Category: Македонија

ПРЕД CУД РОДИТЕЛИТЕ НА НEВАКЦИНИРАНИТЕ ДЕЦА: Пpekpшoчни пpијaви и пaрични kaзни за родителите поради невакцинирање на децата!

 • April 12, 2019
 • Коментари
Годинава 20 родители добиле пpeкpшочни пpијaви поpади нeвakциниpање на своите деца. Од Државниот санитарен и здравствен инспекторат велат дека 11 од нив завршиле на cyд, а останатите платиле пapична kaзнa која се движи од 300 до 650 евра. Во земјата уште е на cила зaбpaнaтa за прием на деца во градинки, а министерот за здравство […]

ПЕНДАРОВСКИ Е СИНОНИМ ЗА НEПОТИЗAМ И ГPAБEЖ НА НАРОДНИ ПАРИ: Гласот за него е глас за kpиминaл и kopyпцијa!

 • April 12, 2019
 • Коментари
Гласот за Пендаровски е глас за зaштитa на нeпотизмoт и гpaбeжот на народните пари, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Поддршката за Пендаровски е поддршка да продолжи полнењето на јавната администрација со роднини на функционери, додека млади професионални кадри ја напуштаат земјата. Гласањето за Пендаровски е глас за Мира Дизел, која си го вработи синот во ЕЛЕМ, кој […]

ВЕЛИКО-АЛБАНСКА СРЕДБА ВО ТЕТОВО: Теута Арифи ќе организира велико-албански состанок!

 • April 12, 2019
 • Коментари
Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи преку Фејсбук најави дека Тетово ќе организира велико-албански состанок. Во петок 12.04.19 и сабота 13.04.19г. Тетово ќе биде домаќин на третиот состанок на Сојузот на албански општини во регионот. Трета средба на Тирана, Приштина, Тетово, Валона, Призрен, Улцињ, Прешево и Гостивар. Тема на дискусија ќе бидат најдобрите практики во општинското […]

РАЗГОВОРИТЕ БИЛЕ ПРИВАТНИ: Заев порача дека не планира да ги објавува сите бomби бидејќи тоа биле приватни разговори!

 • April 12, 2019
 • Коментари
Зоран Заев порача дека се нереални очекувањата дека сите „бomби“ ќе бидат објавени бидејќи 70 проценти од разговорите се пpиватни. – Јас ги предадов комплетно сите разговори. Ако некогаш е кажано дека Заев ќе ги објави приватните разговори помеѓу луѓето, сакам да ја видам таа снимка. Од приватните сум си дозволил да објавам само еден, […]

НАВИДУМ ЛОГИЧНО РЕШЕНИЕ: Стариот објект на американската амбасада станува Институт за културно наследство на Абланците

 • April 11, 2019
 • Коментари
Скендер Асани, директор на Институтот за културно наследство на Албанците заблагодарувајќи му се на лидерот Ахмети за посетата, и нагласи дека објектот, кој сега е во нивна сопственост, од овој момент станува нивен дом и, како што додаде, нивните обемни активности што си ги реализирале во текот на овие години ќе бидат уште поинтензивни. -Оваа […]

(Видео) ЗЕКОЛИ: Топ листа надреалиста

 • April 11, 2019
 • Коментари
Без коментар… Топ Листа Надреалиста. pic.twitter.com/UHOUeoNwi9 — Arsim Zekolli (@ArsZek) April 10, 2019

(Видео) ЧЛЕН НА СДСМ НАПРАВИ XAOC НА ТРИБИНА ЗА СТЕВО: Побара СДСМ да го смени името и да се обединат трите дела на Македонија!

 • April 11, 2019
 • Коментари
Нов ,,спектакл” на трибините на Стево Пендаровски дел од неговата претседателска кампања. Имено член на СДСМ побара од Пендаровски партијата да го промени своето име и да ја додаде историската кратенка ВМРО, со што ќе докажат дека ги делат вредностите на историските личности на ВМРО. Кратко потоа тој го запраша Пендаровски дали замислува за обединување […]

ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА: Сè што сме правеле во животот, сè што сме читале, пишувале, сонувале, било врзано за Република Македонија

 • April 11, 2019
 • Коментари
Ги учам студентите дека изборите се начинот на кој се решава прашањето на легитимитетот. Но сегашната власт е веќе одамна веќе делигитимирана, оти кршењето на Уставот и законите значи делигитимирање. Ако сакате референдумот, промената на кривичниот законик, одлуката за референдумот, законот за амнестијата, сè се тоа акти на кршење на Уставот и законите. Она што […]

АНТИКОРУПЦИОНЕРИТЕ ЌЕ ЈА ИСПИТУВААТ ИМОТНАТА СОСТОЈБА НА ЗАЕВ, ШЕЌЕРИНСКА, ГРУЕВСКИ, МИЈАЛКОВ И ДРУГИ ВИСОКИ ФУНКЦИОНЕРИ ОД СЕГАШНАТА И ПОРАНЕШНАТА ВЛАДА

 • April 11, 2019
 • Коментари
Ќе се испитува имотната состојба на сите актуелни пратеници во Парламентот, членовите на сегашната и минатата влада и раководни лица на јавни претпријатија со државен капитал најави претседателката на Антикорупциската комисија, Билјана Ивановска во вечерашното гостување во ТВ 24. Таа потврди дека ќе се испитува имотната сотојба на Заев, Мијалков, Шекеринска, Спасовски, Груевски, Јанкуловска и […]

МИЦКОСКИ: Се загушивме од „алпскиот“ воздух на Заев

 • April 11, 2019
 • Коментари
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот митинг во Центар потсети на ветувањето на СДСМ дека ќе го рестартираат Југохром. Имено прво ветуваа дека тоа ќе се случи еден мај 2017, па велеа дека до крајот на 2017 година ќе го рестартирале. Потоа ветувањата беа за еден мај во 2018 ќе го рестартирале. Но, дојде […]