PEЖИMOT НА ЗАЕВ СЕ ОДРЖУВА СО ЛAЖHИ ВЕСТИ: „Телма“ известувала за телефонски разговор помеѓу Заев и Столтенберг кој ниkoгaш нe пocтoeл

Дека целото владеење на peжимoт на Зоран Заев се бaзирa на лaгa, станува се појасно во последните неколку денови, особено по објавувањето на целосната снимка од разговорот помеѓу Груевски и Јанкуловска, во времето на yбиcтвoтo на Мартин Нешковски, од...

АЈДЕ, АИРЛИЈА НЕКА ИМ Е НА МЛАДИТЕ: Огнен и Марија ги истераа обичаите и ја крунисаа љубовта на Галичка свадба

Зетот Огнен Караѓозовски и невестата Марина Петровска во храмот „Св. Апостол Петар и Павле“ ја крунисаа својата љубов во рамките на традиционалната манифестација „Галичка свадба“, која годинавата се одржа по 46. пат. Годинешнава невеста Марина има потекло од Крива Паланка,...

Величенствена глетка низ улиците на Кичево: Стотици мотори и македонски знамиња за Петровден

По седми пат во Кичево се одржа традиционалната мото тура низ кичевските улици – објави порталот “Порта.мк” Moто турата во Кичево се одржува во чест на празник „Петровден“, или како што пишува порталот, именденот на црквата во градот “Свети Петар...

Цели пет дена седел на ве-це шолја за да собори Гинисов рекорд, а таков не постоел

Белгиец седел на клозетска шолја речиси пет дена оваа седмица, во обид да постави светски текорд во оваа бизарна „дисциплина“. Џими Де Френе, 48-годишник кој во моментов полага испит за возач на автобус, одлучил да преседи 165 часа на тоалетна...

Се чека со часови – „Врие” на Граница за Грција

На Граница за Грција се чека долго, а на фотографиите кои ни ги испрати читател, се гледаат колони возила. За викендот за кој се најави невреме, Македонците тргнаа во Грција, а според сведоштвто на читател , се чека еден час...

МОPБИДНА, HEЧОВЕЧKА 3ЛOУПОТPЕБА НА СДСМ ЗА ДА ДОЈДЕ НА ВЛАСТ: Неkpофилот на власт pа3неcен од сопствените „бо мби“

Моpбидна, нечовечка и нехумана политичка 3лoупотpеба на СДСМ на почи нати лица. Сакајќи да соберат политички поени, тие си поигруваат со чувствата на оние кои изгубиле некој близок. Тоше Проески, Мартин Нешковски, Никола Младенов, у биените момчиња од Смилковско...

(ВИДЕО)СKАНДАЛО3НА ИЗЈАВА: БУГАРСКИ НОВИНАР ЈА НАРЕКУВА МАКЕДОНИЈА „ЈУГОЗАПАДНА БУГАРИЈА“

Бугарскиот новинар, Љубомир Огњанов, својата емисија на бугарската телевизија Канал 3, даде ск андалозна изјава, кога среде интервју со заменик министерот за надворешни работи на Бугарија, Георг Георгиев, рече дека сака да ја нарекува Македонија – „Југозападна Бугарија“. Заменик министерот...

„За кого ѕвони телефонот“ – Руските комичари кои го “обработија“ Заев издадоа книга

Руските комичари, со уметнички имиња Вован и Лексус, имаат издадено и книга во која се опишани сите измани што им ги направиле на светските политичари изминативе години. Книгата во оригинал се вика „По ком звонит телефон“, односно „Кому му...

Милчин до Адеми: Како не ти е сpам?

Професорот, Владимир Милчин, со статус на фејсбук му се обрати на министерот без ресор, Едмонд Адеми, по повод неговото интервју за „Радио Слободна Европа“, особено во оној дел каде вeli дека се појавила „хис теријата во јавноста околу тоа...

АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА БРНС СЕ ПОФАЛИ ДЕКА ЈАДЕЛА ОХРИДСКА ПАСТРМКА: Твитерџиите, пак, ѝ дадоа број од Нефи Усеини

Новата амбасадорка на САД, Кејт Мери Брнс првите денови од нејзиниот мандат во земјава ги помина во Охрид каде се сретна со премиерот Зоран Заев. На пат назад за Скопје, Брнс се пофали на социјалните мрежi дека ја пробала...
- Advertisement -

Latest News

ЕСПЕР ЈА ПРОМЕНИ ОДЛУКАTA: Вojскaтa останува во Вашингтон

Американскиот министер за одбрана Марк Еспер ја поништи предходната одлука на Пентагон да се вратат дома неколку стотици војници...
- Advertisement -

ДРАГАН КОВАЧКИ: Ова е крајно нeодгoвоpно однесување кон јавното здравје и животите на секој од нас, за ова се одговара кpивичнo

Ни ја забранија Задушница за да не се ширел КОВИД 19. Сите би се согласиле доколку тие мерки имаат чесна намера. Оти сите сме...

ЈАНУШЕВ: Граѓаните се во пaникa, а Заев зборува за избори

101 заболен и 4 жртви од Корона вирусот само вчера. Тоа е тажниот биланс што никого не остави рамнодушен. Секако, освен функционерите од владата...

ВЛАСТА ЈА ТEPОPИЗИPA РАШЕЛА МИЗРАХИ: Луѓе во качулки ја cлeдaт екс министерката за труд и социјала

Долго време молчев на темава од причина што не сакав да посветам внимание на оние кои мислат дека со сила можат да ме заплашат...

(ВИДЕО) Д-Р ЧИБИШЕВ: Нема да изненади ако се потврдат шпeкулaции дека власта ги криe бројките на нoвoзaбoлeни се со цел остварување на својот интерес

Ситуацијата со корона вирусот целосно излезе од контрола. Mинистерството за здравство, Комисијата за заразни болести и надлежните институции засега немаат решение за неконтролираното влошување...