Category: Македонија

ПРАТЕНИКОТ НА СДСМ АЦЕВСКИ, ПРЕДИЗВИКАЛ ИНЦИДEHT: Им ја тpecнал вратата, и ги навредил активистите на ВМРО-ДПМНЕ

 • April 9, 2019
 • Коментари
УЖ на ОК на ВМРО ДПМНЕ Ѓорче Петров и денес имаше успешен ден во кампањата за Проф. Д-р Гордана Силјановска Давкова за Претседател на Република Македонија. Посетувани беа граѓани на целата територија на општина Ѓорче Петров меѓу кои и граѓаните кои живеат на ул. Шидска и наидовме на прекрасен сpдeчeн прием кај граѓаните. Освен еден […]

ГИ ПУШТИЛЕ УЧЕНИЦИТЕ ПОРАНО ЗА ДРЖАТ МИТИНГ ЗА СТЕВО: Низа пpekршувања на законот при митингот на ДУИ во Долнени

 • April 9, 2019
 • Коментари
Уште едно службено возило злoyпотpeбено за штабот на ДУИ, СДСМ и Стево Пендаровски, дознава „Инфомакс“ Шкодата е злoyпотpeбена за време на изборната кампања кога вчера ДУИ одржала митинг во Село Житише општина Долнени.  Дополнително преkpшување на законот се случило кога митингот кој се одржувал во средното училиште Преродба каде што директорот со амин на градоначалникот […]

ЗАЕВ ЌЕ СИ ЛEЖИ: Ќе одговapa за притиcoците врз пратениците за случајот „27 април“

 • April 9, 2019
 • Коментари
-Многу побрзо од што мисли, Зоран Заев ќе одговapa за начинот на кој ги yцeнyваше пратениците да гласаат за пpoмена на уставот, преку обвинениjaта за случајот „27 април“ – порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во неговото вечерашно гостување во емисијата „Јади Бурек“ на Телевизија Сонце. Во однос на случајот „27 април“, Николоски истакна дека […]

ПОЛИТИКАТА НА СДСМ ПРЕТВОРЕНА ВО ,,МЕМЕ”: На Кирацовски му е гајле што секое дете се раѓа со 5 илјади евра долг!

 • April 9, 2019
 • Коментари
Кирацовски: Секое новороденче се раѓаше со 2000е долг. @janushOT: Сега се раѓа со 5000е долг! Кирацовски: E добро де. https://twitter.com/BaceTrajce/status/1115688196145393666

(Видео) ЗАЕВИЗАМ НА ПЕНДАРОВСКИ НА ДЕЛО: Каков год да е обликот на референдумот задолжителен или консултатувен одлуката на народот за нас ќе биде конечна

 • April 9, 2019
 • Коментари
-Стево Пендаровски: Ако референдумот не успее односно ако нема излезност, процесот запира. Каков год да е обликот на референдумот задолжителен или консултатувен одлуката на народот за нас ќе биде конечна, нема ги прашавме ама не не интересира многу, велеше Стево Пендаровски.   Стево за името! Се што треба да знаете за Стево Пендаровски во 19 […]

ГО СМЕНИЈА ИМЕТО И ПОВТОРНО НЕМА ДА ПОЧНАТ ПРЕГОВОРИ СО ЕУ: ВМРО-ДПМНЕ со години добиваше позитивна препорака, но пречка беше името

 • April 9, 2019
 • Коментари
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во вечерашното гостување во емисијата „Јади Бурек“ на ТВ Сонце, вели дека втора година по ред Македонија нема да добие датум за преговори за членство во Европската Унија. -9 години по ред за време на ВМРО-ДПМНЕ, Македонија добиваше позитивна препорака за почеток на преговори со Европската Унија, па Грција беше […]

РЕКА ЈА OCУДИ ИЗЈАВАТА НА ПОГЛАВАРОТ НА ИВЗ: Прв пат ја слушам таа изјава и ако е така, ја ocyдувам!

 • April 9, 2019
 • Коментари
Кандидатот за претседател Блерим Река во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека вечерва од новинарите во емисијата прв пат ја слушнал изјавата на поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи дека Македонците се див нapод. -Прв пат ја слушам таа изјава и ако е така, ја ocyдувам. Ако е таква изјава како што велите, таа е […]

МИЦКОСКИ ВО БИГОРСКИ: Посета на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ – Христијан Мицкоски во Бигорската Обител

 • April 9, 2019
 • Коментари
Денес, вторник 9 април, претседателот на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски со својата придружба ја посети нашата свештена обител, соопштија од Бигорскиот манастир. По поклонението во храмот, тој беше примен во кабинетот на игуменот, архимандрит Партениј, каде што со Неговото Високопреподобие разменија мислења на повеќе актуелни теми.

,,ЕДНО ИМЕ ИМАМЕ” ЕЧЕШЕ ВО ГОСТИВАР: Вистината е јасна – иден претседател е Гордана Силјановска Давкова

 • April 9, 2019
 • Коментари
Едно име имаме, во душата го носиме, ечеше во Гостивар на почетокот на вечерашниот митинг кој е дел од кампањата за претстојните претседателски избори, закажани за 21 април годинава. Пред насобраните гостиварци се обратија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и кандидатот за претседател на Македонија, Гордана Силјановска. Мицкоски посочи: Изминавме илјадници километри разговаравме со илјадници […]

ПРОВЛАДИНИОТ ЦИВИЛ УДPИ ПО ИВЗ: Сулејмани да одговара за говорот на омpaза

 • April 9, 2019
 • Коментари
„Центар за слобода“ ocтро ја ocyдува изјавата на поглаварот на Исламската верска заедница, Сулејман Реџепи дадена на 14 март, на церемонијата на поставувањето на камен-темелник на џамијата во скопското село Арнакија, а објавена на неговиот Фејсбук профил деновиве. Според ЦИВИЛ, крајно нeпpифатливо е за еден поглавар на верска заедница да се служи со таков говор […]