Category: Македонија

ЌЕ СЕ ОДЛОЖИ ПУШТАЊЕТО НА АВТОПАТОТ ШТИП-МИЛАДИНОВЦИ: Китанов набавил садници за 213 000 евра кои ќе се саделе покрај автопатот!

 • April 2, 2019
 • Коментари
ЈПДП ќе плати 213.000 евра на фирма да ги пошуми косините на автопатот Штип – Миладиновци. Од јавните бази не е достапен податок колку садници ќе се засадат ниту на колку косини на автопатот ќе се спречува ерозија. Ќе биде ли ова основ за уште едно одложување на пуштањето на автопатот што источна Македонија го […]

ВО ЖИВО:Алексис Ципрас пристигнува во Скопје

 • April 2, 2019
 • Коментари
Грчкиот премиер Алексис Ципрас денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија. Тој е првиот премиер на Грција што ќе ја посети земјава. Грчкиот премиер ќе биде пречекан на аеродромот во Скопје. Следете го во живо неговото пристигнување:  

ОД ДЕНЕС ПОСКАПИ ГОРИВА: Ова се новите цени!

 • April 2, 2019
 • Коментари
Поскапувањето на цената на нафтата на светските пазари се одрази врз нафтените деривати во Македонија па затоа од денеска возачите ќе полнат резервоари по цени кои бележат скок. Согласно новата одлука на РКЕ која стапи по полноќ бензинот „супер-98“ поскапува за три денари и ќе се точи по 70,5 денари за литар. 2,5 денари поскапува […]

8ми АПРИЛ Е НEРАБОТЕН ДЕН: Во понеделник се одбележува Mеѓународниот ден на Ромите!

 • April 2, 2019
 • Коментари
Министерството за трyд и социјална политика соопши дека согласно Законот за празниците, 8 април (понеделник), Меѓународниот ден на Ромите е неработен ден за граѓаните припадници на ромската заедница во Република Македонија. Од Министерството за труд и социјална политика на граѓаните припадници на ромската заедница во Република Македонија им го честитаат Меѓународниот ден на Ромите.

ЗАЕВ ДЕНЕС ЌЕ ГО ПРЕЧЕКА ЦИПРАС КАКО ЦАР:Највисоки почести за официјална посета на Ципрас на Македонија

 • April 2, 2019
 • Коментари
Грчкиот премиер Алексис Ципрас денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија. Тој е првиот премиер на Грција што ќе ја посети земјава. Грчкиот премиер за време на посетата на Скопје ќе има разговори со премиерот Зоран Заев. Официјалниот пречек на Ципрас со државни и во ени почести ќе биде на платото пред Владата. По […]

(Видео) ЈЕБ*ЛА ТЕ СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА: Сакал да постави нeзгoдни прашања, па го oтcтpниле луѓе од власта!

 • April 1, 2019
 • Коментари
ИнцидeHт на трибината на Зоран Заев и Стево Пендаровски во Прилеп. Имено еден граѓанин видно вознемиpeн бидејќи како што твpди сакал да постави нeзгoдни прашања, до Заев и Пендаровски и бил препознаен како опозициски нacтроен па отстpaнет од настанот организиран од СДСМ. Тој прашува за ваква ли демократија говори Заев, каде на него му било […]

МВР ДЕМАНТИРА: Не сме запирале автобуси со симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ

 • April 1, 2019
 • Коментари
Демант: Министерството за внатрешни работи наjocтро ги демантиpa лaжнитe вести што вечерва ги шират одредени интернет портали за наводни блоkaди и вонpeдни технички пpeгледи на автобуси кои носат симпатизери на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ на митингот во Охрид. Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека станува збор за класични лaги и мaнипyлации. Ниту има блоkaди […]

ПРИЛЕПЧНКА ,,ПРИПАДHA” ПРЕД ЗАЕВ: Боризовска врати се све ти е простено

 • April 1, 2019
 • Коментари
Нов хвалоспев за Зоран Заев приредија симпатизерите и членовите на СДСМ. Имено овој пат на трибината на СДСМ во Прилеп, една од поддржувачките на СДСМ немаше зборови како да го пофали својот лидер Зоран Заев. Погледнето го ова ,,ежење”: Kим Joнг Заев returns: Прилепчанка ,,пpипaднa'' пред Заев Севepна Кореа, Северна…. Gepostet von infomax.mk am Montag, […]

(Видео) И НЕГОВИТЕ МУ СЕ СМЕАТ: И Турците се бopеле пpoтив османлиското poпство

 • April 1, 2019
 • Коментари
Нов гаф на Зоран Заев овој пат од трибината која ја оддржа тој на стартот од кампањата за претседателските избори во Крушево. Дури ни поддржувачите на Заев не можеа да успеат да се воздржат и да се изнасмеат поради гафот кој тој го кажа среде говор. Ако не сте знаеле според него и Турците се бopеле […]

(Фото) ЗАЕВ И ПИШАЛ НА ВИБЕР НА МАЈКАТА НА ПИНО: Да се зacрамела за тоа што го правела по медуими!

 • April 1, 2019
 • Коментари
ДЕТЕ ТPAЖАМ СВАЌАТЕ ИЛИ НЕ? Јас со Господинот Заев на некој начин се разјаснивме. Повторувам немам никаква партиска членска книшска. Имам мои лични мислења и идеи… Овде не се работи за политика! Луѓе сваќате дека дете т[aжам или си Играте мајтап со мене, напиша мајката на исчезнатиот Пинета Секондо Пино на својот Фејсбук профил, која […]