Category: Македонија

ИВЧЕВА ПОВИКА НА БОЈКОТ: Референдумот под вакви услови со вака формулирано прашање воопшто нема смисла!

 • August 2, 2018
 • Коментари
Во вчерашното гостување во дебатната емисија Отворено студио на Алфа телевизија, Наталија Ивчева која по професија е политиколог и новинар, повика на бојкот на престојниот референдум за промена на името кој е предвидено да се одржи на 30-ти август. Имено Ивчева аргументирано и со факти го прегази својот соговорник, кој неуспешно се обедиуваше да ја […]

ЗАЕВ УТЕХА НАЈДЕ ВО ПРЕГРАТКИТЕ НА БОРИСОВ: Во Благоевград се славеше „Илинденско-преображенско“ востание, Заев и Борисов во прегратка!

 • August 2, 2018
 • Коментари
„Никој не веруваше дека ќе го потпишеме договорот за добрососедство. Но ете, и тоа бидна. И тргна Македонија кон НАТО интеграциите и влез во ЕУ“ – речеи Бојко Борисов, премиерот на соседна Бугарија на денешната прослава по повод 115-годишнината од Илинденското востание во Бугарија, на која гостин беше Зоран Заев По лошиот прием во сопствената […]

ТОЈ ШТО МЕ ЗАОБИКОЛУВА, ЌЕ ПОГРЕШИ: Иванов од Мечкин Камен повика владата и владеачкото мнозинство да престанат со силувањето на Уставот!

 • August 2, 2018
 • Коментари
Ние сега самите доброволно им го даваме името, кое е постаро од државата и од секој устав. Никој нема право да тргува со тоа име. Затоа не го прифаќам грчкиот договор, кој е на штета на македонската државност, рече претседателот на Македонија, Ѓорѓе Иванов, во својот говор на Мекин Камен во Крушево за Денот на […]

СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ВРИЈАТ: Граѓаните го сардисаа Заев на социјалните мрежи – „како не ти е срам уста да отвориш квинслингу“!

 • August 2, 2018
 • Коментари
Граѓаните преку коментари на социјалните мрежи револтирано го искажуваат својот став дека се против политиките кои ги спроведува премиерот Зоран Заев. По денешното одбележување на големиот празник 2 Август Илинден и говорот на премиерот на Пелинце, социјалните мрежи вријат од коментари. -Ти немаш никакво право за Илинден и за историја да зборуваш. Ти си најголемиот […]

МВР ОТВОРИ ИСТРАГА ПРОТИВ ЛУЃЕТО КОИ СКАНДИРАА НА МЕЧКИН КАМЕН: Се работи на идентификација на луѓето кои ширеа говор на омраза во Крушево

 • August 2, 2018
 • Коментари
Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека презема мерки и активности за расчистување на денешниот инцидент при прославата на Илинден во Крушево, кога поединци кои беа присутни на прославата фрлаа со предмети кон присутните делегации. Од МВР соопштуваат дека се преземаат мерки за идентификација на сторителите и против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци. […]

ПАНИКА ВО СДСМ: Мухамед Зекири и Дамјан Манчевски со навреди до претседателот Иванов, го нарекоа „идиот“ и „срам“

 • August 2, 2018
 • Коментари
Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов пречекан како најголем херој во Крушево, сведочат видеата објавени на социјалните мрежи од граѓани присутни на Мачкин Камен. Иванов пристигна на Мечкин Камен со овации и скандирање „Македонија, Македонија“ и одржа државнички и обединувачки говор. Тој уште еднаш застана зад интересите на државата и нејзиниот народ. За разлика од […]

(Видео)НЕ ЗОРАНЕ, НЕ ГО ЛАЖЕТЕ НАРОДОТ: Кој ни го дава правото да газиме по лешовите и делата на тие наши патриоти?

 • August 2, 2018
 • Коментари
Во своето гостување на Телевизија Алфа во емисијата Отворен, политикологот и екс помошник министер за внатрешни работи, Наталија Ивчева истакна дека пропагандистите на власта се обидуваат да ја изманипулираат јавноста дека не го менуваме идентитетот со промена на името и договорот со Грција, а додаде дека преговарачите извршиле предавство на својот народ   Реперкусиите од […]

ПАРТИСКА ДЕЛЕГАЦИЈА НА ВМРО-ДПМНЕ НА МЕЧКИН КАМЕН: Потпретседателите и ген.секот на ВМРО-ДПМНЕ пречекани со оваци во Крушево

 • August 2, 2018
 • Коментари
Партиска делегација на ВМРО-ДПМНЕ денес присуствуваше на одбележувањето на големиот празник Илинден во Крушево на Мечкин Камен. Делегацијата ја предводеше партискиот генерален секретар Игор Јанушев кој беше придружуван од потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, Александар Николоски и Митко Јанчев. Преку социјалните мрежи сите го честита денешниот празник. -Нека ни е честит Илинден и нека ни […]

(Видео)НЕ ГИ САКА НАРОДОТ: За малку избегнат поголем инцидент на Мечкин Камен, откако граѓаните со лименки и шишиња го гаѓаа Кочо Анѓушев и останатите министри!

 • August 2, 2018
 • Коментари
На денешната прослава на Илинден во Крушево, за малку беше избегнат поголем инцидент откако насобраните граѓани кои присуствуваа на прославата на Мечкин Камен одлучија да се пресметаат со министрите од владата на Заев кои очигледно ги сметаат за предавници. По дел од патот министерот за транспорт и врски Сугаревски, министерот за администрација Маневски, вицепремиерот Анѓушев […]

(Видео)ПЦОВКИ, КЛЕТВИ И СВИРЕЖИ ЗА ДЕЛЕГАЦИЈАТА НА СДСМ: Народот кажа што мисли за владата на СДСМ!

 • August 2, 2018
 • Коментари
По Бошкоски, и делегацијата на СДСМ доби третман соодветен на нивното однесување со повиците за промена на името на референдум и прифаќањето на капитулантскиот договор со Грција, со кој се укинува Македонскиот идентитет, јазик и култура   Делегацијат на СДСМ на Мечкин Камен, предводена од Кочо Анѓушев и Дамјан Манчевски слушна што народот мисли за […]