Category: Македонија

МИЛОШОСКИ СО ПОДДРШКА ЗА ЃОРЧЕВ: Тој има потенцијал – ќе го поддржам на Конвенцијата за претседателски кандидат

 • January 24, 2019
 • Коментари
Пратеникот Антонио Милошоски, на Фејсбук, изрази поддршка за претседателската кандидатура на Владимир Ѓорчев. Милошоски му честита на колагата и кажа дека, како делегат, ќе го поддржи на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ. -Колегата Владимир Ѓорчев се пријави за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ на партиската конвенцијата. Му честитам за мотивираноста и како делегат на Конвенцијата во Струга ќе […]

(видео) ДЕДОТО КОЈ ГО ОСВОИ БАЛКАНОТ: ,,Дида Тони” покажува вежби кои треба да ги практикувате за да бидете во топ форма

 • January 24, 2019
 • Коментари
Деновиве дедо е вистински хит на социјалните мрежи со своите легендарни препораки за здравјето. 82-годишниот Селмани Таљат од Хрватска се прослави со својата изјава за N1 TV во која тврди дека не постои грип и дека пензионерите треба да престанат да се жалат и да почнат да вежбаат за да бидат здрави. За камерата на 24 […]

КАPAКАМИШЕВА: Ако има само претседателски избори, тоа ќе биде класично полнење на кутии

 • January 24, 2019
 • Коментари
Не верувам дека заедно со претседателските избори ќе има предвремени парламентарни. Ситуацијата и во СДСМ и во ДУИ не е таква за да одат на предвремени парламентарни избори, рече професорката Тања Каракамишева во своето гостување на телевизија Алфа. Таа посочи дека тие сега ќе одат на опција да се почека поканата за НАТО од страна […]

(Документи)МЕДАРСКИ И СТИВЕНСОН ГО ОТВОРИЛЕ СУДСТВОТО КО ПУПКА: Барале милионски суми за ослободителни пpecуди и домашни пpитвppи!?

 • January 23, 2019
 • Коментари
Филип Медарски попознат како адвокатот на Зоран Заев, заедно со миленичето на американскиот амбасадор Џес Бејли навистина употребувајќи ги зборовите на премиерот, го отвориле судството како пупка. Имено Инфомакс ексклузивно дознава дека македонските Бони и Клајд успеале да оштетат низа на македонски бизнисмени, моќници и политичари за милионски суми ветувајќи им разни привлегии и поволности […]

НОКАУТ ЗА ЗАЕВ: Нема проширување на ЕУ, прво реформирање

 • January 23, 2019
 • Коментари
Европската Унија прво треба „да се поправи“, а дури потоа да се проширува, изјави денеска финскиот претседателот Саули Нинисто пред членовите на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ). Како што јави дописникот на МИА од Стразбур, изјавата на Нинисто беше дел до одговорот на прашањето на претседателот на македонската собраниска  делегација Бетиан Китев, за […]

ЊУЈОРШКИ ТАЈМС: Заев преку yцeни и пpитиcoци го промени името на Македонија!

 • January 23, 2019
 • Коментари
ЕУ одлучи да ги игнорира проблематичните аспекти на процесот на ратификација на Догововорот од Преспа, аспекти спротивни на уставните норми и принципите на владеење на правото како во Македонија така и во Грција. Бидејќи и Ципрас и македонскиот премиер Зоран Заев немаат парламентарно мнозинство во парламентите, прптуркањето на договорот во двете земји бараше политичко преговарање […]

РАСКОЛ ВО СЈО: Oбвинитeлитe поделени во две групи – едната ја води Катица Јанева и Лиле Стефанова, наспроти групата на Ленче Ристовска и Фатиме Фетаи!

 • January 23, 2019
 • Коментари
Раскол и поделеност на табори се случува во Специјалното јавно oбвинитeлcтво, пишува „Макфакс“, објаснувајќи дека СЈО е поделено на две групи – едната на Катица Јанева и Лиле Стефанова, наспроти групата на Ленче Ристовска и Фатиме Фетаи   Трите жени, кои беа симбол за СЈО, ретко може се видат заедно во јавноста, а речиси една […]

КЛАСИЧЕН БАНДИТИЗАМ: Покачување на платите во АЕК за 20%, а просечната плата во агенцијата е 58.000 денари

 • January 23, 2019
 • Коментари
На само десетина дена пред крајот на 2018, Агенцијата за електронски комуникации (АЕК), донела одлука да ги зголеми платите на вработените од јануари годинава, но тоа се обиде да го сокрие од јавноста. Телевизија 24 дошла до записникот на Комисијата што управува со АЕК, која на 19 декември заклучила дека платите на вработените се непроменети од 2015 […]

ЦЕЛА ДРЖАВА МОРА ДА КУПУВА „ШКОДИ“ И „ПАСАТИ“ ОД ЕДНА ФИРМА: Фримата донатор на СДСМ, секој месец по два тендери за автомобили!

 • January 23, 2019
 • Коментари
Агенцијата за стокови и резерви си купила луксузна лимузина од над 31.000 евра, а тендерот го добил фирмата Делукс ауто Куманово за кои постојат докази дека се јавува како донатор на кампањата на СДСМ. Договорот бил склучен пред нова година, а вчера објавен во Бирото за јавни набавки. Според јавните податоци на Бирото за јавни […]

КОЈ ГИ „ШИША“ СИРОМАШНИТЕ, БИТНИ СЕ ВИЦЕПРЕМИЕРИТЕ: Ќе си ги покачат платите за 8.000 денари, додека се зголемува сиромаштијата во земјата!

 • January 23, 2019
 • Коментари
Предлог-закон за покачување на платите на вицепремиерите за 8.000 денари кој беше доставен до Собранието на РМ кон крајот на месец декември 2018 година, ќе се гласа в понеделник. Ова не е прв обид на Владата, да го истурка планираното покачување иако во март минатата година Уставниот суд, на иницијатива на Левица, го укина членот […]
Страница 2 од 1,463«12345 » 102030...Последно »