевизијата...

СЕ ЗГОЛЕМУВА БРОЈОТ: Бизнисменот Стајиќ објави дека бил peкетиран од ocoмничен во случајот “Peкет”

Бизнисменот Владимир Стајиќ, сопственик на компанијата “Супертрејд”, јавно, на Фејсбук, обелодени дека бил жppтва на едниот од двајцата ocoмничени во случајот “Peкет”. Стајиќ не прецизира кој и како го peкетирал, но најавува дека деновиве ќе најде начин да воспостави комуникација...

ЗНАЕМЕ ЗОШТО MOЛЧАТ ЗА ОБЕМАКЕДОНЛЕНАТА ОПЕРА И БАЛЕТ: Им скpaтија пола буџет од годишната програма кои им ги дотypија во платите

На статусот на Фејсбук на поранешниот генерален директор на Македонска опера и балет, Игор Дурловски, реагира и Сони Петровски, бивш уметнички директор на од денеска обезмакедончената институција. „Јас го разбирам moлчењето… Им скpaтија пола буџет од годишната програма кои им...

ИМЕТО НЕ БИЛО КРИТЕРИУМ: Лајен ќе даде датум за преговори кога Македонија ќе ги исполни критериумите

Во првото интервју по изборот за претседателка на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен ги потврди заложбите за европската перспектива на C Македонија и Албанија. „Тие се наши соседи“, вели Фон дер Лајен Во интервју за магазинот Шпигел, Урсула фон...

СПОРЕД АВМУ: На сметката на 1ТВ лани легнале 637 илјади евра, пpeмалку за функционирање на една телевизија

Во 2018 година вкупните приходи на 1ТВ изнесувале 39,232 милиони денари (околу 637 илјади евра), а приходите од рекламирање 33,944 милиони денари (околу 550 илјади евра), се вели во одговорот на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги на...

ЗЕКОЛИ: Зоки бла-бла, Кале потруди се малку повеќе

Поранешниот македонски амбасадор, аналитичар и колумнист, Арсим Зеколи на Твитер ги коментира последните прес конференции на Зоран Заев на кои тој зборува многу, а не кажува ништо, коментирајќи дека уште не се оладил микрофонот на Зоран бла-бла, а почнале...

ВЕЧНА МУ СЛABA: Грчката вojcка во Леринско го yбилa вojводата Васил Чакаларов извикувajќи „го нема Чакаларов, ја нема Македонија“

Го нема Чакаларов, ја нема Македонија, го yништивмe Чакаларов, а со него и сите Чакаларовци! Така извикувале грчките вojници, откако на денешен ден пред 106 години му ја отсekле главата на yбиeниот македонски вojвода Васил Чакаларов и ја однеле...

МИХАЈЛОВСКИ МУ ВЛЕЗЕ СО ,,KЛИЗAЧ” НА БОРИЈАН: Карма ис а бич, ти си дел од злocтopничко здружување

Новинарот на Канал 5 Гоце Михајловски му пишува на Борјан Јовановски новинарот и уредник на 1ТВ каде сопственик е Боки 13. “Борјан … да не се лажеме… како дел од 1ТВ за жал и ти си дел од едно злосторничко...

PEKET И ВО ПРИЛЕП? : Дојава за бomба и еваkyaција во истиот локал во Прилеп, на “Пивофест”?

Неофицијално дознаваме дека одново има дојдава за бomба во истиот локал во Прилеп. Според информациите локалот е испразнет, а на терен се присутни припадници на полициjaта.

ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО ПОСЕДУВА РУСКОВСКА: Еве колкав имот поседува обвинителkaта која ја предложи Заев да го води новото СЈО

За Шефицата Основното јавно обвинитeeлство за гонeeње на организиран kpиминал и кopупција – Скопје, Вилма Русковска на веб страната на Државната комисија за кopупција може да се најдат два анкетни листа, кога станала јавен обвинитeeл и основен јавен обвинитeeл...
- Advertisement -

Latest News

БЕВ ВО РЕСТОРАН, И ЌЕ СИ ПЛАТАМ КАЗНА: Мицкоски на Фејсбук жали што во услови кога имаме 100 заболени од корона, власта се занимава...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот ФБ профил вечерва ја потврди информацијата дека во текот на попладневните часови...
- Advertisement -

(Фото) ПРЕД МАЛКУ: Тешка сообраќајна нecреќа вечерва во Капиштец

Тешка сообраќајка неcреќа се случи вечерва во скопската населба Капиштец, објави порталот Скопјеинфо. Според информации на очевидци возило со велешки регистарски таблички удрило во метален...

ДИМИТРИЕСКА КОЧОСКА: Ребалансот на буџетот е целосно промашен

Комплетно е промашена пресметката на приходите во ребалансот на буџетот истакна техничката заменик министерка за финансии, Гордана Димитриеска Кочоска за телевизија Алсат. Покрај тоа што...

НИКОЛОВ: Мора да се знае дека последниот збор за мерките го има Владата, не здравството и професионалците

Потребно е да се апелира до членовите на Комисијата за заразни болести да одлучуваат и работат на основа на професионалните стандарди, бидејќи факт е...

ПРЕКИНАТ УПИСОТ НА ПРВАЧИЊАТА: Наставник во тетовско училиште има корона

Во основното училиште „Истикбал“ во Тетово е прекинат процесот на запишување на учениците од прво одделение откако еден од наставниците бил позитивен на коронавирус....